- Presiding judge (HACC): Kruk Ye.V.
- Judge (HACC): Kravchuk O.O., Bilous I.O.
Справа № 303/1425/18
Провадження 1-в/991/4/22
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 лютого 2022 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого ОСОБА_1,
суддів: ОСОБА_2, ОСОБА_3,
секретар судового засідання ОСОБА_4,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняпрокурора ОСОБА_5 про вирішенняпитання провсякого родусумніви іпротиріччя,що виникаютьпри виконаннівироку вкримінальному проваджені,внесеному доЄдиного державногореєстру досудовихрозслідувань за№ 42017070000000237 від 03 липня 2017 року за обвинуваченням:
ОСОБА_6, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України,
ОСОБА_7, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Від прокурора надійшло клопотання в порядку п. 14 ч.1ст. 537 КПК України, про вирішення питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку від 21 вересня 2021 року, в якому заявник просив суд зазначити яке визначення мають особи, що є спадкоємцями ОСОБА_8 відповідно до пункту 3.4 резолютивної частини вироку суду.
17 лютого 2022 року від прокурора надійшла заява, в якій заявник просив клопотання, подане в порядку п. 14 ч. 1ст.537КПК України про вирішення питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку від 21 вересня 2021 року, залишити без розгляду.
Проаналізувавши доводи зазначеного клопотання, суд дійшов до наступних висновків.
Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом (ч. 1 ст. 22 КПК України).
Відповідно до ч. 1, 3ст. 26 КПК Українисторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами.
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений ч. 2ст. 539 цього Кодексумає право вирішити питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Згідност. 539 КПК Українипитання, які виникають під час та після виконання вироку (ст. 537 КПК України) вирішується судом за клопотанням прокурора, засудженого або його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, враховуючи, що заява прокурора про залишення без розгляду клопотання, не суперечить вимогам КПК України, не порушує права та свободи учасників кримінального провадження, вона є такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 26,537,539 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву прокурора ОСОБА_5 про залишення без розгляду клопотання про вирішення питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку задовольнити.
Залишити без розгляду клопотання прокурора ОСОБА_5, яке подано в порядку п. 14 ч. 1ст.537КПК України про вирішення питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду через Вищий антикорупційний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3