- Presiding judge (HACC): Fedorak L.M.
- Secretary : Bilenko V.K.
- Lawyer : Zabara B.I.
- Prosecutor : Diachenko O.O.
Справа № 760/17373/14-к
1-кп/4910/13/19
У Х В А Л А
30 жовтня 2019 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд у складі колегії суддів:
головуючий - Федорак Л.М.,
члени колегії - Строгий І.Л., Маслов В.В.,
секретар судового засідання - Біленко В.К.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальне провадження № 12014000000000296 по обвинуваченню:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Комсомольськ Полтавської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Донецьк, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
за участі сторін кримінального провадження:
сторона обвинувачення - прокурор Дяченко О.О.,
сторона захисту - обвинувачені ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
захисник Забара Б.І.,
а також представник цивільного позивача Качур С. А . ,
в с т а н о в и в:
12 вересня 2019 року на підставі ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 5 вересня 2019 року до Вищого антикорупційного суду надійшли матеріали кримінального провадження № 2014000000000296 стосовно обвинувачення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Ухвалою колегії суддів Вищого антикорупційного суду від 13 вересня 2019 у зазначеному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
Питання, які з`ясовуються судом у підготовчому провадженні, визначені ст. 314 КПК України. До них, насамперед, належить підсудність кримінального провадження.
Під час підготовчого засідання судом було запропоновано учасникам процесу висловити свою думку з цього приводу.
Прокурор заявила клопотання про направлення кримінального провадження до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду для визначення підсудності. Оскільки дана справа не відноситься до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду. Адже розслідування у ній Національне антикорупційне бюро України не здійснювало та справа не завершувалась Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.
Захисник Забара Б.І. підтримав клопотання прокурора.
Обвинувачені залишили дане питання на розсуд суду.
Представник цивільного позивача не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження та вирішуючи питання підсудності даного кримінального провадження Вищому антикорупційному суду, виходить із наступного.
У випадку встановлення непідсудності кримінального провадження, суд має право прийняти рішення про направлення обвинувального акту до відповідного суду для визначення підсудності (п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України).
Питання про направлення кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до іншого суду вирішується колегією у складі п`яти суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, зокрема, за поданням складу суду, визначеного для розгляду кримінального провадження (п.1 ч. 1, абз. 2 ч. 3 ст. 34 КПК України).
Під час підготовчого засідання, колегією суддів Вищого антикорупційного суду встановлено підстави для внесення до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду подання про передачу кримінального провадження № 2014000000000296 на розгляд іншого суду, у зв`язку із його непідсудністю. До такого висновку колегія суддів дійшла на підставі наступного.
Відповідно до п. 20-2 розділу XІ «Перехідні положення» КПК України підсудність Вищого антикорупційного суду, передбачена цим Кодексом як суду першої інстанції, поширюється на кримінальні провадження, відомості за якими про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань:
1) з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»;
2) до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду», якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду» набрав чинності 22 вересня 2019 року.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що досудове розслідування у цьому проваджені було розпочато 28 липня 2014 року, проте не здійснювалося Національним антикорупційним бюро України, а також не закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
З огляду на зазначене, колегія суддів дійшла висновку, що це кримінальне провадження не належить до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду, у зв`язку з чим вважає за необхідне внести до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду подання для вирішення питання про направлення кримінального провадження до іншого суду.
Керуючись ст. 33-1, 34, 216, 314-316, 372, п. 20-2 розділу XІ «Перехідні положення» КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Внести подання до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду про направлення з Вищого антикорупційного суду до іншого суду кримінального провадження № 2014000000000296 стосовно обвинувачення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Судді
В.В. Маслов І.Л. Строгий Л.М. Федорак