- Presiding judge (HACC): Maslov V.V.
Справа № 991/5558/24
Провадження 1-кс/991/5591/24
У Х В А Л А
10 липня 2024 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2,
детектива - ОСОБА_3,
захисника - ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Національного бюро Третього підрозділу детективів Третього Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні № 52023000000000459,
ВСТАНОВИВ:
І. Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається
1.На розгляд слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання детектива, погоджене прокурором другого відділу управління процесуального керівництва, підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 .
2.За змістом клопотання детектив, з метою збереження речового доказу, просить накласти арешт на мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max чорного кольору, вилучений під час проведення обшуку 25.06.2024 за місцем проживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 -є (земельна ділянка кадастровий номер 2110400000:01:023:0519).
ІІ. Позиції учасників кримінального провадження
3.Детектив у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, з огляду на викладені у ньому обставини.
4.Захисник ОСОБА_7 - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання детектива, посилаючись на те, що: (1) підозра щодо причетності ОСОБА_7 до вчинення кримінального правопорушення є необґрунтованою; (2) рік тому, під час обшуку, у ОСОБА_7 був вилучений мобільний телефон, яким він користувався в період подій, описаних в повідомленні про підозрі ОСОБА_7 та клопотанні детектива, а вищевказаний мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max був придбаний ОСОБА_7 пізніше, а тому вилучений 25.06.2024 мобільний телефон не може містити відомості, які мають значення для кримінального провадження; (3) ненадання паролю до мобільного телефону ОСОБА_7 не вказує на те, що він причетний до вчинення кримінального правопорушення, а лише свідчить про те, що останній не хоче надавати доступ до своєї приватної інформації.
ІІІ. Положення закону, якими керувався слідчий суддя при постановленні ухвали
5.У відповідності до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
6.Статтею 132 КПК встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
7.Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
8.Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
9.Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 1, 2 ст. 170 КПК).
10.У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК (ч. 3 ст. 170 КПК).
11.Арешт може бути накладений у встановленому КПК порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
12.Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна (ч. 10, 11 ст. 170 КПК).
13.Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
14.При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
15.У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
16.У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб (1, 2, 4, 5 ст. 173 КПК).
17. Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 98 КПК).
ІV. Встановлені слідчим суддею обставини із посиланням на докази, а також мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали
18.Заслухавши доводи учасників кримінального провадження та дослідивши надані документи, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання детектива про арешт майна підлягає задоволенню.
19.З огляду на законодавчі вимоги до ухвалення відповідного рішення, далі слідчий суддя наведе обставини та надасть оцінку питанням, які потребують розв`язання, у такому порядку: (1) щодо повноважень слідчого судді на розгляд клопотання; (2) щодо обставин кримінального провадження, яке розслідується; (3) щодо наявності підстав для арешту майна з метою збереження речових доказів; (4) щодо розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження та виправданості потреб досудового розслідування у втручанні у права і свободи особи; (5) щодо існування ризиків; (6) щодо наслідків арешту майна; (7) щодо можливості виконання завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням.
Щодо повноважень слідчого судді на розгляд клопотання
20.Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя встановив, що воно подане у кримінальному провадженні щодо кримінального правопорушення, віднесеного до підсудності Вищого антикорупційного суду, згідно із ст. 33-1, 216 КПК, а тому його розгляд належить до повноважень слідчого судді Вищого антикорупційного суду.
Щодо обставин кримінального провадження, яке розслідується
21.Згідно з доданими до клопотання детектива матеріалами встановлено, що детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 62022100130000251 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 410 КК. Вказане підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 27.06.2024 (т. 1 а.с. 8-10).
22. Як зазначає детектив у своєму клопотанні, під час досудового розслідування встановлено, що у 2003 році ТОВ «Універсал-М» придбало у власність комплекс споруд стадіону «Авангард» за адресою: АДРЕСА_2, що знаходяться в центральній частин міста Мукачево на земельній ділянці з кадастровим номером 2110400000:01:001:0482, площею 3,0206 га.
23.Фактичним бенефіціарним власником ТОВ «Універсал-М», тобто особою, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи був чоловік ОСОБА_8 (одна із засновників товариства) - ОСОБА_9, який обіймав посаду Голови Мукачівської районної ради Закарпатської області.
24.У невстановлені досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_9 виник злочинний умисел, направлений на організацію зловживання ОСОБА_10 своїм службовим становищем Мукачівського міського голови, тобто на умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ «Універсал-М» використанні ОСОБА_10 свого службового становища всупереч інтересам служби, що полягало в організації та продажі Мукачівською міською радою за заниженою вартістю земельної ділянки з кадастровим номером 2110400000:01:001:0482 на користь ТОВ «Універсал-М».
