- Presiding judge (HACC) : Fedorov O.V.
- Judge (HACC) : Shkodin Ya.V., Zadorozhna L.I.
- Secretary : Nykytiuk N.I.
Справа № 761/19475/19
Провадження 1-кп/991/10/20
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
12 червня 2020 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді Федорова О. В.
суддів - Шкодіна Я. В., Задорожної Л.І.
за участю:
секретаря судового засідання - Никитюк Н.І.
представника полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві - капітана поліції Кондратюка В.М.
особи, щодо якої застосовано заходи забезпечення безпеки - ОСОБА_1
під час відкритого судового засідання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52019000000000217 від 15 березня 2019 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кропивницький, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України;
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Вараш, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України;
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Києва, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України,
розглянувши заяву командира полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві Цикалюка Р. про скасування заходів безпеки -
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2020 року до Вищого антикорупційного суду від командира полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві Цикалюка Р . надійшла заява про скасування заходів безпеки у вигляді особистої охорони, охорони житла та майна відносно свідка ОСОБА_1 , застосованих до нього ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 04.09.2019 року по справі №761/19475/19.
Вказана заява обґрунтована тим, що ОСОБА_1 з 17 вересня 2019 року по теперішній час з приводу забезпечення йому заходів безпеки не звертався, а інформація щодо будь-яких протиправних дій, які б створювали загрозу його життю чи здоров`ю, до підрозділу не надходила.
У судовому засіданні представник полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві заяву підтримав у повному обсязі і просив її задовольнити.
Особа, щодо якої застосовано заходи безпеки - ОСОБА_1 в судовому засіданні також звернувся до суду із заявою, в якій повідомив, що будь-які загрози його життю, здоров`ю, житлу і майну на даний час усунені і що у подальшому застосуванні щодо нього заходів безпеки відпала потреба. Крім того, він повідомив, що з моменту винесення ухвали Шевченківського районного суду м.Києва від 04.09.2019року по справі №761/19475/19 він до органів поліції з питань наявності загроз його життю, здоров`ю та майну жодного разу не звертався, оскільки таких погроз на його адресу не надходило. Крім того, ОСОБА_1 повідомив, що він обізнаний із наслідками скасування вказаних заходів безпеки, а також зі своїми правами на звернення до правоохоронних органів для захисту своїх прав та законних інтересів.
Заслухавши позиції учасників судового засідання, дослідивши подану заяву про скасування заходів безпеки, колегія суддів приходить до висновку, що вона підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до п. б ч. 1 ст. 21 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (далі - Закон) підставою для скасування заходів безпеки, що здійснюються відповідно до цього Закону, може бути, зокрема, усунення загрози життю, здоров`ю, житлу і майну осіб, взятих під захист.
Пунктом б ч. 2 ст. 21 вказаного Закону передбачено, що приводом для скасування заходів забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, членів їх сімей та близьких родичів може бути, зокрема, отримання достовірної інформації про усунення загрози життю, здоров`ю, житлу і майну осіб, взятих під захист.
При цьому, відповідно до ч. 5 ст. 22 вказаного Закону, суд, за наявності підстав для скасування заходів забезпечення безпеки, постановляє мотивоване судове рішення про їх скасування.
Враховуючи, що в ході розгляду вказаних заяв було встановлено відсутність будь-яких загроз життю, здоров`ю, житлу і майну ОСОБА_1 , а також враховуючи, що останній вказує про відсутність потреби у подальшому забезпеченні його заходами безпеки, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для скасування таких заходів.
Керуючись статтями 2, 6, 21, 22 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», а також статтею 372 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву командира полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві Цикалюка Р. про скасування заходів безпеки щодо ОСОБА_1 - задовольнити.
Скасувати заходи безпекиу вигляді особистої охорони, охорони житла і майна, застосовані ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 04 вересня 2019 року, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця м. Ужгород, Закарпатської області, зареєстрованого за адресою - АДРЕСА_4 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Головуючий: Федоров О. В.
Судді: Задорожна Л. І.
Шкодін Я. В.