- Presiding judge (HACC) : Nohachevskyi V.V.
- Judge (HACC) : Kryklyvyi V.V.
- Secretary : Fedorova A.V.
- Lawyer : Yahunova D.V.
- Prosecutor : Kozachyna S.S.
Справа № 477/1668/18
Провадження № 1-кп/991/103/19
УХВАЛА
3 серпня 2020 року місто Київ
Колегія Вищого антикорупційного суду у складі суддів Ногачевського В.В. (головуючий), Галабали М.В., Крикливого В.В.
за участю:
секретаря судового засідання Федорової А.В.,
прокурора Козачини С.С.,
обвинуваченої ОСОБА_1 ,
захисника Ягунова Д.В.,
розглядає у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт № 42018000000000647.
Відповідного до цього акта:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка міста Херсона, проживає по АДРЕСА_1 ,
обвинувачується за частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.
21.07.2020 від захисника Ягунова Д.В. до суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів.
На думку сторони захисту, обвинувачену ОСОБА_1 спровоковано на вчинення злочину ОСОБА_2 . Захисник вказує, що інформація про ОСОБА_2 міститься в матеріалах кримінального провадження № 12017100070003016. Вони знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 . Ці матеріали можуть бути використані стороною захисту як докази залежності ОСОБА_2 від НАБУ та САП, як наслідок, спровокування ним вчинення злочину ОСОБА_1 .
Захисник просить витребувати матеріали провадження та надати йому можливість ознайомитися з такими документами.
У судовому засіданні сторона захисту просила задовольнити клопотання. Захисник Ягунов Д.В. уточнив прохальну частину клопотання. Просив надати йому тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 12017100070003016 від 10.07.2017. Прокурор вказав, що вважає таке клопотання необґрунтованим, а тому просив відмовити у його задоволенні.
У судове засідання за викликом представник ІНФОРМАЦІЯ_2 не прибув, про причини неприбуття суду не повідомив. Тому з огляду на положення частини четвертої статті 163 КПК України колегія визнала за можливе проведення розгляду клопотання без його участі.
Клопотання захисника Ягунова Д.В. підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно з частиною першою статті 159 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 (речі і документи, до яких заборонено доступ) цього Кодексу (частина перша статті 160 КПК України).
Частина п`ята статті 163 КПК України встановлює можливість постановлення судом ухвали про надання тимчасового доступу до документів виключно, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе:
1)наявність достатніх підстав вважати, що документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи;
2)мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (частина шоста статті 163 КПК України).
Захисником доведено перебування матеріалів провадження № 12017100070003016 у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 . На підтвердження цієї обставини Ягуновим Д.В. подано суду копії чотирьох листів Подільського УП ГУНП в м. Києві, де управлінням вказано про продовження досудового розслідування у згаданому кримінальному провадженні, а також копії ухвал із відомостями про звернення слідчих Подільського УП ГУНП в м. Києві до суду із клопотаннями в межах провадження.
Інформація, що міститься у матеріалах провадження може мати суттєве значення для встановлення чи спростування вчинення провокації злочину стосовно обвинуваченої ОСОБА_1 .
Матеріали кримінального провадження №12017100070003016 не відносяться статтею 162 КПК України до документів, що вважаються таємницею, що охороняється законом.
Враховуючи зазначене, а також те, що сторона захисту не може іншим способом отримати інформацію, яка міститься у матеріалах кримінального провадження, це клопотання підлягає задоволенню.
З огляду на вищезазначене, суд постановив:
ПОСТАНОВИВ:
- клопотання захисника Ягунова Д.В. про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити;
- надати захиснику Ягунову Дмитру Вікторовичу тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 12017100070003016 від 10.07.2017, в яких згадується ОСОБА_2 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії;
- визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали - до 03.09.2020.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (стаття 166 КПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення й оскарженню не підлягає.
Судді:
М.В. Галабала В.В. Крикливий В.В.Ногачевський