- Presiding judge (HACC) : Voronko V.D.
Справа № 991/7652/24
Провадження 1-кс/991/7685/24
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2024 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_3, в інтересах підозрюваної ОСОБА_4, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 52019000000000585 від 15.07.2019,
ВСТАНОВИВ:
До Вищого антикорупційного суду надійшло вказане клопотання, у якому захисник просить надати у кримінальному провадженні № 52019000000000585 від 15.07.2019, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Водночас 26.09.2024 до початку розгляду клопотання по суті, від захисника ОСОБА_3 через систему «Електронний суд» надійшла заява з проханням залишити подане клопотання без розгляду через втрату актуальності зазначеного клопотання для сторони захисту.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя зазначає таке.
За приписами ч.ч. 1, 3 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК України. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених КПК України (ч.ч. 1, 2 ст. 22 КПК України).
Разом з тим, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на розгляд сторонами (ч. 3 ст. 26 КПК України).
Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачені КПК України (ч. 1 ст. 26 КПК України).
Оскільки захисник ОСОБА_3 звернувся до суду із заявою, у якій просить залишити подане клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів без розгляду, що свідчить про фактичну відмову від реалізації та використання свого права на підтримання такого клопотання та розгляду слідчим суддею порушених у клопотанні питань, слідчий суддя дійшов висновку, що ініційоване захисником у клопотанні питання втратило свою актуальність, а тому таке клопотання підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 9, 22, 26, 91, 93, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1