- Presiding judge (HACC) : Voronko V.D.
Справа № 991/6684/24
Провадження 1-кс/991/6713/24
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2024 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, розглянувши питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з розгляду клопотання старшого детектива Національного бюро Другого підрозділу детективів Четвертого Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2, погоджене прокурором третього відділу управління процесуального керівництва, підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_3, про продовження дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, у кримінальному провадженні № 12024160000000557 від 30.04.2024,
ВСТАНОВИВ:
До провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання, розгляд якого призначено на 14:45 год 06 серпня 2024 року.
Підозрюваний ОСОБА_4 наразі утримується в Державній установі «Одеський слідчий ізолятор».
Відповідно до вимог п. 4, 4-1 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, період дії якого неодноразово продовжувався, зокрема востаннє Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024 з 05 год 30 хв 14 травня 2024 року на 90 діб.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 336 КПК України якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи (ч. 6 ст. 336 КПК України).
Враховуючи зазначене, у зв`язку із введенням на території України правового режиму воєнного стану, що супроводжується масованими ракетними обстрілами з боку Російської Федерації, з урахуванням існування постійної небезпеки, яка загрожує життю та здоров`ю людини, а також з метою забезпечення оперативності, повноти та неупередженості судового провадження, враховуючи, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, та зважаючи на віддаленість Державної установи «Одеський слідчий ізолятор» від місця розташування приміщення Вищого антикорупційного суду, для забезпечення в судовому засіданні участі підозрюваного ОСОБА_4, слідчий суддя вважає доцільним провести розгляд клопотання в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 336, 369-372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Судове засідання з розгляду клопотання, призначене на 14:45 год 06 серпня 2024 року, проводити у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вищого антикорупційного суду в режимі відеоконференції між Вищим антикорупційним судом та Державною установою «Одеський слідчий ізолятор» за участі підозрюваного ОСОБА_4 .
Виконання ухвали в частині технічного забезпечення відеоконференції доручити уповноваженій службовій особі Державної установи «Одеський слідчий ізолятор».
Зобов`язати уповноважену службову особу Державної установи «Одеський слідчий ізолятор» вручити підозрюваному ОСОБА_4 пам`ятку про права та обов`язки.
Копію ухвали суду надіслати до Державної установи «Одеський слідчий ізолятор», для її виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1