- Presiding judge (HACC) : Shyroka K.Yu.
Справа № 991/3953/23
Провадження 1-кп/991/55/23
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
17 листопада 2023 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд у складі колегії суддів:
головуючої судді ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора першого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_4 про здійснення дистанційного судового засідання у кримінальному провадженні № 42016060360000008 від 12.01.2016 за обвинуваченням:
- ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Гуйва, Житомирського району, Житомирської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (далі - КК України);
- ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Житомир, проживає за адресою: АДРЕСА_2, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Вищого антикорупційного суду перебувають матеріали зазначеного кримінального провадження. У судовому засіданні, призначеному на 21.11.2023 заплановано допит свідків сторони обвинувачення.
17.11.2023 від прокурора СПА ОСОБА_4 надійшло клопотання про проведення судового засідання 21.11.2023 в частині допиту свідка ОСОБА_7 режимі відеоконференції з Корольовським районним судом м. Житомира.
Вказане клопотання обґрунтоване необхідністю забезпечення розумних строків судового розгляду (оперативного провадження), враховуючи ранній час початку судового засідання о 08:30 та відведений час для судового засідання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку, з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому законом.
Судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми, (ч. 1 ст. 336 КПК України).
За правилами ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи учасників кримінального провадження.
Судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку, тобто об`єктивно необхідного строку для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Наразі у кримінальному провадженні триває стадія судового розгляду, у судове засідання 20.11.2023 на 08:30 здійснено виклик свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які мешкають на значній відстані від Вищого антикорупційного суду у м. Житомирі. Тривалість судового засідання встановлено колегією суддів та погоджено з учасниками судового провадження протягом двох годин.
Вказані обставини свідчать про можливість здійснення судового провадження у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення у м. Житомирі за участю свідка ОСОБА_7 .
Ураховуючи, що проведення судового засідання у режимі відеоконференцзв`язку забезпечить можливість свідку ОСОБА_7 безперешкодно взяти у ньому участь у визначений колегією суддів час, створить ефективні умови для забезпечення оперативності судового провадження та дотримання розумних строків судового розгляду, із врахуванням того, що Корольовський районний суд м. Житомира має вільний майданчик для проведення відеоконференцзв`язку, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання прокурора.
На підставі викладеного, керуючись статтями 336, 369, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора САП ОСОБА_4 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції задовольнити.
Провести судове засідання, призначене 21.11.2023 на 08:30 у кримінальному провадженні № 42016060360000008 від 12.01.2016 у режимі відеоконференції між Вищим антикорупційним судом (м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А) та Корольовським районним судом м. Житомир (м. Житомир, Майдан Соборний, будинок 1).
Доручити Корольовському районному суду м. Житомир провести судове засідання у вказану дату в режимі відеоконференції за участі свідка ОСОБА_7 . Уповноваженій особі Корольовського районного суду м. Житомир здійснити дії, передбачені ч. 4, 7 ст. 336 КПК України, та перебувати поряд з учасником до закінчення судових засідань.
Для організації виконання доручення копії ухвали направити до Корольовського районного суду м. Житомир для виконання та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_3
ОСОБА_2