Search

Document No. 102928963

  • Date of the hearing: 02/02/2022
  • Date of the decision: 02/02/2022
  • Case №: 991/3401/21
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Civil
  • Presiding judge (HACC): Khamzin T.R.
  • Judge (HACC): Mykhailenko V.V., Moisak S.M.

Справа № 991/3401/21

Провадження 4-с/991/1/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2022 року м.Київ

Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:

головуючого судді Хамзіна Т.Р.,

суддів Михайленко В.В., Мойсака С.М.,

дослідивши матеріали скарги адвоката Баховського Михайла Михайловича в інтересах боржника ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у виконавчому провадженні ВП № 67870856,

ВСТАНОВИВ:

1. Суть скарги.

01 лютого 2022 року до Вищого антикорупційного суду надійшла скарга, подана від імені боржника ОСОБА_1 адвокатом Баховським М.М., на бездіяльність державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

У скарзі представник боржника просить зобов`язати Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) зняти арешт із карткового рахунка № НОМЕР_1 IBAN НОМЕР_2 у АБ «УКРГАЗБАНК» (код банку 320478), накладений у ВП № 67870856, відкритому на підставі виконавчого листа Вищого антикорупційного суду № 991/3401/21 від 29.11.2021.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.02.2022 для розгляду скарги визначено колегію суддів у складі: головуючого судді Хамзіна Т.Р., суддів Михайленко В.В., Мойсака С.М.

2. Мотиви та висновки суду.

Дослідивши матеріали скарги, суд дійшов таких висновків.

Частиною 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно із ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Скаргу може бути подано до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи ( ч. 1 ст. 448, п. «а» ч. 1 ст. 449 ЦПК України).

Норми статей 123, 124 ЦПК України передбачають, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

У скарзі зазначено та доданими до скарги матеріалами підтверджується, що постановами державного виконавця від 13.12.2021 накладено арешт на майно боржника. Арешт накладено зокрема на картковий рахунок ОСОБА_1, призначений для виплати заробітної плати, про що боржнику стало відомо 10.01.2022.

13.01.2022 боржник звернувся до Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою про зняття арешту з карткового рахунку в АБ «УКРГАЗБАНК», оскільки цей рахунок призначений для виплати заробітної плати та є рахунком із спеціальним режимом, на який арешт не може бути накладений.

Згідно з ч. 5 ст. 13 Закону України «Про виконавче провадження» постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього документів, що підтверджують наявність підстав, передбачених частиною четвертою статті 59 цього Закону, та надсилається в той самий день органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.

Тобто арешт державним виконавцем за наявності підстав мав бути знятий 14.01.2022.

За твердженням скаржника арешт, накладений на зазначений банківський рахунок, не скасований.

Відповідно строк на оскарження бездіяльності державного виконавця почав відраховуватись з 15.01.2022.

За таких обставин, враховуючи наведені положення ст.ст. 123, 124, п. «а» ч. 1 ст. 449 ЦПК України, із скаргою на рішення державного виконавця боржник мав право звернутися не пізніше 24.01.2022. Водночас скаргу надіслано засобами поштового зв`язку лише 30.01.2022, тобто із пропуском визначеного ЦПК України строку на оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного виконавця.

Питання про поновлення строку на оскарження рішення державного виконавця у скарзі не порушується. Законом не передбачена можливість вирішення питання про поновлення строку за ініціативою суду.

Згідно зі ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Абзац 4 п. 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 6 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» містить роз`яснення про те, що якщо скаргу подано з пропуском строку, встановленого законом, та відсутнє клопотання про його поновлення, така скарга залишається без розгляду при її прийнятті та повертається заявникові. При цьому заявникові може бути роз`яснено право на повторне звернення до суду на загальних підставах.

Таким чином, враховуючи положення ст. 126 ЦПК України, роз`яснення, наведені у абз. 4 п. 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 6, скаргу боржника на бездіяльність державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) належить залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 4, 126, 127, 447, 449 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу адвоката Баховського Михайла Михайловича в інтересах боржника ОСОБА_1 на рішення державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у виконавчому провадженні ВП № 67870856 залишити без розгляду.

Роз`яснити скаржнику, що залишення скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду зі скаргою на загальних підставах.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 02.02.2022.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено 02.02.2022.

Головуючий суддя Т.Р. Хамзін

Судді В.В. Михайленко

С.М. Мойсак