Search

Document No. 110761649

  • Date of the hearing: 10/05/2023
  • Date of the decision: 10/05/2023
  • Case №: 991/3097/23
  • Proceeding №: 52022000000000310
  • Instance: HACC AC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC AC): Semennykov O.Yu.

справа № 991/3097/23

провадження № 11-п/991/16/23

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА

У Х В А Л А

10 травня 2023 року м. Київ

Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, розглянувши клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення розгляду клопотання про зміну підсудності та направлення кримінального провадження №52022000000000310 від 14 жовтня 2022 року з Вищого антикорупційного суду до іншого суду у режимі відеоконференції,

ВСТАНОВИВ:

На адресу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання за його участю в режимі відеоконференції з Сумським апеляційним судом, або будь-якому територіально наближеному до нього.

В обґрунтування можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції адвокат ОСОБА_3 послався на значну віддаленість місця його проживання (м.Суми) від приміщення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, введення в Україні воєнного стану, значну завантаженість в інших судових засіданнях в м.Суми.

Суд зазначає, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин (ст.138 КПК); 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми (ч.1 ст.336 КПК). Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (ч.2 ст.336 КПК).

Разом із тим, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених КПК. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків (ч.1, 2, 6 ст.22 КПК).

Вищевказане у поєднанні із положеннями ч.1 ст.336 КПК свідчить про те, що клопотання стосовно проведення судового засідання у режимі відеоконференції має містити не лише наведення фактів, наявність яких обумовлює потребу в дистанційному судовому провадженні, але й до нього повинні бути долучені докази, на підтвердження існування підстав, передбачених ч.1 ст.336 КПК. Тобто сама по собі наявність клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не покладає на суд обов`язку його задоволення, а тому рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції може бути прийнято виключно за умови доведеності наявності однієї із зазначених у ч.1 ст.336 КПК підстав.

Натомість захисник не посилається на такі підстави та не надає доказів, які б свідчили про неможливість прибуття до суду для участі в судовому засіданні у м.Києві, а посилання на загальновідому обставину щодо віддаленості місця знаходження суду, введення в країні воєнного стану і пов`язаних із ним обмежень, враховуючи поширення їх дії на всю територію України, не вказують на об`єктивну неможливість захисника прибути до суду для участі у судовому засіданні. Не надано захисником і доказів значної завантаженості в інших судових засіданнях в м.Суми.

З огляду на викладене, враховуючи як положення ч.4 ст.405 КПК, так і відсутність належного обґрунтування клопотання щодо існування обставин, які унеможливлюють безпосередню участь адвоката ОСОБА_3 в призначеному судовому засіданні, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.336, 405, 418 КПК, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1