Search

Document No. 95773166

  • Date of the hearing: 22/03/2021
  • Date of the decision: 22/03/2021
  • Case №: 991/1592/21
  • Proceeding №: 12017161500003800
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC) : Movchan N.V.
  • Secretary : Cherevach I.I.
  • Lawyer : Nuralina M.V.

Справа № 991/1592/21

Провадження1-кс/991/1623/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2021 року м.Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В., за участю секретаря судового засідання Черевач І.І., детектива Маркевича С.В., адвоката Нураліна М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань у приміщенні Вищого антикорупційного суду клопотання детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Маркевича Сергія Володимировича про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12017161500003800 від 25.11.2017,

УСТАНОВИВ:

До Вищого антикорупційного суду надійшло вказане клопотання, у якому детектив Національного бюро Маркевич С.В. просить встановити стороні захисту у кримінальному провадженні № 12017161500003800 від 25.11.2017 в особі захисників Єни Станіслава Олександровича, Нураліна Микити В`ячеславовича, Васькіної Вероніки Валеріївни , Федитника Василя Миколайовича строк 10 (десять) днів для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, після спливу якого сторона захисту вважається такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів.

Клопотання мотивоване тим, що детективами Національного бюро здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017161500003800 від 25.11.2017 за підозрою ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 209КК України; ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 209КК України.

Про підозру вказаним особам повідомлено у встановленому процесуальним законом порядку 24.01.2020.

На виконання доручення прокурора САП Кравченка М.М. від 17.04.2020 детективами Національного бюро повідомлено підозрюваних та їх захисників про завершення досудового розслідування та відкриття доступу до матеріалів, які складаються з письмових матеріалів (111 томів), аудіо-,відео-записів і електронних документів, документів та речових доказів, з можливістю робити їх копії або відображення.

Стороною обвинувачення забезпечено належні умови для реалізації такого права, а також надано достатній час для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12017161500003800.

Станом на 04.03.2021 підозрюваний ОСОБА_5 та його захисники Лисенко С.М. та Кравченко І.В., підозрюваний ОСОБА_4 , підозрюваний ОСОБА_3 та його захисник Бугай Д.В. ознайомлені з матеріалами досудового розслідування в повному обсязі.

В той же час, захисник підозрюваного ОСОБА_5 - адвокат Єна С.О. з моменту направлення йому повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування до ознайомлення із матеріалами кримінального провадження не приступив; захисник підозрюваного ОСОБА_4 - адвокат Нуралін М.В. фактично останній раз знайомився із матеріалами кримінального провадження 20.11.2020; захисники підозрюваного ОСОБА_3 - адвокат Васькіна В.В. ознайомилась з матеріалами кримінального провадження за виключенням однієї реєстраційної справи та речових доказів; адвокат Федитник В.М. ознайомився із 55 томами кримінального провадження.

Детектив зазначає, що вказані обставини свідчать про зволікання сторони захисту: адвокатів Єни С.О., Нураліна М.В., Васькіної В.В., Федитника В.М, при ознайомленні з матеріалами досудового розслідування, оскільки з моменту надання доступу до матеріалів минуло понад 10 місяців, чим порушується принцип розумності строків, що і стало підставою для звернення з клопотанням до слідчого судді.

Детектив Маркевич С.В. у судовому засіданні клопотання підтримав, просив задовольнити.

Захисник Нуралін М.В. у судовому засіданні підтвердив, що умови на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування стороною обвинувачення забезпечені на належному рівні. З матеріалами досудового розслідування ознайомлений частково, за виключенням речових доказів. Дійсно, з листопада 2020 року внаслідок великої завантаженості не мав змоги продовжити ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, у зв`язку з чим додатково АО «ВБ Партнерс» залучено адвоката Васькіну В.В., яка продовжила ознайомлення з матеріалами. Зауважив, що процес ознайомлення з матеріалами досудового розслідування включає у себе не лише фактичне зняття копій інформації, а цілий комплекс дій, як то вивчення матеріалів, перегляд електронної інформації, оцінка вказаних матеріалів, перехресне порівняння, тощо. З урахуванням об`єму матеріалів досудового розслідування, складності кримінального провадження, вважає, що стороні захисту буде не достатньо часу, запропонованого детективом, для завершення виконання вимог ст. 290 КПК України.

