- Presiding judge (CCC) : Marynych V.K.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2024 року
м. Київ
справа № 644/6174/20
провадження № 51-844 впс 24
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
за участю секретаря
судового засідання ОСОБА_4,
розглянувши в судовому засіданні клопотання прокурора ОСОБА_5 про направлення кримінального провадження (справа № 644/6174/20) щодо ОСОБА_6, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
ВСТАНОВИВ:
До Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло клопотання прокурора ОСОБА_5 про направлення кримінального провадження (справа № 644/6174/20) щодо ОСОБА_6, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, із Київського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
У своєму клопотанні прокурор зазначає про те, що кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_6, вчинено на території Індустріального району м. Харкова, що відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, підсудність якого на даний час відновлено.
Вказує на те, що всі учасники кримінального провадження проживають в м. Харкові (Індустріальний район).
Тому з метою забезпечення оперативності й ефективності кримінального провадження прокурор просить направити вказане кримінальне провадження із Київського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Учасникам судового провадження було вчасно повідомлено про день та час розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду клопотання не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши наведені в клопотанні доводи, Суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню на таких підставах.
Відповідно до частини 1 статті 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.
Вказаний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Крім того, зазначеною нормою закону передбачено, що до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження (крім кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд Вищого антикорупційного суду) з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).
Як убачається з інформації, наданої Київським районним судом м. Полтави, до цього суду надійшло кримінальне провадження (справа № 644/6174/20) щодо ОСОБА_6, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України. Судовий розгляд у цьому кримінальному провадженні не розпочато.
У своєму клопотанні прокурор, вказуючи на те, що кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_6, вчинено на території, що відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, всі учасники кримінального провадження проживають в м. Харкові (Індустріальний район), просить з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження направити вказане провадження до вищезазначеного суду.
Розпорядженням Голови Верховного Суду № 65 від 17 листопада 2022 року «Про відновлення територіальної підсудності судових справ окремих судів м. Харкова та Харківської області» із 23 листопада 2022 року відновлено територіальну підсудність судових справ Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, змінену розпорядженням Голови Верховного Суду № 7/0/9-22 від 14 березня 2022 року.
Як вбачається з інформації, наданої Київським районним судом м. Полтави, обвинувачений та потерпілий проживають в Індустріальному районі м. Харкова, що відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Отже, оскільки обвинувачений та потерпілий проживають на території, що відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, то колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора, а кримінальне провадження (справа № 644/6174/20) щодо ОСОБА_6 направити із Київського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова для розгляду по суті.
На підставі наведеного, керуючись статтею 34 КПК України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора ОСОБА_5 задовольнити.
Матеріали кримінального провадження (справа № 644/6174/20) щодо ОСОБА_6, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, направити із Київського районного суду м. Полтави до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова для розгляду по суті.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3