- Presiding judge (HACC): Oliinyk O.V.
Справа № 991/2338/23
Провадження № 1-кп/991/39/23
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 червня 2023 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши заявусвідка ОСОБА_4 про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52022000000000396 від 02.12.2022, за обвинуваченням
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Білгород-Дністровський Одеської області, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України,
ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Етулія Вулканештського району Республіки Молдова, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вищого антикорупційного суду на стадії судового розгляду перебуває зазначене кримінальне провадження. Судове засідання у ньому призначене на 12 год 30 хв 21.06.2023 у приміщенні Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 42-А.
12.06.2023 на електронну пошту Вищого антикорупційного суду від свідка ОСОБА_4 надійшла заява, в якій він просить дозволити йому прийняти участь у зазначеному вище судовому засіданні дистанційно по відеозв`язку з приміщення Господарського суду Харківської області. Так, ОСОБА_4 зазначає, що судовою повісткою його викликано для допиту в якості свідка до Вищого антикорупційного суду, проте віддаленість місця його проживання (м. Люботин, Харківська область), наближеність регіону до проведення бойових дій та сімейні причини наразі унеможливлюють його приїзд до міста Києва.
Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.
У частині 2 ст. 318 КПК України визначено, що судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, та у судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження (до яких належать і свідки (ст. 65 КПК України).
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
За правилами пунктів 1, 4, 5 ч. 1, ч. 2, 9 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема: у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій підчас здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
З огляду на зазначені положення закону і визначену дату судового засідання, враховуючи повідомлені обставини, що ускладнюють можливість безпосередньої участі свідка в судовому провадженні, а саме його проживання в м. Люботин Харківської області, оголошення в України воєнного стану, а також з метою дотримання розумних строків та забезпечення оперативності судового провадження, суд дійшов висновку про наявність та достатність на цей час підстав для задоволення заяви та проведення судового засідання, призначеного на 21.06.2023, в режимі відеоконференції із Господарським судом Харківської області.
Керуючись ст. 336, 372, 392 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву свідка ОСОБА_4 задовольнити.
Судове засідання у кримінальному провадженні № 52022000000000396 від 02.12.2022, за обвинуваченням ОСОБА_5 і ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, що призначене на 12 год 30 хв 21.06.2023 у приміщенні Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А, провести у режимі відеоконференції із Господарським судом Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд).
Здійснювати дистанційне судове провадження між Вищим антикорупційним судом та Господарським судом Харківської області за участі свідка ОСОБА_4 .
Зобов`язати уповноважену особу Господарського суду Харківської області здійснити дії, передбачені ч. 4 ст. 336 КПК України, та перебувати поряд з учасником судового провадження до закінчення судового засідання.
Копію ухвали направити Господарському суду Харківської області для організації її виконання, а також особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3