- Presiding judge (HACC): Fedorov O.V.
Справа № 991/6501/22
Провадження 1-кс/991/6529/22
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
21 грудня 2022 року м. Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52022000000000097 від 11.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Вказане клопотання надійшло до Вищого антикорупційного суду 19 грудня 2022 року і на підставі протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду було передано на розгляд слідчого судді Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 .
Судове засідання для розгляду зазначеного клопотання призначено на 21 грудня 2022 року, до початку якого від детектива надійшла заява про уточнення прохальної частини клопотання в частині визначення особи, у володінні якої знаходяться запитувані ним речі та документи.
1.Зміст поданого клопотання
У своєму клопотанні (з урахуванням уточнюючої заяви) детектив просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (головний офіс АДРЕСА_1 ) і стосуються відомостей про рух грошових коштів по розрахункових рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відкритих у вказаному банку.
В обґрунтування клопотання детектив зазначає, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 11.05.2022 № 52022000000000097, за фактом закупівлі органами державної влади товарів та послуг за завищеною вартістю, що має ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Так, детектив зазначає, що на період дії правового режиму воєнного стану для здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку, указом Президента України від 24.02.2022 № 68/2022 утворено військові адміністрації.
При цьому, з метою оптимізації процедури публічних закупівель товарів для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, Кабінетом міністрів України було винесено постанову № 185 від 02.03.2022, відповідно до якої встановлено спрощену процедуру публічних закупівель окремих видів товарів під час воєнного стану. Так, пп. 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 185 від 02.03.2022 передбачено, що переліки продукції, постачальники, обсяги, ціни, розміри та строки попередньої оплати визначаються замовниками та погоджуються відповідними ЦОВВ за сферою діяльності. Зазначені центральні органи виконавчої влади здійснюють погодження закупівель, що ініціюються замовниками, з урахуванням потреб регіонів.
Закупівля продукції здійснюється обласними військовими адміністраціями на підставі укладених тристоронніх договорів, чинні редакції яких оприлюднюються на офіціальному сайті АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 в розділі «Закупівлі» та є у вільному доступі для всіх зацікавлених осіб. При цьому, такий договір представляє собою договір приєднання і може бути укладений лише шляхом приєднання замовника та постачальника до всіх умов договору в цілому.
Детектив вказує, що у ході досудового розслідування було отримано інформацію, що посадовими особами обласних військових адміністрації, за співучасті службових осіб центральних органів виконавчої влади України, із залученням юридичних осіб - підприємств реального сектору економіки України, організовано злочинні схеми заволодіння коштами державного бюджету України.
За версією слідства, група осіб у період воєнного стану, із залученням посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та посадових осіб обласних військових адміністрацій, а також, за співучасті інших невстановлених службових осіб центральних органів виконавчої влади України, організували злочинну схему заволодіння коштами державного бюджету України.
Так, отримано відомості про те, що посадовими особами, за сприяння осіб із вищого політичного керівництва країни, було забезпечено включення підконтрольної їм юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка не має достатніх можливостей та досвіду постачання будь-яких товарів для забезпечення функціонування держави, до «Переліку підприємств для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 148 від 05.03.2022.
Детектив вказує, що відповідна схема заволодіння державними коштами мала місце при постачанні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » макаронних виробів за замовленням трьох обласних військових адміністрацій Хмельницької, Полтавської та Дніпропетровської.
За даними слідства, ціна макаронних виробів у вказаного постачальника для відповідних ОВА становила 55.5 грн за 1 кг.
Водночас, детектив вказує, що у ході аналізу ринку макаронних виробів України та цін інших виробників, які здійснюють постачання макаронних виробів на замовлення військових адміністрацій, було встановлено, що дійсна ринкова вартість макаронних виробів є значно нижчою.
Так, Тернопільською, Київською, Житомирською, Хмельницькою, Черкаською обласними військовими адміністраціями у зазначений період укладено ряд договорів із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », предметом яких є постачання макаронних виробів. Договірна вартість макаронних виробів становить від 19,3 грн до 33,4 грн. (без врахування ПДВ) за 1 кг продукції.
Окрім цього, ІНФОРМАЦІЯ_6 уклала договір із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », предметом якого є постачання макаронних виробів, вартість яких становить 21,50 грн. (без врахування ПДВ).
