- Presiding judge (HACC): Strohyi I.L.
Справа № 991/5538/21
Провадження № 1-кп/991/46/21
У Х В А Л А
31 травня 2024 року місто Київ
Вищий антикорупційний суд колегією у складі:
головуючий - ОСОБА_1,
судді - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши питання про допит свідка ОСОБА_4 в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) 11.08.2017 за № 52017000000000785 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (далі - КК):
ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Свердловськ, СРСР, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
ОСОБА_6, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Знам?янка Кіровоградської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,
ОСОБА_7, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Одеса, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3,
ОСОБА_8, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 у м. Одеса, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4,
у с т а н о в и в:
1. У провадженні Вищого антикорупційного суду (далі - суд) знаходиться зазначене вище кримінальне провадження.
2. Судом було задоволено клопотання про допит свідків у кримінальному провадженні, зокрема свідка ОСОБА_4, яка проживає у м. Одеса.
3. Під час виклику свідка у судове засідання, суду стало відомо, що ОСОБА_4 не має можливості прибути до приміщення Вищого антикорупційного суду у зв`язку з віддаленістю місця проживання, перебування її у відпустці по догляду за дитиною та введеним воєнним станом на території України. Окрім цього, секретарю судових засідань свідок ОСОБА_4 повідомила, що зможе брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції з приміщення Господарського суду Одеської області.
4. Вирішуючи питання про проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження, суд виходив із такого.
5. Згідно з п. 41 ч. 1 та частинами 2, 5 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. Учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
6. Суд ураховує обставини, які унеможливлюють прибуття свідка до приміщення суду, а саме введений указом Президента України воєнний стан в Україні, наявність у свідка малолітньої дитини 2022 року народження, тому суд доходить висновку про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з метою забезпечення оперативності судового провадження та забезпечення безпеки учасників судового провадження.
Керуючись статтями 336, 369-372 КПК, суд
п о с т а н о в и в:
Здійснювати дистанційне судове засідання, що відбудеться о 10 год 00 хв 03.06.2024 між Вищим антикорупційним судом та Господарським судом Одеської області за участі свідка ОСОБА_4 .
Доручити Господарському суду Одеської області проведення судового засідання, призначеного Вищим антикорупційним судом на 10 год 00 хв 03.06.2024 в режимі відеоконференції за участі свідка ОСОБА_4 .
Для організації виконання копію ухвали про участь особи режимі відеоконференції направити до Господарського суду Одеської області (65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29).
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною 1 статті 392 КПК.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_1 ОСОБА_3