- Presiding judge (HACC): Fedorak L.M.
Справа № 991/7232/23
Провадження № 1-кс/991/7280/23
У Х В А Л А
17.08.2023 м. Київ
Суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1,
в с т а н о в и л а:
1.17.08.2023 захисником підозрюваного ОСОБА_2 - ОСОБА_3 заявлено відвід слідчому судді ОСОБА_4 від розгляду клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України про продовження строку обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, у кримінальному провадженні № 42023000000000347.
2.У цей же день відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями для розгляду названої заяви було визначено суддю ОСОБА_1 .
3.Судове засідання з розгляду заявленого відводу призначено о 15 год 00 хв 17.08.2023.
4.Суддею отримано клопотання захисників підозрюваного ОСОБА_2 - ОСОБА_5, ОСОБА_3 про проведення судового засідання із розгляду заяви про відвід слідчого судді у режимі відеоконференції за їх участі та участі підозрюваного ОСОБА_2 з власних технічних засобів.
5.Клопотання мотивовані значною територіальною віддаленістю їх місця перебування від місцезнаходження Вищого антикорупційного суду у м. Київ та необхідністю забезпечення їх безпеки в умовах запровадженого в Україні правового режиму воєнного стану.
6.За змістом пунктів 2, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності забезпечення безпеки осіб, оперативності судового провадження.
7.Відповідно до ч. 2 цієї ж статті суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
8.Суддею встановлено, що названі захисники здійснюють адвокатську діяльність, а підозрюваний проживає у м. Дніпро.
9.Суддя враховує високу небезпеку життю та здоров`ю підозрюваного та його захисників, пов`язану із військовою агресією російської федерації проти України, у т.ч. високу ймовірність ракетних та авіаційних обстрілів усієї території України.
10. Водночас, в умовах воєнного стану суди зобов`язані здійснювати правосуддя з метою забезпечення національної безпеки, складовими якої є захищеність життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, реалізація яких забезпечує державний суверенітет України, її прогресивний демократичний розвиток, а також безпечні умови життєдіяльності і добробут її громадян (ст. 1 Закону України «Про національну безпеку України» № 2469-VIII від 21.06.2018).
11.Окрім того, суддя враховує стислі строки розгляду клопотання детектива, у межах якого заявлено відвід.
12.За таких обставин, з метою забезпечення безпеки підозрюваного та його захисників, оперативності розгляду заяви про відвід, є необхідним проведення судового засідання з розгляду такої заяви за їх участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції із застосуванням їх власних технічних засобів.
13.Такий порядок проведення судового засідання не створюватиме перешкод для розгляду заяви про відвід та забезпечить можливість реалізації процесуальних прав учасників такого.
Керуючись статтями 336, 372 КПК України, суддя
п о с т а н о в и л а:
Здійснювати дистанційне судове засідання з розгляду заяви захисника ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 42023000000000347, що відбудеться о 15 год 00 хв 17.08.2023, між Вищим антикорупційним судом та підозрюваним ОСОБА_2, захисниками ОСОБА_3, ОСОБА_5 з використанням їх власних технічних засобів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідча суддя ОСОБА_1