- Presiding judge (HACC AC): Kaluhina I.O.
Справа № 761/16104/18
Провадження №11-кп/991/125/24
Головуюча суддя в суді першої інстанції ОСОБА_1
У Х В А Л А
29 жовтня 2024 року м. Київ
Суддя-доповідач Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_2 перевірила апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_3 на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 07.10.2024, якою залишено без задоволення його заяву про відвід прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_4,
У С Т А Н О В И Л А:
У провадженні Вищого антикорупційного суду на стадії судового розгляду перебуває кримінальне провадження № 52017000000000434 від 26.06.2017 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України.
07.10.2024 Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою залишив без задоволення заяву обвинуваченого від 27.09.2024 № 1/2-В-АН, з урахування доповнень від 29.09.2027 № 1/3-В-АН, про відвід прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_4 .
На вказану ухвалу обвинувачений подав апеляційну скаргу, за змістом вимог якої просить її скасувати.
За результатами перевірки апеляційної скарги суддя-доповідач встановила наявність підстав для відмови у відкритті провадження.
Так, стаття 392 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) закріплює вичерпний перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, а саме: вироки, крім випадків, передбачених ст. 394 цього Кодексу; ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру; інші ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом; а також ухвали слідчого судді у випадках, передбачених КПК України.
Частиною другою наведеної вище статті передбачено, що ухвали, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, передбачених частиною першою цієї статті, окремому оскарженню не підлягають, крім випадків, визначених цим Кодексом. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою цієї статті.
З поданої апеляційної скарги суддя-доповідач встановила, що обвинувачений оскаржує ухвалу суду першої інстанції постановлену під час судового розгляду до ухвалення рішення по суті. яка не може бути предметом окремого апеляційного оскарження. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення за наслідком розгляду кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, або судове рішення оскаржене виключно з підстав, з яких воно не може бути оскарженим згідно з положеннями статті 394 цього Кодексу.
Отже, оскільки апеляційна скарга подана на ухвалу суду, яка окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, то у відкритті провадження необхідно відмовити.
Керуючись ст. 392, 399, 418, 419, 532 КПК України, суддя-доповідач
П О С Т А Н О В И Л А:
Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою.
Копію ухвали разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня отримання її копії.
Суддя ОСОБА_2