25.Так, реалізовуючи свою частину злочинного плану, ОСОБА_9 забезпечив написання директором ТОВ «Універсал-М» ОСОБА_11 заяви від 15.02.2023 до Мукачівської міської ради щодо наміру викупити земельну ділянку загальною площею 3,0206 га з кадастровим номером 2110400000:01:001:0482 та з проханням надати дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки та укладання договору про сплату авансового внеску.
26.04.07.2023 під головуванням Мукачівського міського голови ОСОБА_10 відбулось засідання 35 позачергової сесії Мукачівської міської ради 8-го скликання. На розгляд сесії винесено 116 питань, з яких під номером 17 був проект рішення про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення з кадастровим номером 2110400000:01:001:0482. Виконуючи раніше досягнуті із ОСОБА_9 домовленості та використовуючи своє службове становище ОСОБА_10 забезпечив прийняття Мукачівською міською радою рішення від 04.07.2023 № 1077/36-23 «Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення ТОВ «Універсал-М».
27.17.07.2023 ОСОБА_10, перебуваючи в м. Мукачево, виконуючи свою частину спільного злочинного плану із ОСОБА_9, використовуючи свої службові повноваження та діючи від імені Мукачівської міської територіальної громади уклав із директором ТОВ «Універсал-М» ОСОБА_11 Договір про сплату авансового внеску в рахунок оплати ціни викупу земельної ділянки.
28.У подальшому ОСОБА_10 реалізував свою частину попередньої змови із ОСОБА_9, яка полягала у забезпеченні впливу на суб`єкта оціночної діяльності для забезпечення останнім виготовлення звіту про оцінку земельної ділянки, який міститиме завідомо недостовірні відомості про вартість цього об`єкта із розрахунку приблизно 300 грн за квадратний метр, тобто є значно заниженим.
29.Так, у період з 25.07.2023 по 02.08.2023 ОСОБА_10 вступив у злочинну змову із підлеглим працівником - начальником відділу земельних відносин Управління комунальної власності ОСОБА_7, який у подальшому забезпечив перемогу в публічних закупівель суб`єкта оціночної діяльності ТОВ «Біном Груп», директором якого є ОСОБА_12 .
30.Водночас, під час телефонної розмови із використанням месенджера «WhatsApp» ОСОБА_7 довів до ОСОБА_12 прохання про організацію виготовлення завідомо підробленого звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, вказавши що її вартість має становити близько 300 грн за квадратний метр, а також забезпечення виготовлення позитивного висновку рецензії на майбутній звіт. Натомість ОСОБА_12 погодився та повідомив ОСОБА_7, що за виконання вказаних дій необхідно буде надати неправомірну вигоду.
31.У не встановленому досудовим розслідуванням місці в період часу з 02.08.2023 по 03.08.2023 ОСОБА_12 вступив у злочинну змову з іншим засновником ТОВ «Біном Груп» ОСОБА_13 та повідомив про необхідність їхнього сприяння ОСОБА_10 та ОСОБА_7 шляхом виготовлення завідомо підробленого звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки та виготовлення позитивного висновку рецензії на вказаний звіт. У свою чергу ОСОБА_13 мав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок, відтак мав право проводити рецензування звітів про оцінку майна.
32.За спільним задумом ОСОБА_12 та ОСОБА_13 неправомірну вигоду планувалось отримати на розрахунковий рахунок ОСОБА_13, як фізичної особи підприємця, під приводом нібито надання останнім інформаційних послуг.
33.03.08.2023 о 9 год 50 хв ОСОБА_12 у месенджері «WhatsApp» надіслав ОСОБА_7 рахунок-фактуру № 803 від 03.08.2023 на оплату грошових коштів в розмірі 16 000 грн, який він попередньо 03.08.2023 о 9 год 49 хв отримав в аналогічний спосіб від ОСОБА_13 .
34.У подальшому зазначені кошти були перераховані надійшли на вказаний рахунок ОСОБА_13, у зв`язку з чим ОСОБА_12, з метою виконання спільного злочинного умислу, в період часу з 05.08.2023 по 09.08.2023 вступив у злочинну змову із працівником ТОВ «Біном Груп» ОСОБА_14, яка мала кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок.
35.У подальшому працівник ТОВ «Біном Груп» ОСОБА_14, виготовила та підписала, як оцінювач «Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 3,0206 га кадастровий номер 2110400000:01:001:0482, код КВЦПЗ 3:03:15, для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови розташованої за адресою: АДРЕСА_2 ». Рецензія на зазначений звіт була виготовлена та підписана засновником ТОВ «Біном Груп» ОСОБА_13 14.08.2023.
