- Presiding judge (HACC AC): Bodnar S.B.
- Judge (HACC AC): Bodnar S.B.
справа № 991/5241/24
провадження № 22-ц/991/3/25
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
27 січня 2025 року м. Київ
Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Боднар С.Б., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2024 року у справі за позовом Держави Україна в особі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави,
УСТАНОВИВ:
Рішенням Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2024 року задоволено позовну заяву Держави Україна в особі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та визнано необґрунтованим й стягнуто в дохід держави належний ОСОБА_2 необґрунтований актив, а саме автомобіль Mercedes-Benz G 400 D, номер кузова НОМЕР_1, 2023 р.в., вартістю на день набуття 5 647 926,68 грн (п`ять мільйонів шістсот сорок сім тисяч дев`ятсот двадцять шість гривень шістдесят вісім копійок).
Не погодившись з указаним рішенням, ОСОБА_1 звернувся до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду з апеляційною скаргою, у якій просить скасувати рішення Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2024 року та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні зазначеного позову. Крім того, ОСОБА_1 також подав до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки йому встановлено ІІ групу інвалідності, що підтверджується копією індивідуальної програми реабілітації інваліда від 18 грудня 2023 року.
Перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2024 року, вважаю, що її необхідно залишити без руху, виходячи з такого.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір".
Зокрема, п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Однак, з наданої відповідачем копії індивідуальної програми реабілітації інваліда від 18 грудня 2023 року неможливо встановити, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи, зокрема, оскільки копіювання відповідного документу здійснено неякісно, у зв`язку з чим він є нерозбірливим та нечитабельним.
Слід також зауважити, що відповідно п. 24 Положення про медико-соціальну експертизу (у редакції чинній на момент видання відповідної індивідуальної програми) особі, яку визнано особою з інвалідністю або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, медико-соціальна експертна комісія (далі - МСЕК) видає довідку та індивідуальну програму реабілітації. А отже, з метою доведення наявності у нього статусу особи з інвалідністю I чи II групи ОСОБА_1, крім індивідуальної програми реабілітації інваліда, необхідно також надати довідку до акта огляду МСЕК або інші передбачені законом документи (їх належним чином засвідчені копії), на підставі яких суд матиме можливість переконатися у наявності у нього певної групи інвалідності.
Всупереч вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, ОСОБА_1 до поданої апеляційної скарги не додано документів на підтвердження сплати судового збору у встановленому законом розмірі чи наявності підстав для звільнення від його сплати.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
За змістом ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, апеляційну скаргу ОСОБА_1 необхідно залишити без руху надавши йому строк у 10 (десять) днів для усунення зазначеного недоліку шляхом направлення до суду документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір",або доказів звільнення від сплати судового збору.
На підставі наведеного, керуючись статтями 185, 357 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вищого антикорупційного суду від 11 грудня 2024 рокузалишити без руху та встановити строк у десять днів з моменту отримання копії відповідної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали подана апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута особі, які її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: С.Б. Боднар