Більше того, як вказує детектив, ІНФОРМАЦІЯ_8 уклала договір із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », предметом якого є постачання макаронних виробів. Вартість макаронних виробів різних найменувань становить 21,85 грн (без врахування ПДВ).
Також, детектив відзначає, що за даними ІНФОРМАЦІЯ_10, середня споживча вартість макаронних виробів з м`яких сортів пшениці на території України у березні 2022 року становила 26 грн 85 коп за 1 кг продукції, у квітні 2022 року становила 30 грн 13 коп за 1 кг продукції.
Крім того, за наявними відомостями посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », здійснювалось закупівля відповідних виробів у постачальника, який здійснює імпорт таких виробів за значно вищими цінами, ніж інші імпортери.
Додатково, детектив відзначає, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювала постачання товарів із порушенням норм типового договору, здійснюючи відвантаження товарів, термін придатності яких є нижчим за встановлену умовами договору граничну межу (макаронні вироби, постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ? 10,0 %), чим не дотримано п. 4.1 типового договору, що свідчить про неефективні управлінські рішення, які могли призвести до завдання шкоди в загальній сумі 129,2 тис. гривень.
Окрім цього, встановлено, що надані постачальником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » документи на підтвердження якості поставленої продукції, є недійсними на момент поставки продукції, що не відповідає п. 3.1 договору на постачання продовольчих товарів тривалого зберігання та/або пакувальних товарів для їх фасування. Також детектив зауважує, що Сертифікати, видані ІНФОРМАЦІЯ_11, TSE, надані на запит у невідповідній якості (унеможливлено прочитання та встановлення терміну дії).
Таким чином, за версією слідства, група осіб у період воєнного стану, із залученням посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та посадових осіб обласних військових адміністрацій, за співучасті інших службових осіб центральних органів виконавчої влади України, організували злочинну схему заволодіння коштами державного бюджету України шляхом штучного завищення вартості продуктів харчування макаронних виробів, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України.
При цьому, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » використовує банківські рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2, які відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У зв`язку з цим, з метою забезпечення досягнення завдань та дієвості цього кримінального провадження, а також для здійснення органом досудового розслідування збирання, перевірки та оцінки доказів, з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, у органу досудового розслідування існує необхідність в вилученні відомостей про рух грошових коштів по вказаним розрахунковим рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період часу з 01.03.2022 по теперішній час.
При цьому, як зазначає детектив, здобути вказані докази у інший спосіб, відмінний від здійснення тимчасового доступу до документів неможливо, оскільки вказані документи становлять у собі охоронювану законом інформацію, і на запити володільцем не надаються.
Враховуючи все викладене, детектив просить надати йому тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і містять відомості про рух грошових коштів по розрахунковому рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
2.Позиція учасників у судовому засіданні
Детектив НАБУ у судове засідання не з`явився, однак до його початку надіслав заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав у повному обсязі і просив його задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить надати детектив, в судове засідання також не з`явилась, про причини неприбуття не повідомила.
Керуючись положеннями ст. 163 КПК України, слідчий суддя вирішив здійснювати розгляд клопотання за відсутності вказаних осіб, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
У зв`язку з цим та у відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
3.Мотиви та оцінка слідчого судді
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним з видів заходів забезпечення кримінального провадження.
Загальні вимоги щодо порядку застосування будь-яких заходів забезпечення визначені статтями 131 та 132 КПК України.
Статтями 159-166 КПК України визначено спеціальні вимоги щодо застосування такого виду заходу забезпечення як тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом вказаних загальних та спеціальних норм, тимчасовий доступ до речей і документів може бути застосований, якщо:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування тимчасового доступу до речей і документів;
2) запитувані речі і документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) запитувані речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, або ж якщо вони її містять, сторона кримінального провадження має довести можливість використання наявних у них відомостей в якості доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів;
4) за допомогою такого заходу забезпечення може бути виконане завдання, для виконання якого сторона звертається із відповідним клопотанням;
5) запитувані речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної чи юридичної особи;
6) запитувані речі і документи неможливо отримати без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження;
7) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні;
У процесі встановлення вказаних обставин, слідчий суддя робить наступні висновки щодо кожної з них.