36.16.08.2023 Звіт про оцінку та Рецензія відправлені за допомогою поштового сервісу «Нова Пошта» ОСОБА_7, який їх отримав.
37.22.08.2023 о 9 год 00 хв під час засідання 37 позачергової сесії Мукачівської міської ради 8-го скликання під головуванням ОСОБА_10, останній виконав свою частину змови із ОСОБА_9 в частині використання своїх повноважень міського голови, політичного впливу для прийняття рішення в інтересах ТОВ «Універсал-М» та підписав рішенням Мукачівської міської ради від 22.08.2023 № 1276/36-23, в якому визначено, серед іншого: затвердити звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 3,0206 га кадастровий номер 2110400000:01:001:0482, з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» (код КВУПЗ:03:15), розташованої за адресою АДРЕСА_2 ; визначити вартість земельної ділянки, визначеної п. 1 вказаного рішення, в сумі 9 645 700 грн без ПДВ; продати ТОВ «Універсал-М» земельну ділянку, визначену п. 1 вказаного рішення, за 9 645 700 грн без ПДВ з розстроченням платежу на 6 місяців.
38.У подальшому 01.09.2023 між Мукачівської міською радою, в особі ОСОБА_7, та ТОВ «Універсал-М», в особі директора ОСОБА_11, укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу.
39.Отже, з огляду на те, що відповідно до висновку судової оціночно-земельної експертизиринкова вартість земельної ділянки № 2110400000:01:001:0482 станом на 01.09.2023 становила 84 600 000 грн, інтересам Мукачівської територіальної громади, за версією органу досудового розслідування, завдано матеріальної шкоди на суму 74 954 300 грн.
40.Доводи сторони захисту, щодо необґрунтованості підозри ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень за вказаних вище обставин, на переконання слідчого судді не можуть бути предметом перевірки слідчого судді, оскільки розгляд таких доводів не передбачений процесуальним законодавством під час розгляду клопотання детектива про арешт майна з метою збереження речових доказів, а може бути здійснений, зокрема, під час застосування запобіжного заходу чи оскарження повідомлення про підозру стороною захисту.
Щодо наявності підстав для арешту майна з метою збереження речових доказів
41.Правовою підставою для арешту зазначеного у клопотанні детектива майна є п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК - арешт з метою збереження речових доказів.
42. Відповідно до протоколу обшуку від 25.06.2024 детективом проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_7, під час якого було вилучено мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max чорного кольору (а.с. 25-29).
43. У подальшому, 25.06.2024 вказаний технічний пристрій визнано речовим доказом у кримінальному провадженні (а.с. 30-32).
44. Як встановлено з протоколу обшуку від 25.06.2024 ОСОБА_7 добровільно надав мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max чорного кольору в заблокованому стані, в якому наявна система логічного захисту, однак відмовився розблокувати свій мобільний телефон та повідомити пароль доступу до нього.
45. З огляду на вказане, постановою детектива від 26.06.2024 призначено комплексну судову комп`ютерно-технічну експертизу та експертизу електронних комунікацій з метою подолання системи логічного захисту та встановлення листування, яке може мати значення для кримінального провадження та може бути видалено з мобільного телефону.
46.На переконання слідчого судді, наведені обставини, щодо кримінальних правопорушень, які розслідуються, та можлива роль ОСОБА_7 у їх вчиненні, свідчать про те, що мобільний телефон, який йому належать може містити важливі відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема, щодо листування з особами, які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, та яке може бути пов`язане з обставинами, які підлягають доказуванню, в тому числі, щодо вчинення сприяння ОСОБА_7 дій, які полягали в організації продажу земельної ділянки за заниженою вартістю на користь ТОВ «Універсал-М».
47. У зв`язку із цим та враховуючи незначний проміжок часу, який пройшов з часу вилучення вказаного технічного пристрою, слідчий суддя вважає, що наявну на мобільному телефоні інформацію з об`єктивних причин неможливо було виявити і скопіювати у належному процесуальному порядку без залучення експерта та проведення експертного дослідження.
48. З огляду на це, орган досудового розслідування має виправдану потребу у подальшому утриманні такого пристрою для подальшого розкриття змісту інформації та відомостей, що у ньому можуть міститися, в тому числі й видалених, що може бути реалізовано шляхом проведення його огляду за участю спеціаліста, застосування спеціального обладнання та/або програмного забезпечення та проведення експертного дослідження.
49. За таких обставин, існують підстави для накладення арешту на вилучене детективом майно з метою збереження речових доказів.