Захисники Федитник В.М. та Васькіна В.В. у судове засідання не прибули, направили до суду клопотання про відкладення розгляду справи.

Захисник Єна С.О. у судове засідання не прибув, про місце та час проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Слідчий суддя, вирішуючи питання про розгляд скарги за відсутності захисників Федитника В.М., Васькіної В.В. та Єни С.О. врахував таке.

Клопотання детектива про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування надійшло до Вищого антикорупційного суду 05.03.2021 та призначено до розгляду на 10.03.2021 о 13:30 год, про що належним чином повідомлено сторону захисту.

09.03.2021 від захисника Єни С.О. до суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання про відкладення розгляду клопотання детектива у зв`язку з перебуванням у відпустці поза межами України та необхідністю ознайомитися з матеріалами справи.

10.03.2021 у судовому засіданні, на стадії вирішення клопотань, слідчим суддею розглянуто та задоволено клопотання захисника Єни С.О. про відкладення розгляду справи. Разом з цим, слідчим суддею роз`яснено захисникам Нураліну М.В., Федитнику В.М. та Васькіній В.В. право на ознайомлення з клопотанням та доданими до нього матеріалами.

В цей же день, захисники Нуралін М.В. та Федитник М.В., а 16.03.2021 захисник Васькіна В.В. ознайомилися з клопотанням та доданими до нього матеріалами, що підтверджується відповідними заявами та відмітками про ознайомлення.

Розгляд клопотання відкладено на 22.03.2021 о 10 год 00 хв, про що детектив Маркевич С.В., захисники Нуралін М.В., Федитник В.М. та Васькіна В.В. повідомлені 10.03.2021 у приміщенні суду. Підозрювані про час та місце розгляду клопотання повідомлені засобами поштового зв`язку, а захисник Єна С.О. - шляхом направлення повідомлення на його електронну адресу та поштову адресу Адвокатського об`єднання «ВБ Партнерс». Повідомлення доставлено на електронну скриньку адвоката 11.03.2021 о 13.25, що підтверджується роздруківкою із поштової скриньки, та отримано засобами поштового зв`язку 15.03.2021, що підтверджується поштовим повідомленням.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що вжито усіх можливих та необхідних заходів, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, щодо своєчасного повідомлення учасників судового провадження про час і місце розгляду клопотання.

Станом на 22.03.2021 від адвокатів Федитника М.В., Васькіної В.В. та Єни С.О. письмових заперечень чи пояснень стосовно клопотання не надходило.

Відповідно до ч. 10 ст. 290 КПК України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не перешкоджає розглядові клопотання.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці виходить із того, що розумність тривалості судового провадження необхідно оцінювати у світлі обставин конкретної справи, враховуючи критерії, вироблені судом. Такими критеріями є: 1) складність справи, тобто, обставини і факти, що ґрунтуються на праві (законі) і тягнуть певні юридичні наслідки; 2) поведінка заявника; 3) поведінка державних органів; 4) перевантаження судової системи; 5) значущість для заявника питання, яке знаходиться на розгляді суду, або особливе становище сторони у процесі (рішення у справах «Бараона проти Португалії», 1987 рік; «Хосце проти Нідерландів», 1998 рік; «Бухкольц проти Німеччини», 1981 рік; «Бочан проти України», 2007 рік).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

З огляду на викладене та враховуючи, що відповідно до ч. 10 ст. 290 КПК України клопотання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування розглядається не пізніше п`яти днів з дня його надходження, а явка учасників кримінального провадження не є обов`язковою, разом з цим, відсутні захисники після ознайомлення з матеріалами справи мали достатньо часу надати письмові пояснення щодо поданого клопотання, але цим правом не скористались, тому з метою забезпечення розгляду клопотання детектива у розумні строки, слідчий суддя дійшов висновку про розгляд клопотання за відсутності захисників Федитника М.В., Васькіної В.В. та Єни С.О. за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення детектива Маркевича С.В. та захисника Нураліна М.В., дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що детективами Національного бюро здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12017161500003800 від 25.11.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 209КК України.