3.1.Існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення відповідного ступеня тяжкості
Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань на дату розгляду клопотання у цьому кримінальному провадженні жодній особі не повідомлено про підозру, тому суд оцінює лише обґрунтованість підозри у тому, що мало місце кримінальне правопорушення, про яке зазначає детектив.
При цьому, визначаючи рівень обґрунтованості підозри, який був би достатній для застосування тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що цей захід забезпечення кримінального провадження передбачає найменший (порівняно з іншими заходами забезпечення та слідчими діями) ступінь втручання у права, свободи та інтереси осіб, яких він стосується. Тому, на даному етапі досудового розслідування слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість будь-яких осіб у його вчиненні і не визначає ступінь її вини, а лише на підставі розумної оцінки сукупності отриманих відомостей встановлює, що існують об`єктивні дані про вчинення кримінального правопорушення.
Так, з матеріалів долучених до клопотання та пояснень детектива встановлено, що у цьому кримінальному провадженні розслідуються обставини злочинної діяльності посадових осіб обласних військових адміністрації, службових осіб центральних органів виконавчої влади України та залучених представників приватних підприємств щодо заволодіння коштами державного бюджету України.
Зокрема, в цьому кримінальному провадженні розслідуються обставини заволодіння коштами державного бюджету під час закупівлі у період воєнного стану продовольчих товарів обласними військовими адміністраціями шляхом залучення підконтрольних представників приватних товариств та штучного завищення вартості продуктів харчування.
Механізм розслідуваного злочину полягав у тому, що ймовірно причетними особами, за сприяння посадових осіб вищого політичного керівництва, забезпечено включення підконтрольних їм юридичних осіб, зокрема і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », до Переліку підприємств для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, що уможливило постачання вказаним підприємством за завищеними цінами товарів продовольчих товарів макаронних виробів обласним військовим адміністраціям, а саме ІНФОРМАЦІЯ_12, ІНФОРМАЦІЯ_13, Дніпропетровській ОВА. При цьому, вказане товариство не має достатніх можливостей та досвіду постачання відповідних товарів для забезпечення функціонування держави у період воєнного стану, а вартість за якою здійснюється постачання таких товарів суттєво вище за дійсну ринкову вартість, а також вартість, за якою здійснюється закупівля аналогічних товарів іншими обласними військовими адміністраціями та зазначеними вище ОВА у іншого постачальника.
За встановленими відомостями, за вказаною схемою ІНФОРМАЦІЯ_12, ІНФОРМАЦІЯ_13 та Дніпропетровська ОВА здійснили закупівлю у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » продовольчих товарів - макаронних виробів за завищеними цінами, що могло призвести до переплати на суму, яка більше ніж у 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, що відповідає загальним ознакам розслідуваного злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Наведені у клопотанні відомості про обставини в сукупності з наданими поясненнями та доданими до клопотання матеріалами дійсно можуть свідчити про наявність ознак складу вказаного злочину.
Такий висновок слідчого судді ґрунтується на підставі сукупності досліджених у судовому засіданні документів у копіях, зокрема:
-довідки аналізу постачання та ціноутворення макаронних виробів;
-листа АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » № ЦЦБ-09/309 від 09.09.2022 стосовно оплати за придбані товари з додатками;
-витягу протоколу огляду речей і документів від 16.09.2022, відповідно до якого було проведено огляд відомостей та інформації наданих АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » листом №ЦЦБ-09/309 від 09.09.2022 у вигляді файлів в електронному вигляді;
-протоколів огляду речей і документів від 27.10.2022, від 24.11.2022, від 28.11.2022;
-інших матеріалів кримінального провадження.
Встановлені на підставі таких досліджених матеріалів відомості у сукупності із доводами клопотання і поясненнями детектива та у їх співставленні з диспозицією статті, яка передбачає кримінальну відповідальність за розслідуваний злочин, формують у слідчого судді внутрішнє переконання про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, відомості про яке внесені до ЄРДР та про яке зазначає детектив у своєму клопотанні, а тому, на переконання слідчого судді, виправданою є необхідність застосування у цьому кримінальному провадженні такого заходу забезпечення як тимчасовий доступ до речей і документів.