50. Посилання сторони захисту на те, що рік тому, під час обшуку, у ОСОБА_7 вже вилучався мобільний телефон, яким він користувався в період подій, описаних в повідомленні про підозру, а також на те, що вищевказаний мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max був придбаний ОСОБА_7 вже пізніше таких подій та не може містити відомості, які мають значення для кримінального провадження, на переконання слідчого судді не можуть слугувати підставою для відмови у задоволенні клопотання детектива. Водночас слідчий суддя бере до уваги доводи детектива про те, що на вилучений у ОСОБА_7 мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max могли автоматично бути перенесені відомості щодо його спілкування у період, упродовж якого, за версією органу досудового розслідування, вчинялися кримінальні правопорушення, та які не були виявлені раніше через те, що орган розслідування не володів повною інформацією про обставини таких кримінальних правопорушень під час попереднього вилучення телефону ОСОБА_7, зокрема щодо обставин надання останнім неправомірної вигоди суб`єктам оціночної діяльності. Окрім того, як зазначив детектив під час розгляду клопотання про арешт майна, у телефоні Apple Iphone 14 Pro Max можуть міститись відомості, які засвідчують намагання підозрюваного уникнути кримінальної відповідальності за вчинені кримінальні правопорушення, які є предметом розслідування. Зазначені доводи детектива також відображені і в ухвалі слідчого судді, якою надавався дозвіл на обшук у житлі, яким користується ОСОБА_7 (а.с.23) За таких обставин, на переконання слідчого судді, накладення арешту на вилучений у ОСОБА_7 мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max є виправданим, оскільки він може містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Щодо розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження та виправданості потреб досудового розслідування у втручанні у права і свободи особи
51. Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК).
52. На переконання слідчого судді, на даному етапі досудового розслідування, накладення арешту на вилучене детективом майно, з метою збереження речового доказу, є необхідним для виконання вищенаведених завдань кримінального провадження щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення.
53. Такий арешт пов`язаний з втручанням у право особи на власність, що є складовою права на мирне володіння своїм майном (передбачене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Водночас, на переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права особи, оскільки є необхідним і пропорційним до законної мети, що переслідується - суспільної потреби у розслідуванні кримінальних правопорушень.
54. Слідчий суддя дійшов висновку, що вказаний суспільний інтерес при врівноважуванні повинен отримати більшу вагу, тоді як інтерес особи, що полягає у можливості володіти своїм майном, має порівняно меншу вагу.
55. Окрім того, таке втручання стосуватиметься виключно конкретного майна, яке має важливе значення для досудового розслідування, що вказує на співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Щодо існування ризиків
56.Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя доходить висновку, що не накладення арешту на вилучену річ може призвести до вжиття ОСОБА_7 заходів щодо її пошкодження, псування, знищення, з метою неможливості використання як речового доказу у кримінальному провадженні.
Щодо наслідків арешту майна
57. Дослідивши обставини вилучення майна, зазначеного у клопотанні детектива, його доказове значення, зв`язок з особою володільця, слідчий суддя доходить висновку, що повернення вилученого майна його власнику (володільцю) може призвести до втрати як цього майна так і наявної у ньому доказової інформації.
58. Беручи до уваги вищенаведені положення ч. 11 ст. 170 КПК, слідчий суддя цією ухвалою накладає заборону на відчуження, користування та розпорядження щодо мобільного телефону Apple Iphone 14 Pro Max чорного кольору.
59. Внаслідок зазначеного власник (володілець) майна буде упродовж певного часу обмежений у своїх правомочностях, проте це є необхідним для виконання завдань кримінального провадження.
Щодо можливості виконання завдання, для виконання якого детектив звертається із клопотанням
60. Детектив обґрунтовує необхідність арешту майна потребою у збереженні доказу для забезпечення розслідування кримінального правопорушення.
61. На переконання слідчого судді наведене узгоджується із завданнями кримінального провадження, передбаченими у ст. 2 КПК та існують обґрунтовані підстави вважати, що таке завдання може бути виконане, внаслідок збирання детективами достатніх доказів для повного та неупередженого розслідування.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 372 КПК,
ПОСТАНОВИВ:
1.Клопотання детектива Національного бюро Третього підрозділу детективів Третього Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні № 52023000000000459 - задовольнити.
2. Накласти арешт (з тимчасовим позбавленням власника (володільця) права на відчуження, розпорядження та користування) на мобільний телефон Apple Iphone 14 Pro Max чорного кольору, вилучений під час проведення обшуку 25.06.2024 за місцем проживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 -є (земельна ділянка кадастровий номер 2110400000:01:023:0519).
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1