- Presiding judge (HACC) : Nohachevskyi V.V.
- Judge (HACC) : Moisak S.M., Kryklyvyi V.V.
- Secretary : Valko K.I.
- Lawyer : Orlova V.P., Pozhydaieva V.O.
- Prosecutor : Krychun V.V., Luhovskoi O.S.
Справа № 554/5163/17
Провадження № 1-кп/910/54/19
УХВАЛА
8 жовтня 2019 року місто Київ
Колегія Вищого антикорупційного суду у складі суддів Ногачевського В.В. (головуючий), Крикливого В.В., Мойсака С.М.,
за участю:
секретаря судового засідання Валько К.І.,
прокурора Кричуна В.В., Луговськой О.С.
обвинувачених ОСОБА_1, ОСОБА_2.,
захисників Орлова В.П., Пожидаєва В.О.,
розглянула у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42017170690000027.
Відповідно до даного акта:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженець села Кияшки Кременчуцького району Полтавської області, проживає у АДРЕСА_1,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженець міста Дніпро, проживає у АДРЕСА_2,
обвинувачуються за частиною третьою статті 369 Кримінального кодексу України - у висловленні пропозиції, обіцянки та наданні неправомірної вигоди за вчинення службовою особою, яка займає відповідальне становище, в інтересах того, хто надає таку вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Із Октябрського районного суду міста Полтави 20 вересня 2019 року судом отримано обвинувальний акт.
Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 25 вересня 2019 року у кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання, у яке викликано прокурора, обвинувачених та їх захисників.
У підготовчому засіданні суду необхідно з'ясувати, чи не має підстав для прийняття рішень, зазначених у пунктах 1-4 частини третьої статті 314 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України). У разі їх відсутності, необхідно провести підготовку до судового розгляду.
Дослідивши обвинувальний акт та вислухавши думку учасників, колегія суддів приходить до висновку про можливість призначення судового розгляду.
1.Під час судового засідання встановлено відсутність підстав, для прийняття рішень, зазначених у пунктах 1-4 частини третьої статті 314 КПК України.
Пунктами 1-4 частини третьої статті 314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення:
-затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування;
-закрити провадження;
-повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу;
-направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
У судовому засіданні прокурор, обвинувачені та захисники вважали за можливе призначити кримінальне провадження до судового розгляду, оскільки обвинувальний акт складений із дотриманням вимог статті 291 КПК України, підстав для закриття провадження, повернення обвинувального акта, внесення подання про визначення підсудності немає.
Колегією суддів встановлено, що будь-які угоди до суду не надходили, обвинувальний акт складено згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, підстав для його повернення чи закриття кримінального провадження не встановлено. Дотримано вимоги підсудності при направленні обвинувального акта до Вищого антикорупційного суду.
У зв'язку з викладеним, під час підготовчого судового засідання не було встановлено підстав для прийняття рішень передбачених пунктами 1-4 частини третьої статті 314 КПК України.
2. Судом проведено підготовку до судового розгляду.
Відповідно до частини другої статті 315 КПК України з метою підготовки до судового розгляду суд:
-визначає дату та місце проведення судового розгляду;
-з'ясовує, у відкритому чи закритому судовому засіданні необхідно здійснювати судовий розгляд;
-з'ясовує питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді;
-розглядає клопотання учасників судового провадження про: здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту , витребування певних речей чи документів, здійснення судового розгляду в закритому судовому засіданні;
-вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.
Прокурори Кричун В.В. та Луговськой О.С. вказали, що обвинувальний акт відповідає вимогам закону, просили суд призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні. Заявили клопотання про судовий виклик осіб.
Обвинувачені ОСОБА_1 та ОСОБА_2, їх захисники Орлов В.П. та Пожидаєв В.О. не заперечили проти призначення справи за обвинувальним актом до судового розгляду. Адвокат Пожидаєв В.О. заявив клопотання про судовий виклик свідка.
Сторони не заперечили щодо клопотань один одного стосовно виклику свідків.
Згідно з частиною другої статті 316 КПК України судовий розгляд має бути призначений не пізніше десяти днів після постановлення ухвали про його призначення.
Судовий розгляд, з урахуванням засад гласності та відкритості судового провадження, необхідно здійснювати відкрито.
Окрім цього, відповідно до частини другої статті 318 КПК України, судовий розгляд необхідно здійснювати в судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження: прокурорів, обвинувачених та їх захисників.
На підставі викладеного та керуючись статтями 314-316, 369-372 КПК України, суд постановив:
ПОСТАНОВИВ:
-призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта у кримінальному провадженні № 42017170690000027 про обвинувачення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за частиною третьою статті 369 Кримінального кодексу України;
-судовий розгляд провести у відкритому судовому засіданні у судовій залі № 4 приміщення Вищого антикорупційного суду за адресою: місто Київ, проспект Перемоги, буд. 41 о 11 годині 00 хвилин 18 жовтня 2019 року;
-викликати в судове засідання прокурора, обвинувачених та їх захисників;
-здійснити судовий виклик свідків, зазначених у клопотаннях сторін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення й оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: В.В. Ногачевський
Судді В.В. Крикливий
С.М. Мойсак