- Presiding judge (HACC AC): Semennykov O.Yu.
справа № 757/38626/17-к
провадження № 11-кп/991/81/22
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА
У Х В А Л А
25 жовтня 2022 року м.Київ
Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_2, перевіривши матеріали апеляційних скарг обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4 на вирок Вищого антикорупційного суду від 12 травня 2021 року,
ВСТАНОВИВ:
За вироком Вищого антикорупційного суду від 12 травня 2021 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК, та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна, вирішено питання щодо заходів забезпечення кримінального провадження, долі речових доказів, стягнення процесуальних витрат та застосування спеціальної конфіскації.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалою від 04 лютого 2022 року апеляційні скарги обвинуваченого та його захисників залишила без задоволення, а вирок Вищого антикорупційного суду від 12 травня 2021 року без змін.
Постановою Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 28 вересня 2022 року частково задоволено касаційну скаргу адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 04 лютого 2022 року щодо ОСОБА_1 скасовано та призначено новий розгляд в суді апеляційної інстанції.
21 жовтня 2022 року вказане кримінальне провадження надійшло з Верхового Суду до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та автоматизованою системою документообігу суду визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) - ОСОБА_2, судді - ОСОБА_5, ОСОБА_6
Відповідно до положень ч.1 ст.439 КПК після скасування вироку або ухвали судом касаційної інстанції суд першої або апеляційної інстанції здійснює судове провадження згідно із загальними вимогами, передбаченими цим Кодексом, в іншому складі суду.
Згідно з вимогами ст.398 КПК отримавши апеляційну скаргу на вирок чи ухвалу суду першої інстанції, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її на відповідність вимогам ст.396 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Скарги подані в порядку та у строк, передбачений ст.395 КПК, відповідають вимогам ст.396 КПК, перешкод для відкриття апеляційного провадження, у тому числі підстав для відмови у відкритті провадження або повернення апеляційних скарг, не встановлено.
Суддя-доповідач протягом десяти днів після відкриття апеляційного провадження за скаргою на вирок або ухвалу суду першої інстанції надсилає копії ухвали про відкриття апеляційного провадження учасникам судового провадження разом з копіями апеляційних скарг, інформацією про їхні права та обов`язки і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу (п.1 ч.1 ст.401 КПК).
Разом з цим, 29 червня 2021 року та 28 серпня 2021 року копії апеляційних скарг обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4, надсилались учасникам судового провадження під час підготовки до апеляційного розгляду судом у попередньому складі (т.7 а.с.242, т.8 а.с.133) та отримані учасниками судового провадження.
З урахуванням того, що апеляційні скарги подані з додержанням вимог КПК, підстав для залишення їх без руху, повернення або відмови у відкритті провадження не встановлено, суддя-доповідач приходить до висновку про необхідність відкриття апеляційного провадження та вжиття заходів щодо підготовки до апеляційного розгляду.
З цих підстав, керуючись ст.ст. 396, 398, 401 КПК, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4 на вирок Вищого антикорупційного суду від 12 травня 2021 року
Надіслати учасникам судового провадження копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, інформацію про їхні права та обов`язки, встановивши строк для подачі заперечень на апеляційні скарги до 11 листопада 2022 року.
Запропонувати учасникам судового провадження подати нові докази, на які вони посилаються, або клопотання про їх витребування.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2