17.04.2020 прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кравченком М.М. доручено детективам Національного бюро, які входять до слідчої групи у кримінальному провадженні № 12017161500003800, у тому числі, повідомити підозрюваних та їх захисників про завершення досудового розслідування та надати їм доступ до матеріалів досудового розслідування; отримати письмове підтвердження про факт надання доступу до матеріалів із зазначенням найменування таких матеріалів, що підтверджується копією доручення.

Встановлено, що на виконання вказаного доручення 17.04.2020 детективом Національного бюро Маркевичем С.В. направлено повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування, у тому числі, підозрюваним ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та їх захисникам. При цьому, у повідомленні роз`яснене право ознайомитись з матеріалами досудового розслідування, про можливість робити копії матеріалів досудового розслідування та здійснювати їх відображення, зазначено адресу та місце, куди необхідно прибути для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування, також вказані контактні дані детективів Національного бюро Маркевича С.В. та Медецького С.М .

Зміст повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування доведено до відома:

підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника - адвоката Нураліна М.В. -17.04.2020, що підтверджується розписками на звороті повідомлення;

захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката Федитника В.М. - 22.04.2020 , що підтверджується розпискою про отримання повідомлення;

захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката Єни С.О. - шляхом направлення засобами електронного зв`язку на електронну адресу, зазначену як засіб зв`язку з адвокатом в Єдиному реєстрі адвокатів України, що підтверджується матеріалами справи.

У судовому засіданні встановлено, що захисник Васькіна В.В. надає правову допомогу ОСОБА_3 у цьому кримінальному провадженні з 17.12.2020, тобто залучена на стадії виконання вимог ст. 290 КПК України.

Отже, сторона обвинувачення належним чином виконала обов`язок щодо повідомлення сторони захисту про відкриття матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017161500003800 від 25.11.2017 та про можливість ознайомлення з ними.

У судовому засіданні встановлено, що захист інтересів підозрюваного ОСОБА_5 здійснюється адвокатами Лисенком С.М. , Кравченком І.В. , Єною С.О. ; підозрюваного ОСОБА_4 - адвокатом Нураліним М.В.; підозрюваного ОСОБА_3 - адвокатами Бугаєм Д.В. , Федитником В.М. , Нураліним М.В. , Васькіною В.В . Адвокати Бугай Д.В., Нуралін М.В. , Васькіна В.В., Єна С.О., здійснюють адвокатську діяльність у формі Адвокатського об`єднання «ВБ Партнерс», з яким укладено договір про надання правової допомоги підозрюваними.

Відповідно до протоколів про надання доступу до матеріалів досудового розслідування, наданими детективом до клопотання, встановлено, що:

захисник підозрюваного ОСОБА_5 - адвокат Лисенко С.М. отримав доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що підтверджується протоколами від 09.11.2020 (надано матеріали з 1 по 107 том, носії інформації та речові докази) та від 15.12.2020 (надано матеріали з 108 по 111 том);

підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - адвокат Кравченко І.В. отримали доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що підтверджується протоколами від 10.11.2020 (надано матеріали з 1 по 107 том, носії інформації та речові докази) та від 29.12.2020 (надано матеріали з 108 по 111 том);

захисник підозрюваного ОСОБА_3 - адвокат Бугай Д.В. отримав доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що підтверджується протоколом від 19.02.2021 (надано матеріали з 1 по 111 том, носії інформації та речові докази);

підозрюваний ОСОБА_3 отримав доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що підтверджується протоколом від 24.02.2021 (надано матеріали з 1 по 111 том, носії інформації та речові докази);

захисник підозрюваного ОСОБА_3 - адвокат Федитник В.М. отримав доступ до матеріалів досудового розслідування частково, що підтверджується протоколом від 03.03.2021 (надано матеріали з 1 по 55 том);

підозрюваний ОСОБА_4 отримав доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що підтверджується протоколом від 24.02.2021 (надано матеріали з 1 по 111 том, носії інформації та речові докази).

