Search

Document No. 123710419

  • Date of the hearing: 11/12/2024
  • Date of the decision: 11/12/2024
  • Case №: 760/9083/19
  • Proceeding №: 52016000000000330
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Decision type: Decision on the implementation of remote court proceedings
  • Presiding judge (HACC): Kryklyvyi V.V.

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 760/9083/19

Провадження № 1?кп/4910/21/19

У Х В А Л А

11 грудня 2024 рокумісто Київ

Вищий антикорупційний суд у складі колегії суддів: головуючого ОСОБА_1, суддів ОСОБА_2 та ОСОБА_3,

розглянувши питання про здійснення дистанційного судового провадження у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України,

в с т а н о в и в:

Вищим антикорупційним судом розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України.

31.05.2024 суд задовольнив клопотання захисника ОСОБА_8 про виклик та здійснення допиту у якості свідка ОСОБА_9, який у 2016 році обіймав посаду директора Департаменту матеріально?технічного забезпечення АТ «Укрзалізниця».

Ухвалою від 29.11.2024 суд доручив Національному антикорупційному бюро України провести слідчі (розшукові) дії щодо встановлення місцезнаходження свідка ОСОБА_9 та вручити йому повістку про виклик до суду.

Чергове судове засідання в указаній справі призначено на 09:00 13.12.2024.

11.12.2024 до суду надійшло клопотання від свідка ОСОБА_9, у якому він прохає забезпечити проведення його допиту в режимі відеоконференції або з Львівським апеляційним судом, або з Франківським районним судом м. Львова, що найбільш територіально наближені до місця його фактичного проживання.

Мотивуючи вказане клопотання свідок указав, що 10.12.2024 він дізнався про наявність згаданої раніше ухвали суду стосовно його викликів у судове засідання для допиту. Втім у зв`язку з віддаленим місцем проживання від місця знаходження суду (у Львівській області), відсутністю квитків на потяг та незадовільним станом здоров`я, він не зможе прибути до м. Києва.

Тому прохає забезпечити проведення судом його допиту в дистанційному режимі з одним із указаних в клопотанні судів, що територіально наближені до місця його фактичного знаходження.

З огляду на наведене, суд уважає за необхідне за власною ініціативою вирішити питання про здійснення дистанційного судового провадження за участі свідка ОСОБА_9 .

Оскільки згадане організаційне питання знаходиться поза межами здійснення кримінального провадження, його вирішення можливе за відсутності учасників судового провадження та без проведення судового засідання.

Відповідно до п. 4, 41, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; введення воєнного стану; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Згідно з ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

У силу ч. 7 ст. 336 КПК України допит свідка може здійснюватися у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду, визначеному судом. У виключних випадках в умовах воєнного або надзвичайного стану суд має право допитати свідка, потерпілого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у порядку, передбаченому ч. 4?6 цієї статті.

Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені ч. 7 ст. 336 КПК України, а саме вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням із судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення (ч. 8 ст. 336 КПК України).

Частиною 12 ст. 336 КПК України передбачено, що дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь?яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України № 2102?ІХ від 24.02.2022, в Україні введений воєнний стан із 05:30 24.02.2022. У подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався і триває дотепер.

Водночас, за доводами свідка ОСОБА_9, він фактично проживає у Львівській області, що територіально віддалено від місця розташування Вищого антикорупційного суду (у м. Києві) та об`єктивно ускладнює його прибуття в судове засідання на 13.12.2024.

З огляду на наведене, вживаючи заходів для забезпечення оперативності, повноти та неупередженості судового провадження, враховуючи, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті у розумні строки, суд вважає за необхідне здійснювати дистанційне судове провадження з приміщення суду, найбільш наближеного до місця проживання свідка, а саме з Львівського апеляційного суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 336 КПК України,

п о с т а н о в и в:

Здійснювати дистанційне судове провадження у кримінальному провадженні (справі № 760/9083/19) за обвинуваченням ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 між Вищим антикорупційним судом та Львівським апеляційним судом (79000, Львівська обл., м. Львів, пл. Соборна, 7).

Доручити відповідальним працівникам апарату Львівського апеляційного суду проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участі свідка ОСОБА_9, вручити йому пам`ятку про права та обов`язки свідка, перевірити документи, що посвідчують його особу, та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.

Дату і час проведення судового засідання за участі свідка повідомити учасникам судового розгляду та Львівський апеляційний суд.

Копію ухвали направити учасникам судового провадження та свідку для відома.

Копію ухвали направити до Львівського апеляційного суду для організації виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення й оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_10 ОСОБА_11 ОСОБА_12