Search

Document No. 94078833

  • Date of the hearing: 14/12/2020
  • Date of the decision: 14/12/2020
  • Case №: 991/9294/20
  • Proceeding №: 42016000000000282
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Decision type: On the appointment of a trial
  • Presiding judge (HACC) : Zadorozhna L.I.
  • Judge (HACC) : Shkodin Ya.V., Fedorov O.V.
  • Secretary : Nykytiuk N.I.
  • Lawyer : Posvyctaka I.M., Ryzhuk M.S.
  • Prosecutor : Harvanko I.M.

Справа № 991/9294/20

Провадження №1-кп/991/83/20

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

14 грудня 2020 року м. Київ Вищий антикорупційний суд колегією суддів в складі:

головуючої - судді Задорожної Л.І.,

суддів - Шкодіна Я.В., Федорова О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Никитюк Н.І.,

прокурора - Гарванко І.М.,

захисників - адвокатів Посвиcтака І.М., Рижук М.С.,

обвинуваченого - ОСОБА_1 ,

представника потерпілого - Кравця С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні підготовчого провадження у кримінальному провадженні №42016000000000282 від 22 січня 2016 року щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.Жовтневе Коростишівського району Житомирської області, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,

УСТАНОВИВ:

1. 11 листопада 2020 року до Вищого антикорупційного суду від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_1 , якому висунуто обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України.

Відповідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, згідно з положеннями ч. 3 ст. 35 КПК України, для розгляду кримінального провадження було визначено колегію суддів Вищого антикорупційного суду у складі: головуючого Галабали М.В., суддів Кравчука О.О. та Маслова В.В..

Відповідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, згідно з положеннями ч.3 ст.35 КПК України, для розгляду кримінального провадження було визначено колегією суддів Вищого антикорупційного суду у складі суддів Задорожної Л.І.(головуючий), Федорова О.В. та Шкодіна Я.В..

Ухвалою суду від 07 грудня 2020 року у кримінальному провадженні було призначено підготовче судове засідання.

2. Вирішення питань, передбачених ч. 3 ст. 314 КПК України.

Прокурор вважає, що обвинувальний акт складений із дотриманням вимог статті 291 КПК України, кримінальне провадження підсудне Вищому антикорупційному суду, підстав для закриття кримінального провадження немає, тому можливо призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта.

Заслухавши учасників кримінального провадження, суд не встановив підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, з огляду на таке.

До суду не надходила угода та учасники кримінального провадження не повідомили суд про її укладення. Під час підготовчого провадження не встановлено підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою ст. 284 КПК України, для закриття кримінального провадження.

Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 14 грудня 2020 року відмовлено в задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_1 адвоката Посвистака І.М. про повернення прокурору обвинувального акта.

Кримінальне провадження підсудне Вищому антикорупційному суду, оскільки згідно з ч. 1 ст. 33-1 КПК України Вищому антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, зокрема, і передбаченого ст. 364 КК України, якщо наявна хоча б одна з умов, визначених пунктами 1-3 частини п`ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, а саме у випадку коли розмір завданої кримінальним правопорушенням шкоди в п`ятсот і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення кримінального правопорушення, якщо воно вчинено службовою особою державного органу, правоохоронного органу(п.2).

Оскільки, не встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 частини 3 статті 314 КПК України, суд провів підготовку до судового розгляду.

Прокурор вважає, що відсутні підстави для складання досудової доповіді, сторона захисту вважає за необхідне доручити органу пробації скласти досудову доповідь.

Згідно ч.1 ст.314-1 КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про пробацію» досудова пробація - це забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Колегія суддів вбачає необхідним складення досудової доповіді щодо обвинуваченого та доручити її складання Філії Державної Установи «Центр пробації» у м.Києві та Київській області.

3. Вирішення питань, визначених у ч. 2 ст. 315 КПК України

Учасники судового провадження вважають за можливе судовий розгляд здійснювати у відкритому судовому засіданні за участі прокурора, захисників, обвинуваченого, представника потерпілого.

Відповідно до вимог п.4 ч.2 ст. 315 КПК України з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту.

Прокурор та захисники повідомили, що перелік осіб, які планується допитати як свідків, будуть подані під час судового розгляду.

Під час підготовчого судового засідання адвокатом Посвистаком І.М. заявлені скарги, які він просив долучити до матеріалів кримінального провадження та надати їм правову оцінку на відповідній стадії судового розгляду, а саме:

- cкарга на бездіяльність прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, предметом оскарження якої є протиправні дії, вчинені прокурором, що полягають у відмові в наданні стороні захисту процесуальних документів в повному обсязі (оригіналу витягу з ЄРДР), що позбавляє сторону захисту перевірити чи були уповноважені службові особи НАБ України, САП, Офісу Генерального прокурора на проведення досудового розслідування, здійснення процесуального контролю за розслідуванням, законність проведення слідчих (процесуальних) дій, під час виконання вимог ст.290 КПК України;

- cкарга на незаконні дії детектива НАБ України та прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що полягають у незаконному наданні матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні представнику потерпілого Кравцю С.В. (стороною обвинувачення незаконно залучено Кравця С.В. в якості представника потерпілого, не перевірено його повноваження на представлення інтересів потерпілого, внаслідок чого незаконно проведені процесуальні дії щодо надання доручення детективу НАБ України щодо повідомлення про відкриття сторонам матеріалів кримінального провадження; на підставі незаконного доручення прокурора у кримінальному провадженні, детективом підготовлено незаконне повідомлення, яким надано право неуповноваженому представнику потерпілого ознайомитись та скопіювати матеріали провадження);

- cкарга на бездіяльність прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури стосовно порушення, яке виразилось у бездіяльності, тобто не наданні стороні захисту процесуальних документів в повному обсязі (витягів з ЄРДР, які повинні бути сформовані у зв`язку зі змінами складу слідчої групи), що позбавляє захисників обвинуваченого перевірити чи були службові особи НАБ України уповноважені на проведення досудового розслідування відповідно до ст.40 КПК України та законність проведення слідчих (процесуальних) дій.

Cуд вважає, що вирішення поданих скарг не стосується питань підготовки до судового розгляду, а доводи, які в них викладені, матимуть значення під час оцінки допустимості та належності доказів під час дослідження матеріалів кримінального провадження та їх оцінки судом, тому вважає за необхідне долучити їх до матеріалів провадження.

Керуючись ст.ст.22, 33-1, 314, 315, 372, 376 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити судовий розгляд кримінального провадження №42016000000000282 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, колегіально судом у складі трьох суддів у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Вищого антикорупційного суду (м. Київ, проспект Перемоги, 41) на 15 грудня 2020 року о 08-й годині.

Судовий розгляд проводити за участі прокурора, захисників, обвинуваченого, представника потерпілого/цивільного позивач. Про час та місце судового засідання повідомити уповноважений орган з питань пробації.

Зобов`язати Філію Державної Установи «Центр пробації» у м.Києві та Київській області (юридична адреса: 04053, м.Київ, вул. Обсерваторна,25) скласти та подати до 06 січня 2021 року досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Жовтневе Коростишівського району Житомирської області, що проживає в АДРЕСА_1 .

Копію ухвали надіслати до Філії Державної Установи «Центр пробації» у м.Києві та Київській області для виконання.

Роз`яснити обвинуваченому, що йому надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.

Долучити до матеріалів кримінального провадження подані захисником Посвиcтаком І.М. скарги та надати оцінку висловленим доводам у скаргах під час судового розгляду кримінального провадження.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч.1 ст.392 КПК України.

Головуюча: Л.І. Задорожна

Судді: О.В. Федоров

Я.В. Шкодін