- Presiding judge (HACC AC): Semennykov O.Yu.
справа № 991/717/24
провадження № 11-сс/991/266/24
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2024 року м.Київ
Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, перевіривши апеляційну скаргу слідчого Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 03 квітня 2024 року,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 03 квітня 2024 року задоволено заяву адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 та виправлено описку в ухвалі слідчого судді Вищого антикорупційного суду у справі №991/717/24.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, слідчий Державного бюро розслідувань ОСОБА_5 08 квітня 2024 року звернувся з апеляційною скаргою, за вимогами якої просив скасувати ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 03 квітня 2024 року та постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 .
Законність і обґрунтованість рішень слідчого судді, прийнятих на досудовому розслідуванні, може бути забезпечена можливістю їх оскарження в апеляційному порядку. Передбачене положеннями глави 26 КПК право на оскарження ухвал слідчого судді під час досудового розслідування є важливою гарантією забезпечення захисту прав і законних інтересів учасників кримінального провадження і процесуальним інструментом виправлення судової помилки на цьому етапі кримінального провадження та відповідає його завданням, передбаченим ст.2 КПК України.
Разом з тим, положеннями ст.393 КПК визначено вичерпний перелік осіб, які мають право подати апеляційну скаргу на судове рішення.
За приписами п.2 ч.3 ст.399 КПК апеляційна скарга повертається, якщо її подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, суддя-доповідач приходить до висновку про необхідність повернення апеляційної скарги особі, яка її подала, оскільки слідчий Державного бюро розслідувань не відноситься до кола осіб, які наділені правом на апеляційне оскарження судового рішення у відповідності до вимог ст.393 КПК.
При цьому суддя звертає увагу, що повернення апеляційної скарги особі яка її подала, не може сприйматись як обмеження доступу до правосуддя.
Так, в ухвалі Європейського суду з прав людини від 08 січня 2008 року щодо прийнятності заяви №32671/02 у справі «Скорик проти України» зазначено, що право на суд, одним із аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним, воно може підлягати обмеженням, особливо щодо умов прийнятності скарги.
Таким чином подана апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, разом з доданими до неї матеріалами без її розгляду в суді апеляційної інстанції.
Керуючись ст.ст.393,399 КПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу слідчого Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 03 квітня 2024 року повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, з дня отримання нею копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1