Search

Document No. 92143733

  • Date of the hearing: 12/10/2020
  • Date of the decision: 12/10/2020
  • Case №: 409/1465/16-к
  • Proceeding №: 52016000000000042
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Decision type: On the appointment of a preparatory court hearing
  • Presiding judge (HACC) : Dubas V.M.
  • Judge (HACC) : Koliush O.L., Tkachenko O.V.

Справа № 409/1465/16-к

Провадження 1-кп/991/75/20

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про призначення підготовчого судового засідання

та здійснення дистанційного судового провадження

12 жовтня 2020 року м. Київ

Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі головуючого судді Дубаса В.М., суддів Коліуша О.Л., Ткаченка О.В. (далі - суд), -

отримавши обвинувальний акт з додатками та матеріали судового провадження у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) 17.02.2016 №52016000000000042 щодо обвинувачення ОСОБА_1 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Кремінна Луганської області, громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , має вишу освіту, раніше не судимий, адвокат) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України (далі - КК),

ВСТАНОВИВ:

09.10.2020 із Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (АП ВАКС) до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) після скасування вироку ВАКС від 12.06.2020 надійшли обвинувальний акт з додатками та матеріали судового провадження у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 17.02.2016 №52016000000000042 щодо обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369-2 КК «Зловживання впливом».

Відповідно до частини 3 статті 35 «Автоматизована система документообігу суду» Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) за протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.10.2020 для розгляду цього кримінального провадження визначено колегію суддів ВАКС у складі головуючого судді Дубаса В.М., суддів Коліуша О.Л. та Ткаченка О.В.

Згідно з частиною 1 статті 416 КПК, після скасування судом апеляційної інстанції вироку або ухвали про закриття кримінального провадження чи про застосування, відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру суд першої інстанції здійснює судове провадження згідно з вимогами розділу IV цього Кодексу в іншому складі суду.

Відповідно до частини 1 статті 314 КПК після отримання обвинувального акта суд не пізніше п`яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.

Також з матеріалів даної справи видно, що в ній здійснювалось дистанційне судове провадження між приміщеннями ВАКС та Сєвєродонецьким міським судом Луганської області за участі обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників з врахуванням значної віддаленості їх місця проживання від місцезнаходження ВАКС та з метою забезпечення оперативності судового провадження.

Відповідно до частин 1, 2, 4 статті 336 КПК, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми…Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує…Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.

Абзацами 7 і 8 пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» КПК (чинними з 23.04.2020 згідно з Законом України від 13.04.2020 №558-ІХ «Про внесення зміни до пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено таке:

- розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою) за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд не має права прийняти рішення про проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою у режимі відеоконференції, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний (обвинувачений), якщо він проти цього заперечує.

- проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у тому числі під час судового провадження, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.07.2020 №641 із наступними змінами, відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 1 серпня до 31 жовтня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Враховуючи необхідність забезпечення обвинуваченому ОСОБА_1 та його захисникам можливості приймати участь у судових засіданнях, технічний характер питання призначення судового засідання у режимі відеоконференції, з метою дотримання розумних строків та економії процесуального часу, суд вважає за можливе вирішити таке питання без з`ясування думок учасників кримінального провадження та здійснювати дистанційне судове провадження у режимі відеоконференції між приміщеннями ВАКС та Сєвєродонецьким міським судом Луганської області.

Керуючись статтями 314, 336, 416, пунктом 20-5 розділу XI «Перехідні положення» КПК, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Призначити на 29 жовтня 2020 року о 14:00 у приміщенні Вищого антикорупційного суду (місто Київ, проспект Перемоги, 41) підготовче судове засідання у кримінальному провадженні від 17.02.2016 №52016000000000042 щодо обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369-2 КК.

Викликати у підготовче судове засідання учасників судового провадження (прокурора, обвинуваченого, захисників).

2. Здійснювати дистанційне судове провадження у режимі відеоконференції між приміщеннями Вищого антикорупційного суду та Сєвєродонецьким міським судом Луганської області у кримінальному провадженні від 17.02.2016 №52016000000000042 за участі обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників.

3. Направити копію цієї ухвали Сєвєродонецькому міському суду Луганської області для забезпечення проведення дистанційного судового провадження у режимі відеоконференції за участі обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисників, із вчиненням дій, передбачених частиною 4 статті 336 КПК.

4. Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити учасників судового провадження.

5. Ухвала суду не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Дубас В.М.

Судді Коліуш О.Л.

Ткаченко О.В.