- Presiding judge (HACC): Salandiak O.Ya.
Справа № 991/2939/22
Провадження 1-кп/991/50/22
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 січня 2024 року м. Київ
Колегія суддів Вищого антикорупційного суду в складі: головуючої судді ОСОБА_1, суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши клопотання прокурора про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції у кримінальному провадженні № 52020000000000721 від 12.11.2020, за обвинуваченням
ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Кинашів Тульчинського району Вінницької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,
ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Бохоники Вінницького району Вінницької області, помер ІНФОРМАЦІЯ_3, проживав за адресою: АДРЕСА_2, щодо якого матір`ю ОСОБА_6 подано заяву про продовження кримінального провадження після смерті з метою реабілітації,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,
УСТАНОВИЛА:
На розгляді Вищого антикорупційного суду перебувають матеріали зазначеного кримінального провадження.
29.01.2024 від прокурора до канцелярії Вищого антикорупційного суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання про здійснення судового засідання 02.02.2024 в режимі відеоконференції з Гайсинським районним судом Вінницької області за участі свідка ОСОБА_7 .
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що свідок постійно проживає на території Вінницької області, можливість його прибуття до м. Києва через запровадження воєнного стану в країні, постійну загрозу ракетних обстрілів значно ускладнюється та об`єктивно створює загрозу для життя та здоров`я. Окрім цього, свідок несе службу у Збройних Силах України. У зв`язку з неможливістю безпосередньої участі свідка у судових засіданнях з поважних причин, прокурор просив провести вказане судове засідання у режимі відеоконференції з Гайсинським районним судом Вінницької області за участі свідка ОСОБА_7 .
Мотиви та обґрунтування суду.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку, з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків (ч. 6 ст. 22 КПК України).
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому законом.
Пунктом 1, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження, що унормовано ч. 2 ст. 336 КПК України.
Колегія суддів виходить з того, що судовий розгляд з обов`язковою участю сторін кримінального провадження має бути проведений і завершений протягом розумного строку, тобто об`єктивно необхідного строку для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні надійшов до суду 11.08.2022. Стадія підготовчого провадження завершена, наразі триває судовий розгляд, судове засідання, в яке прокурор викликав для допиту свідка ОСОБА_7, призначено на 02.02.2024 о 11-00 год.
Вказані обставини у сукупності із належною процесуальною поведінкою свідків у кримінальному провадженні свідчать про можливість здійснення судового провадження у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення у Вінницькій області з участю свідка ОСОБА_8 для забезпечення оперативності судового провадження.
Ураховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що проведення судового засідання у режимі відеоконференцзв`язку забезпечить можливість свідку ОСОБА_8 безперешкодно брати у ньому участь у визначений судом час, створить ефективні умови для забезпечення оперативності судового провадження та дотримання розумних строків судового розгляду, із врахуванням того, що визначений суд є найзручнішим для явки свідка і таким, що має технічну можливість здійснити дистанційне судове провадження у визначену дату.
На підставі викладеного, керуючись статтями 336, 369, 372 КПК України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Провести судове засідання у кримінальному провадженні за № 52020000000000721 від 12.11.2020, призначене на 02.02.2024 о 11-00 год у режимі відеоконференції між Вищим антикорупційним судом (м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А) та Гайсинським районним судом Вінницької області (Вінницька обл., Гайсинський р-н, м. Гайсин, вул. Соборна, 47).
Доручити Гайсинському районному суду Вінницької області провести судове засідання у вказану дату в режимі відеоконференції за участі свідка ОСОБА_7 . Уповноваженій особі Гайсинського районного суду Вінницької області здійснити дії, передбачені ч. 4 ст. 336 КПК України, та перебувати поряд з учасником до закінчення судових засідань.
Для організації виконання доручення копії ухвали направити до Гайсинського районного суду Вінницької області для виконання та особі, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Хід та результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3