- Presiding judge (HACC): Voronko V.D.
- Secretary : Batyr B.V.
- Lawyer : Chyshynskoho R.V.
Справа № 991/6752/20
Провадження1-кс/991/6941/20
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2020 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Воронько В.Д., за участі секретаря судового засідання Батир Б.В., адвоката Чишинського Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання адвоката Чишинського Р.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , від 12.08.2020 № 406 про закриття кримінального провадження № 42018080000000403 від 06.11.2018,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Вищого антикорупційного суду надійшла вищевказане клопотання, у якому Чишинський Р.В. просив закрити кримінальне провадження № 42018080000000403 від 06.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, на підставі ч. 9 ст. 284 КПК України, оскільки закінчилися строки досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, встановлені ч. 1 ст. 219 КПК України.
Розгляд вказаного клопотання неодноразово відкладалося у зв`язку з неможливістю розгляду його по суті через відсутність в судових матеріалах відомостей стосовно ходу досудового розслідування. Чергове судове засідання з приводу розгляду клопотання про закриття кримінального провадження з підстав ч. 9 ст. 284 КПК України призначено на 13.10.2020.
До слідчого судді від детектива НАБУ надійшли письмові пояснення, у яких останній проти клопотання заперечив та просив відмовити у його задоволенні. Також детектив просив проводити розгляд цього клопотання за його відсутності через перебування останнього у щорічній відпустці.
13.10.2020 заявник - адвокат Чешинський Р.В. подав слідчому судді заяву, у якій просив залишити вищевказане клопотання без розгляду через неявку детектива НАБУ у призначені судові засідання та ігнорування останнім і прокурором САП законних вимог суду щодо надання відомостей про хід досудового розслідування.
Дослідивши подані Чишинським Р.В. матеріали клопотання, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Частиною 9 ст. 284 КПК України визначено, якщо закінчилися строки досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, встановлені частиною першою статті 219 цього Кодексу, слідчий суддя може винести ухвалу про закриття кримінального провадження за клопотанням іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника.
Згідно з ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на розгляд сторонами.
Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК України (частина 1 статті 26 КПК України).
У зв`язку з тим, що адвокат Чешинський Р.В. звернувся до суду із заявою про залишення клопотання без розгляду, чим, фактично, відмовився від реалізації та використання свого права на підтримання такого клопотання та розгляду слідчим суддею питань, порушених у ньому, оскільки особа, яка подала клопотання про закриття кримінального провадження, не підтримує його, виходячи із засад змагальності та диспозитивності кримінального процесу, слідчий суддя приходить до висновку, що таке клопотання підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 7, 9, 26, 219, 284, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката Чишинського Р.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , від 12.08.2020 № 406 про закриття кримінального провадження № 42018080000000403 від 06.11.2018 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В.Д. Воронько