- Presiding judge (CCC): Kret H.R.
УХВАЛА
Іменем України
08 лютого 2024 року
м. Київ
справа № 643/23303/21
провадження № 51-424 впс 24
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про направлення справи № 643/23303/21 стосовно неї з Октябрського районного суду м. Полтави до Жовтневого районного суду м. Харкова,
встановив:
До Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в порядку статей 32, 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) надійшло клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про направлення кримінального провадження стосовно неї з Октябрського районного суду м. Полтави до Жовтневого районного суду
м. Харкова для об`єднання в одне провадження з матеріалами кримінального провадження № 639/5005/23. Клопотання мотивовано тим, що вона, а також потерпілі та свідки у вказаних кримінальних провадженнях проживають у м. Харкові. Крім того, ОСОБА_4 має незадовільний стан здоров`я, який не дозволяє їй вільно пересуватись, що унеможливлює її безпосередню участь у розгляді кримінального провадження в Октябрському районному суді м. Полтави.
Учасникам провадження було повідомлено про час та місце розгляду клопотання, проте вони в судове засідання не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заяв про відкладення розгляду клопотання не надходило.
Перевіривши доводи, наведені у клопотанні, дослідивши матеріали, які надійшли до суду, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.
Частиною 1 ст. 34 КПК визначено перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого.
Крім того, згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 34 КПК до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження (крім кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд Вищого антикорупційного суду) з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя.
У клопотанні обвинувачена хоча і зазначає про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого, однак фактично порушує питання про необхідність об`єднання кримінальних проваджень щодо неї. Зокрема, просить направити кримінальне провадження у справі № 643/23303/21 з Октябрського районного суду м. Полтави до Жовтневого районного суду м. Харкова з метою його подальшого об`єднання з іншим кримінальним провадженням № 639/5005/23.
Однак, відповідно до положень ч. 1 ст. 34 КПК це не є підставою для передачі кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів. Об`єднання матеріалів кримінального провадження здійснюється відповідно до вимог ст. 334 КПК.
Окрім того, як убачається з наданої на запит Суду інформації, ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 23 січня 2024 року кримінальне провадження № 643/23303/21, яке просить передати ОСОБА_4, із двома іншими провадженнями № 643/12092/21 та № 643/19081/21, об`єднані в одне кримінальне провадження, якому присвоєно номер № 643/12092/21.
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 34 КПК, Суд
постановив:
Клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про направлення справи
№ 643/23303/21 стосовно неї з Октябрського районного суду м. Полтава до Жовтневого районного суду м. Харкова, в межах юрисдикції різних апеляційних судів - залишити без задоволення.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3