- Presiding judge (HACC): Mykhailenko V.V.
Справа № 991/3654/20
Провадження1-кс/991/3767/20
У Х В А Л А
іменем України
08 травня 2020 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Михайленко В.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 на постанову детектива про відмову у задоволенні клопотання,
ВСТАНОВИЛА:
До Вищого антикорупційного суду 08.05.2020 надійшла скарга ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 на постанову детектива НАБУ Тєбєкіна В.В. від 24.04.2020 про відмову у задоволенні клопотання від 17.04.2020.
Вимоги скарги обґрунтовані тим, що 17.04.2020 скаржник звернувся до Національного антикорупційного бюро України з клопотанням № 833 про надання копій процесуальних документів. У відповідь на зазначене клопотання надійшла постанова про відмову у задоволенні клопотання
ОСОБА_1 ОСОБА_1 просить скасувати постанову старшого детектива Національного бюро Четвертого відділу детективів Другого підрозділу детективів Тєбєкіна В.В. від 24.04.2020 про відмову у задоволенні клопотання № 833 від 17.04.2020, як незаконну та необґрунтовану, та зобов`язати детектива НАБУ Тєбєкіна В.В. надати копії усіх відсутніх у сторони захисту постанов про зупинення та відновлення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000000785 за період з 11.04.2018 та надати інформацію щодо строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000000785, який використано органом досудового розслідування.
Розглянувши скаргу та долучені до неї матеріали, слідчий суддя дійшла таких висновків.
Відповідно до ст. 1, 2 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Завданнями кримінального провадження є, серед іншого, те, щоб до кожного учасника була застосована належна правова процедура. Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування визначений главою 26 КПК України.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч. 1 ст.303 КПК України. Згідно з ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1 ст. 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Слідчий суддя встановила, що скаржник звернувся до Національного антикорупційного бюро України з клопотанням про надання копій процесуальних рішень. 24 квітня 2020 року постановою детектива НАБУ Тєбєкіна В.В. у задоволенні зазначеного клопотання було відмовлено.
Згідно з приписами КПК України може бути оскаржено рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником (п. 7 ч. 1 ст. 303) та відмова слідчого, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником (п. 11 ч. 1 ст. 303).
Оскарження ж постанови про відмову в задоволенні клопотання про надання копій процесуальних документів на стадії досудового розслідування не передбачено ст. 303 КПК України.
У відповідності до ч. 2 ст. 303 КПК України скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 цього Кодексу.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 26 КПК України слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим Кодексом.
Частиною 4 ст. 304 КПК України визначено, що у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню, слідчий суддя відмовляє у відкритті провадження. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надсилається особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами (ч. 5 ст. 304 КПК України).
Зважаючи на викладене, у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 26, 303-304, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
У відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 , на постанову детектива НАБУ про відмову у задоволенні клопотання, відмовити.
На ухвалу слідчого судді, постановленої без виклику особи, може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення п`ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами
Слідчий суддя В.В. Михайленко