Search

Document No. 84255658

  • Date of the hearing: 13/09/2019
  • Date of the decision: 13/09/2019
  • Case №: 760/24433/19
  • Proceeding №: 52019000000000571
  • Instance: HACC AC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC AC): Hlotov M.S.
  • Lawyer : Krylova M.D.

Справа № 760/24433/19

Провадження №11-п/4911/8/19

АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА ВИЩОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ

У Х В А Л А

13 вересня 2019 року м. Київ

Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Глотов М. С., перевірив подання, яке надійшло від слідчого судді Вищого антикорупційного суду Воронька В . Д. про направлення матеріалів за скаргою адвоката Крилова Миколи Дмитровича, поданого в інтересах ОСОБА_3 , на постанову детектива Національного антикорупційного бюро України Дерій Н. О. про закриття кримінального провадження №52019000000000571 до Солом`янського районного суду міста Києва,

В С Т А Н О В И В:

12 вересня 2019 року Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду отримано подання слідчого судді Вищого антикорупційного суду Воронька В. Д. про направлення матеріалів за скаргою адвоката Крилова Миколи Дмитровича, поданою в інтересах ОСОБА_3 , на постанову детектива Національного антикорупційного бюро України Дерій Н. О. про закриття кримінального провадження №52019000000000571 до Солом`янського районного суду міста Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями по провадженню № 11-п/4911/8/19 справу призначено судді-доповідачеві Глотову М. С., судді, які входять до складу колегії: Павлишин О. Ф., Боднар С. Б., Михайленко Д. Г., Чорненька Д. С.

У внесеному поданні слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Воронько В. Д. просить Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду вирішити питання про направлення матеріалів за скаргою адвоката Крилова Миколи Дмитровича, поданою в інтересах ОСОБА_3 , на постанову детектива Національного антикорупційного бюро України Дерій Н. О. про закриття кримінального провадження №52019000000000571 до Солом`янського районного суду міста Києва для розгляду.

Виходячи з наведеного, на цій стадії суддя-доповідач має вирішити лише питання про призначення до розгляду у судовому засіданні на певний день і в певний час колегією суддів подання слідчого судді Вищого антикорупційного суду Воронько В. Д.

Вирішуючи зазначене питання суддя-доповідач виходить з того, що порядок вирішення питання щодо направлення кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до іншого суду в Кримінальному процесуальному кодексі України відсутній.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 34 та ч. 4 ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України питання про направлення кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до іншого суду вирішується колегією у складі п`яти суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду за поданням складу суду, визначеного для розгляду кримінального провадження, або за клопотанням сторін не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала. Про час та місце розгляду подання чи клопотання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомляються учасники судового провадження, проте їх неприбуття не перешкоджає розгляду питання.

Однак ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України не врегульовує порядок дій судді-доповідача про призначення судового засідання по розгляду подання щодо направлення кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до іншого суду, встановлюючи лише загальну вимогу про строк його розгляду, кількісний склад колегії, необхідність повідомлення про час та місце розгляду учасників судового провадження.

Крім того, будь-які спеціальні вимоги до форми подання слідчого судді Вищого антикорупційного суду щодо направлення кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до іншого суду в Кримінальному процесуальному кодексі України відсутні.

Водночас, згідно ст. 110 Кримінального процесуального кодексу України процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду. Судове рішення приймається у формі ухвали, постанови або вироку, які мають відповідати вимогам, передбаченим статтями 369, 371-374 цього Кодексу.

Отже, іншого способу вирішення поточних організаційних питань судового розгляду, та питань, що пов`язані з регулюванням правових відносин між учасниками кримінального провадження і судом, аніж через постановлення ухвали, Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає.

Керуючись п. 1 ч. 1, абз. 2 ч. 3 і ч. 4 ст. 34, ст. 110, ч. 2 ст. 369 Кримінального процесуального кодексу України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Судове засідання по розгляду подання слідчого судді Вищого антикорупційного суду Воронька В. Д. про направлення матеріалів за скаргою адвоката Крилова Миколи Дмитровича, поданого в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , на бездіяльність органу досудового слідства у кримінальному провадженні №52019000000000571 до Солом`янського районного суду міста Києва в приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (м. Київ, провул. Хрестовий, 4, зал судових засідань №1) на 15 годину 30 хвилин 13 вересня 2019 року.

Повідомити учасників судового провадження про час та місце розгляду зазначеного подання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: М. С. Глотов