- Presiding judge (HACC): Moisak S.M.
Справа № 991/2197/22
Провадження 1-кп/991/37/22
У Х В А Л А
18 липня 2022 року м.Київ
Вищий антикорупційний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4,
прокурора ОСОБА_5,
захисника ОСОБА_6,
обвинуваченого ОСОБА_7,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданнів приміщенні залу суду в м. Києві кримінальне провадження, внесене 14 квітня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52021000000000193, за обвинуваченням
ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Києва, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України,
В С Т А Н О В И В:
30 червня 2022 року до Вищого антикорупційного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 52021000000000193 від 14.04.2021, за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
04 липня 2022 року ухвалою колегії суддів Вищого антикорупційного суду у вказаному провадженні призначено підготовче судове засідання, в ході проведення якого судом з`ясовано думку учасників кримінального провадження щодо можливості призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта або наявності підстав для прийняття рішення, передбаченого п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, зокрема, затвердження угоди, закриття провадження, повернення обвинувального акта прокурору, направлення обвинувального акта до відповідного суду для визначення підсудності.
Прокурор вважав, що обвинувальний акт складений із дотриманням вимог статті 291 КПК України, кримінальне провадження підсудне Вищому антикорупційному суду, а тому на підставі обвинувального акта можливо призначити судовий розгляд. Разом з цим прокурор зазначив, що по відповідній категорії справ законодавцем передбачена можливість складання досудової доповіді, яка забезпечить суд інформацією про обвинуваченого. Також прокурор заявив клопотання про виклик свідків сторони обвинувачення для їх допиту у суді.
Захисник та обвинувачений не заперечували проти призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта та не заперечували проти клопотання прокурора з приводу виклику свідків для їх допиту. Питання необхідності підготовки досудової доповіді визначено ст. 314-1 КПК України і в даному випадку є обов`язковою умовою.
Заслухавши учасників кримінального провадження, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього додатки, суд не встановив підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 частини 3 статті 314 КПК України, з огляду на наступне:
до суду не надходила угода про визнання винуватості та учасники кримінального провадження не повідомляли суд про її досягнення;
з обвинувального акта не встановлено підстав, визначених пунктами 4-8, 10 ч.1, ч.2 ст. 284 КПК України для закриття провадження;
обвинувальний акт містить відомості, передбачені пунктами 1-9 частини 2 статті 291 КПК України, підписаний детективом та прокурором, який його затвердив. До акта додані визначені кримінальним процесуальним законодавством додатки (реєстр матеріалів досудового розслідування, розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта і реєстру матеріалів досудового розслідування). Отже, підстав для його повернення не встановлено.
Дане кримінальне провадження підсудне Вищому антикорупційному суду, відповідно до приписів ст. 33-1 КПК України, оскільки ОСОБА_7 висунуто обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ст. 369 КК України, який відповідно до примітки ст. 45 КК України є корупційним кримінальним правопорушенням та наявна умова, передбачена п. 2 ч. 5 ст. 216 КПК України.
Зважаючи на відсутність перешкод для призначення судового розгляду, передбачених пунктами 1-4 частини 3 статі 314 КПК України, справа підлягає призначенню до судового розгляду. Кримінальне провадження належить здійснювати колегіально судом у складі трьох суддів відповідно до вимог п. 1 ч. 12 ст. 31 КПКУкраїни.
Поряд із цим колегія суддів приймає до уваги посилання сторони обвинувачення про можливість складання досудової доповіді та враховуючи, що ОСОБА_7 обвинувачується у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 369 КК України, санкція якої передбачає призначення покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої, що у відповідності до приписів ч. 2 ст. 314-1 КПК України є підставою для складання досудової доповіді, суд з метою забезпечення себе інформацією, що характеризує особу ОСОБА_7, вважає за необхідне доручити уповноваженому органу з питань пробації скласти досудову доповідь стосовно останнього.
Водночас, враховуючи принцип змагальності сторін та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, закріплений у ст. 22 КПК України, колегія судів вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора щодо виклику свідків для їх допиту у суді.
Керуючись положеннями ст.ст. 291, 314-316, 369-372 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Призначити судовий розгляд кримінального провадження, внесеного 14 квітня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52021000000000193 за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, колегіально судом у складі трьох суддів (головуючого ОСОБА_1, суддів ОСОБА_3, ОСОБА_2 ) у відкритому судовому засіданні у приміщенні Вищого антикорупційного суду (за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А), о 08 год 15 хв 20 липня 2022 року.
Судовий розгляд проводити за участі прокурора, обвинуваченого та його захисника.
Задовольнити клопотання прокурора про виклик та допит свідків.
Викликати та допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 .
Доручити Шевченківському районному відділу Центру пробації у м. Києві (04050, м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81) протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії ухвали, скласти та надіслати до суду досудову доповідь стосовно обвинуваченого ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_7, що він має право брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати представнику персоналу органу пробації інформацію, необхідну для підготовки такої доповіді, ознайомлюватися з текстом досудової доповіді, подавати свої зауваження та уточнення або відмовитися від участі у підготовці досудової доповіді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_3
ОСОБА_2