3.2.Запитувані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні
В клопотанні йдеться про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і містять відомості щодо руху коштів по розрахунковим рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке, за версією слідства, здійснило на замовлення ряду ОВА постачання продовольчих товарів - макаронних виробів за завищеними цінами.
Враховуючи обставини вчинення розслідуваного злочину та ймовірну причетність до нього ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », слідчий суддя вважає, що відомості про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам вказаної компанії мають суттєве значення для встановлення детального механізму вчинення злочину та ймовірно причетних до його вчинення осіб. Так, вказані відомості нададуть можливість встановити всі фінансові операції, що були вчинені з використанням грошових коштів, отриманих за постачання предмету закупівлі та задіяних у цьому суб`єктів, а також матимуть суттєве значення для підтвердження чи спростування наявних у детектива слідчих версій, зокрема, і про те, що під час продажу макаронних виробів ряду ОВА відбувалось необґрунтоване збільшення ціни, що призвело до її закупівлі за завищеними цінами, а також з`ясувати відомості щодо подальшого руху суми перевищення та заволодіння відповідними коштами.
Крім того, за допомогою відповідних відомостей, буде можливо ідентифікувати усіх осіб, під контролем яких перебувала зазначена компанія, та в інтересах яких здійснювалися видаткові операції, що надасть можливість встановити та/або розширити коло ймовірно причетних осіб та ступінь їх залучення до реалізації злочинного плану, перевірити версію детективів про ймовірну пов`язаність компаній в ланцюгу перепродажу, тощо.
Такі відомості самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин розслідуваного кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних процесуальних рішень.
Враховуючи перелік обставин, які становлять предмет доказування у цьому кримінальному провадженні, а також версію органу досудового розслідування, запитувані ними речі і документи допоможуть встановити важливі для цього кримінального провадження відомості, а саме: з`ясувати детальні відомості щодо обставин перерахування грошових коштів, перевірити відомості про ймовірну пов`язаність із службовими особами ОВА та ЦОВВ компанії, яка здійснювала постачання предмету закупівлі за завищеними цінами, а також відповідальних осіб які брали безпосередню участь у цьому процесі. Відповідні відомості допоможуть встановити детальний механізм вчиненого злочину, підтвердити чи спростувати наявність в діях можливо причетних осіб елементів складу злочинів, що розслідуються, тощо.
Враховуючи вказане, слідчий суддя приходить до висновку, що документи, доступ до яких просить детектив, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
3.3.Запитувані речі або документи містять охоронювану законом таємницю, при цьому, наявні у них відомості можуть бути використані в якості доказів, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
З огляду на характер і зміст документів, доступ до яких просить детектив (зокрема, до відомостей по банківським рахункам клієнта банку) слідчий суддя погоджується, що вони містять вказану охоронювану законом таємницю.
При цьому, враховуючи перелік обставин, які становлять предмет доказування у цьому кримінальному провадженні, а також версію органу досудового розслідування, запитувані ними речі і документи дійсно можуть у подальшому бути визнані доказами та допоможуть встановити важливі обставини цього кримінального провадження, а саме: подію кримінального правопорушення або її відсутність; винуватість окремих осіб у вчиненні кримінального правопорушення, форму вини, мотив і мету вчинення кримінального правопорушення; ініціаторів та коло осіб, ймовірно причетних до його вчинення. Відповідно до ст. 91 КПК України вказані обставини підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Крім того, слідчий суддя вважає, що відповідні документи можуть бути використанні для подальшого проведення експертиз і досліджень, а також ряду інших слідчих дій, що надасть органу досудового розслідування можливість встановити важливі обставини у цьому кримінальному провадженні.
З огляду на вказане, слідчий суддя вважає, що вилучені документи у подальшому зможуть бути використані під час судового розгляду у процесі доказування обставин вчинення кримінального правопорушення.
При цьому, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей, неможливо з огляду на їх специфіку і особливості доступу до них, а також відсутність інших альтернативний джерел отримання відповідних відомостей та необхідність використання в процесі доказування оригіналів документів.
