- Presiding judge (HACC AC): Kaluhina I.O.
- Judge (HACC AC): Mykhailenko D.H., Semennykov O.Yu.
- Secretary : Lysytsia Yu.S.
Справа № 991/6460/21
Провадження № 21-з/991/19/21
У Х В А Л А
02 листопада 2021 року місто Київ
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду в складі колегії суддів:
головуючого судді - Калугіної І. О.,
суддів - Михайленка Д. Г., Семенникова О. Ю.,
секретар судового засідання - Лисиця Ю. С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду питання щодо виправлення описки в ухвалі від 20 жовтня 2021 року, за якою апеляційну скаргу захисника підозрюваного ОСОБА_1 адвоката Дегтярьова Олега Миколайовича залишено без задоволення, ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23 вересня 2021 року залишено без змін,
В С Т А Н О В И Л А:
20 жовтня 2021 року колегією суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду складено та проголошено резолютивну частину, а також повний текст ухвали, відповідно до якої апеляційну скаргу захисника підозрюваного ОСОБА_1 адвоката Дегтярьова Олега Миколайовича залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23 вересня 2021 року залишено без змін.
Після складання та проголошення резолютивної частини, а також повного тексту зазначеної ухвали колегією суддів встановлено, що у її вступній частині допущено описку, а саме помилково зазначено дату внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування в кримінальному провадженні № 52021000000000398, як 21 серпня 2019 року, замість вірної 12 серпня 2021 року.
У призначене судове засідання учасники провадження, які повідомлені про час та місце його проведення належним чином, не з`явилися, а відтак питання про виправлення описки вирішується судом відповідно до положень ч. 2 ст. 379 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) за їх відсутності.
Згідно з ч. 1 ст. 379 КПК України суд має право, зокрема, за власною ініціативою виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Вирішуючи питання про виправлення описки чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи. А тому, виправлення допущених помилок в ухвалі суду допускається, якщо при цьому не змінюється суть цих судових рішень.
Допущена описка є технічною та будь-яким чином не впливає на суть прийнятого рішення.
На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку про необхідність усунення допущеної у складеному та проголошеному тексті ухвали описки в частині зазначення дати внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування в даному кримінальному провадженні.
Керуючись ст. 379 КПК України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Виправити у вступній частині резолютивної частини та повного тексту ухвали від 20 жовтня 2021 року, якою апеляційну скаргу захисника підозрюваного ОСОБА_1 адвоката Дегтярьова Олега Миколайовича залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23 вересня 2021 року залишено без змін, зазначивши дату внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування в кримінальному провадженні № 52021000000000398, як «12 серпня 2021 року», замість невірної «21 серпня 2019 року».
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її постановлення, а у разі постановлення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, з дня отримання нею копії судового рішення.
Головуючий суддя І. О. Калугіна
Судді Д. Г. Михайленко
О. Ю. Семенников