- Presiding judge (CCC): Vus S.M.
- Judge (CCC): Yeremeichuk S.V., Storozhenko S.O.
УХВАЛА
08 лютого 2021 року
м. Київ
Справа № 361/3207/19
Провадження № 51-4753ск19
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати
Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого Вус С.М.,
суддів: Єремейчука С.В., Стороженка С.О.,
розглянувши касаційну скаргу адвоката Ярошенко О.О. на вирок Вищого антикорупційного суду від 26 жовтня 2020 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 11 січня 2021 року стосовно ОСОБА_1 ,
в с т а н о в и в:
Адвокат Ярошенко О.О. звернулась до Касаційного кримінального суду Верховного Суду з касаційною скаргою на вищезазначені судові рішення.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 427 КПК України, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що скаргу подано без додержання вимог зазначеної статті.
Згідно з пунктом 4 ч. 2 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.
Однак касаційна скарга захисника не відповідає зазначеним вимогам кримінального процесуального закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 438 КПК України підставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є лише: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність чи невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.
Особа, яка подає касаційну скаргу, має вказати на конкретні порушення закону, що є підставами для скасування або зміни судового рішення, і які, на її думку, були допущені судами при постановленні судових рішень, навести конкретні аргументи в обгрунтування кожної позиції.
Проте, висловлюючи незгоду з постановленими стосовно ОСОБА_1 вищевказаними судовими рішеннями, захисник Ярошенко О.О. не зазначила з посиланнями на статті закону, які саме порушення допустили суди першої і апеляційної інстанцій, постановляючи судові рішення стосовно її підзахисного й не вказує у чому саме ці порушення полягали та як вони вплинули на законність і обґрунтованість постановлених цими судами судових рішень. Доводи касаційної скарги адвоката фактично зводяться до її вказівок на неповноту судового розгляду, незгоди з наданою судами оцінкою доказам та по суті, заперечення правильності встановлених фактичних обставин кримінального провадження, що в силу статей 433, 438 КПК України не є предметом перевірки суду касаційної інстанції. До того ж, захисник у своїй касаційній скарзі порушує питання про закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю в діянні останнього складу злочину без обгрунтування конкретної підстави для цього.
Вищенаведене перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до ст. 429 КПК України, суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог ст. 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху і надає особі, яка подала скаргу, необхідний строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 429 КПК України, Суд,
п о с т а н о в и в:
Касаційну скаргу адвоката Ярошенко О.О. на вирок Вищого антикорупційного суду від 26 жовтня 2020 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 11 січня 2021 року стосовно ОСОБА_1 залишити без руху та надати строк для усунення недоліків - п`ятнадцять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
С.М. Вус С.В. Єремейчук С.О. Стороженко