- Presiding judge (HACC AC): Pavlyshyn O.F.
Cправа №991/1450/24
Провадження №11-сс/991/190/24
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА
У Х В А Л А
22 березня 2024 року місто Київ
Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1,
суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
секретар судового засідання ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 про забезпечення участі у розгляді його апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 29 лютого 2024 року підозрюваного ОСОБА_5 у режимі відеоконференції,
В С Т А Н О В И Л А:
20 березня 2024 року до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 про забезпечення участі у розгляді його апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 29 лютого 2024 року підозрюваного ОСОБА_5 у режимі відеоконференції з ДУ «Київський слідчий ізолятор».
Згідно з ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Однак захисником ОСОБА_6 в клопотанні не наведено жодної з визначених ч.1 ст.336 КПК України підстав для здійснення судового провадження у режимі відеоконференції, в зв`язку з чим вказане клопотання є необґрунтованим і не може бути задоволене.
Разом з тим, згідно з п.4 ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Відповідно до положень ч.2 ст.336 КПК України, суд може ухвалити рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою.
А відтак, колегія суддів вважає, що із метою забезпечення оперативності судового провадження судове засідання з розгляду апеляційної скарги захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 29 лютого 2024 року, призначене на 14 год 00 хв 09 квітня 2024 року, слід здійснити в режимі відеоконференції з ОСОБА_5 із приміщення ДУ «Київський слідчий ізолятор».
Керуючись ст.336, 369, 405 КПК України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Відмовити в задоволенні клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 .
Судове засідання з розгляду апеляційної скарги захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 29 лютого 2024 року, призначене на 14 год 00 хв 09 квітня 2024 року, провести з Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду в режимі відеоконференції з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, із приміщення ДУ «Київський слідчий ізолятор» (вул. Дегтярівська, 13, м. Київ).
Доручити службовій особі ДУ «Київський слідчий ізолятор» вручити ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, пам`ятку про його права та обов`язки.
Копію цієї ухвали надіслати до ДУ «Київський слідчий ізолятор» для виконання, учасникам судового провадження - до відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3