- Presiding judge (HACC): Dubas V.M.
- Lawyer : Minakova I.V.
Справа № 991/8299/21
Провадження 1-кс/991/8423/21
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2021 року м. Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Дубас В.М., отримавши скаргу адвоката Мінакова Івана Володимировича в інтересах АТ «Оператор газорозподільної системи» «Черкасигаз» на бездіяльність детектива (слідчого), яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна в рамках кримінального провадження, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) 14.07.2017 за №42017000000000428,
ВСТАНОВИВ:
08.12.2021 до ВАКС надійшла скарга адвоката Мінакова І. В. в інтересах володільця тимчасово вилученого майна АТ «Оператор газорозподільної системи» «Черкасигаз» (далі - скаржник) на бездіяльність детектива (слідчого), яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, в якій скаржник просить зобов`язати уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), які здійснювали досудове розслідування в кримінальному провадженні від 14.07.2017 №42017000000000428, внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (далі - КК), повернути АТ «Оператор Газорозподільної системи «Черкасигаз» тимчасово вилучене майно, а саме: накопичувальну папку зі справою №31 на 176 арк., накопичувальну папку синього кольору, у якій наявні 21 прозорий файл із статутними документами, прозору папку з надписами «МВД, СБУ» у якій переписка із правоохоронними органами на 44 арк., синю накопичувальну папку з реєстраційними та статутними документами на 168 аркушах.
Пунктом 1 частини 1 статті 303 КПК передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені зокрема рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, які полягають у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Згідно з частинами 2, 3 статті 304 КПК, скарга повертається, якщо: 1) скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу; 2) скарга не підлягає розгляду в цьому суді; 3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення. Копія ухвали про повернення скарги невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Перевіривши матеріали скарги, слідчий суддя не встановив підстав, передбачених статтею 304 КПК, для повернення скарги чи відмови у відкритті провадження, а тому належить відкрити провадження щодо судового розгляду такої скарги.
Керуючись статтями 303, 304, 306, 369, 372, 532 КПК, слідчий суддя:
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити провадження за скаргою адвоката Мінакова І.В. в інтересах АТ «Оператор газорозподільної системи» «Черкасигаз» на бездіяльність детектива (слідчого), яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна.
Призначити судовий розгляд скарги у відкритому судовому засіданні на 13 грудня 2021 року о 12 год 00 хв у приміщенні Вищого антикорупційного суду (адреса: м. Київ, проспект Перемоги 41).
Викликати у судове засідання особу, яка подала скаргу, представника Національного антикорупційного бюро України, представника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її прийняття.
Слідчий суддя Дубас В.М.