3.4.За допомогою такого заходу забезпечення може бути виконане завдання, для виконання якого сторона звертається із відповідним клопотанням
Слідчий суддя дійшов висновку, що за допомогою отримання тимчасового доступу до відомостей, вказаних в клопотанні детектива, може бути виконане завдання, для виконання якого останній звернувся із відповідним клопотанням, а саме забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та дієвості кримінального провадження з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений. Такий доступ направлений на отримання відомостей, що можуть підтвердити або спростувати встановлені під час досудового розслідування обставин.
3.5.Запитувані речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної чи юридичної особи
Слідчий суддя також вважає доведеним, що запитувані детективом документи щодо руху коштів по розрахунковим рахункам компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » можуть перебувати у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки, як підтверджується матеріалами клопотання, вказане товариство у відповідному банку має банківські рахунки, які використовувала в т.ч. і у період часу, що перевіряється у межах цього кримінального провадження, зокрема і рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2, доступ до яких має намір отримати детектив.
Отже, твердження про те, що необхідні детективу документи перебувають у володінні вказаного банку є обґрунтованими.
3.6.Запитувані речі і документи неможливо отримати без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження
Отримати доступ до речей і документів без застосування зазначеного заходу забезпечення не виявляється можливим, оскільки запитувані документи містять відомості, які становлять охоронювану законом таємницю, що зумовлює особливий порядок отримання доступу до них та потребує здійснення відповідного судового контролю.
3.7.Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні
Втручання у права і свободи особи шляхом тимчасового доступу у цьому випадку не є надмірним і не має ознак суттєвого обмеження прав будь-яких осіб, адже з урахуванням тяжкості та характеру розслідуваного злочину, потреби досудового розслідування на даному етапі виправдовують такий ступінь втручання.
4.Щодо обсягу і меж судового дозволу
4.1.Щодо дозволу на вилучення
У своєму клопотанні детектив просить надати дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення копій відповідних документів.
Слідчий суддя вважає обґрунтованим вилучення запитуваних документів у вигляді їх копій, враховуючи, що вони містять відомості, які необхідні для встановлення важливих обставин вказаного кримінального провадження, а також для використання під час проведення інших слідчих та процесуальних дій та у процесі доказування, а тому їх вилучення є дійсно необхідним для цілей досудового розслідування, зазначених у клопотанні.
4.2.Щодо строку дії ухвали
За змістом п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України, граничний строк дії ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя вважає, що передбачений законодавством максимальний строк дії ухвали є обґрунтованим, враховуючи введений на всій території України воєнний стан, який поза залежністю від волі сторони обвинувачення може ускладнити проведення відповідної процесуальної дії, та беручи до уваги обсяг документів, до яких має намір отримати доступ детектив, а тому строк дії ухвали слід визначити тривалістю в два місяці, а саме до 21 лютого 2023 року.
5.Висновок слідчого судді
Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки детективом доведено, що у вказаній установі можуть перебувати зазначені у клопотанні відомості, які самі по собі або в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, відомості, що містяться у запитуваних документах, можуть бути використані як докази факту вчинення злочину, а отримати їх в інший спосіб, аніж шляхом тимчасового доступу, видається неможливим.
Керуючись статтями 27, 131, 132, 159-166, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
1.Клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52022000000000097 від 11.05.2022 задовольнити.
2.Надати детективам Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 та ОСОБА_3, тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(головнийофіс АДРЕСА_1 ), а саме: виписок про рух коштів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в українській гривні, євро і доларах США № НОМЕР_1 та в українській гривні № НОМЕР_2, відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_4, за період з 01.03.2022 по час виконання цієї ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, з відображенням на паперових та магнітних носіях, з інформацією про точний час надходження коштів, залишок коштів на кінець та початок банківського дня, призначення платежів, розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб-контрагентів та банківські установи у яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб-контрагентів, їх коди ЄДРПОУ, платіжних документів (платіжних доручень, прибуткових касових ордерів, заяв на отримання\внесення готівки) у тому числі і тих, які свідчать про зарахування (перерахування) з\на транзитного рахунку».
3.Доступ до вказаних відомостей надати з можливістю вилучення їх копій (у т.ч. в електронному вигляді).
4.Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають вказані в ухвалі документи, що відповідно до положень ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
5.Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці з дня її постановлення слідчим суддею, а саме до 21 лютого 2023 року включно.
6.Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_17 ОСОБА_18