- Presiding judge (HACC): Khamzin T.R.
Справа № 991/904/22
Провадження 1-кп/991/6/22
У Х В А Л А
29 березня 2022 року м.Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
при розгляді кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 серпня 2021 року за № 52021000000000398 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Вищого антикорупційного суду знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Підготовче судове засідання у цьому кримінальному провадженні призначено на 30 березня 2022 року о 12 год. 00 хв.
Вирішуючи питання, пов`язані із організацією підготовчого судового засідання, суд дійшов такого висновку.
24 лютого 2022 року у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб. Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 строк дії воєнного стану продовжено з 05:30 26.03.2022 строком на 30 діб.
Згідно зі ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється ( ч. 2 ст.26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України).
Однією із засад кримінального провадження є розумність строків (п. 21 ч. 1 ст. 7 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
За змістом ч. 2 ст. 28 КПК України суд забезпечує проведення судового провадження у розумні строки.
Згідно з ч. 2 ст. 314 КПК України участь обвинуваченого у підготовчому судовому засіданні є обов`язковою.
Стаття 336 КПК України, ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачають можливість учасників судового процесу брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Згідно із ч. 1, 2 ст. 336 КПК України суд може ухвалити рішення про здійснення дистанційного судового провадження, у тому числі, за власною ініціативою у разі: 1)неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4)необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Із змісту обвинувального акту вбачається, що місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_4 є с. Бохоники Вінницького району Вінницької області. Місцем роботи є Тиврівський районний суд Вінницької області, що знаходиться у смт. Тиврів, Вінницької області.
З огляду на введення в Україні воєнного стану, враховуючи віддаленість місця проживання та місця роботи обвинуваченого (Вінницька область) від місця розташування приміщення Вищого антикорупційного суду (м. Київ), що унеможливлює безпосередню участь обвинуваченого у судовому засіданні, а також з метою забезпечення дотримання розумних строків у кримінальному провадженні, суд дійшов висновку про необхідність призначення підготовчого судового засідання за участю обвинуваченого ОСОБА_4 в режимі відеоконференції.
Обставин, які б унеможливлювали проведення підготовчого судового засідання в режимі відеоконференції суд не встановив.
Оскільки рішення про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення прийнято за ініціативою суду, суд з урахуванням відомостей щодо місця проживання та місця роботи обвинуваченого, вважає за можливе доручити проведення відеоконференції за участю обвинуваченого ОСОБА_4 Тиврівському районному суду Вінницької області.
Керуючись ст. 336, 372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 52021000000000398 від 12.08.2021 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, що призначене на 30березня 2022року о12год.00хв. у приміщенні Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 41, провести у режимі відеоконференції із Тиврівським районним судом Вінницької області (вулиця Шевченка, 3, Тиврів, Вінницька область, 23300).
Доручити Тиврівському районному суду Вінницької області забезпечити проведення в приміщенні суду30 березня 2022 року о 12 год. 00 хв.відеоконференції за участю обвинуваченого ОСОБА_4 .
Копію ухвали негайно надіслати до Тиврівського районного суду Вінницької області для організації її виконання, а також обвинуваченому ОСОБА_4 для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3