- Presiding judge (HACC): Shyroka K.Yu.
Справа № 991/854/19
Провадження1-кс/991/1248/19
У Х В А Л А
18 жовтня 2019 року м.Київ
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Широка Катерина Юріївна,
розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИЛА
Клопотання було заявлене в кримінальному провадженні № 52019000000000831.
16 жовтня 2019 року ОСОБА_1 (заявник) звернувся із клопотанням про доступ до речей і документів до Вищого антикорупційного суду у зазначеному провадженні.
Заявник зазначає, що це кримінальне провадження було розпочате за фактом отримання неправомірної вигоди суддею апеляційного суду Харківської області Колтуновим А. І. та суддями Бездітко В. М., Зубковим Л. В.
Виклад обставин, зазначених у заяві
Заявник у клопотанні зазначає, що судді Колтунов А. І., Бездітко В. М., Зубков Л. В. могли отримати квартири чи іншу неправомірну вигоду, оскільки вони, на думку заявника, приймали незаконні судові рішення стосовно проведення негласних слідчих (розшукових) дій та вчинення інших дій з метою заволодіння чужими квартирами. Також, судді могли отримати квартири чи іншу неправомірну вигоду за співучасть з використанням статусу судді у прийнятті рішень щодо примусової госпіталізації у психіатричний заклад заявника Московським районним судом міста Харкова та рішень щодо відмови у задоволені апеляційної скарги заявника апеляційним судом Харківської області, а також за створення перешкод у розкритті обставин експлуатації засобів (швидше за все, радіоелектронних пристроїв) щодо заявника, які, на його думку, впливали на його стан здоров`я та руйнували приміщення квартири під дією електромагнітних полів.
Обґрунтування клопотання
Заявник просить отримати тимчасовий доступ до речей і документів, оскільки іншим способом отримати доступ до відомостей щодо вчинення кримінальних правопорушень стосовно заявника неможливо. Самостійно він не може отримати доступ до документів, оскільки вони містять персональні дані. Він вважає, що перелічені у клопотанні документи можна використовувати як докази, оскільки вони містять фактичні відомості про завдання заявнику шкоди. В сукупності з іншими доказами вони розкриватимуть обставини злочинів та вину окремих осіб.
Заявник просить отримати доступ до документів КП «Жилкомсервіс», психіатричних та наркологічних диспансерів міста Харкова, Харківської міської ради, КП «Харківське міське БТІ», певних судів України та державних органів (Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції), а також ПрАТ «Київстар», ТОВ «Воля кабель», ТОВ «Макснет», групи компаній «Тріолан». Повний перелік міститься у клопотанні та досліджено слідчою суддею.
Мотивація суду
Слідча суддя перевіряє клопотання на відповідність вимогам статті 160 Кримінального процесуального кодексу України (КПК України).
Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України (ст. 160 КПК України). Сторонами кримінального провадження є з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники (п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України).
Заявник зазначає, що клопотання стосується кримінального провадження № 52019000000000831. Втім, до клопотання додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно кримінального провадження № 42019000000001563 від 22.07.2019 року, тобто витяг підтверджує наявність провадження, відкритого за заявою (повідомленням) ОСОБА_1 , але не того, у якому подається клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. Це провадження також стосується кримінального правопорушення за статтею 386 КК України, яке є не підсудним Вищому антикорупційному суду (стаття 331 КПК України). Заявником не надано жодних документальних доказів, які б підтверджували, що ОСОБА_1 є стороною кримінального провадження № 52019000000000831, у якому він подає клопотання.
Враховуючи те, що клопотання подане особою, статус якої не підтверджено, слідча суддя приходить до висновку, що у відкритті провадження за клопотанням слід відмовити і клопотання не може розглядатися по суті.
Керуючись статтями 3, 331, 160 КПК України, слідча суддя,
ПОСТАНОВИЛА
Відмовити у відкритті провадження за клопотанням ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя Широка К. Ю.