Детектив у судовому засіданні пояснив, що захисник Нуралін М.В. отримав доступ до 111 томів матеріалів досудового розслідування, не отримано доступ до носіїв інформації та речових доказів, однак з листопада 2020 року адвокат ознайомлення з матеріалами не здійснював. Захисник Васькіна В.В. залучена на стадії виконання вимог ст. 290 КПК України, та отримала доступ до 111 томів матеріалів досудового розслідування на час звернення із цим клопотанням, а під час його розгляду прибула до Національного бюро та отримала доступ до носіїв інформації, не отримано доступу до речових доказів. Протоколи про надання доступу до матеріалів досудового розслідування з цими захисниками не підписувалися, оскільки, враховуючи об`ємність протоколів, домовились скласти протоколи та підписати після отримання доступу до матеріалів досудового розслідування у повному обсязі. Захисники Нуралін М.В. та Федитник В.М. після звернення до суду із цим клопотанням до Національного бюро для продовження ознайомлення з матеріалами досудового розслідування не звертались. Захисник Єна О.С. жодного разу до Національного бюро для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування не прибував.

Захисник Нуралін М.В. у судовому засіданні зазначив, що він надає правову допомогу підозрюваним ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , підтвердив, що ознайомлений зі 111 томами справи, та з листопада 2020 року не продовжив ознайомлення з іншими матеріалами досудового розслідування через завантаженість. Також, пояснив, що захисник Васькіна В.В., залучена АО «БП Партнерс» на стадії виконання вимог ст. 290 КПК України з метою здійснення йому допомоги у ознайомленні та недопущенні затягування цього процесу, наразі ознайомлена з матеріалами кримінального провадження за виключенням матеріалів однієї реєстраційної справи юридичної особи та речових доказів.

Тобто, з квітня 2020 року на час розгляду цього клопотання всі підозрювані та три захисники (Лисенко С.М., Кравченко І.В. та Бугай Д.В.) , із залучених до провадження, отримали доступ та ознайомилися з матеріалами досудового розслідування у повному обсязі, троє захисників ( Нуралін М.В. , Васькіна В.В. та Федитник В.В. ) - частково, а захисник Єна С.О. до ознайомлення з матеріалами досудового розслідування не приступив.

Встановлені обставини свідчать про зволікання окремими адвокатами зі сторони захисту при ознайомленні з матеріалами провадження, до яких надано повний доступ, чим порушуються вимоги ст. 28 КПК України щодо виконання процесуальних дій у розумні строки.

Жодних обмежень стороні захисту зі сторони детективів при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження не встановлено, як і будь-яких об`єктивних підстав для неможливості ознайомлення з матеріалами провадження під час розгляду слідчим суддею цього клопотання.

Відповідно до ст. 290 КПК України після завершення досудового розслідування прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний надати, зокрема, стороні захисту доступ до матеріалів досудового розслідування, з забезпеченням права робити копії або відображення матеріалів.

Сторони кримінального провадження зобов`язані письмово підтвердити протилежній стороні факт надання їм доступу до матеріалів із зазначенням найменування таких матеріалів.

Право на ознайомлення з усіма матеріалами досудового розслідування гарантує реалізацію конституційного права підозрюваного на отримання інформації, зокрема, щодо суті пред`явленого обвинувачення та стану розгляду справи, а також забезпечує підозрюваному чи його захиснику можливість підготувати захист від пред`явленого обвинувачення.

Отже, право на ознайомлення із матеріалами досудового розслідування та право на отримання інформації про закінчення розслідування у кримінальному провадженні є складовими конституційного права на захист.

Водночас, ознайомлення підозрюваного чи його захисника з матеріалами досудового розслідування є елементом кримінального судочинства і його порядок відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 92 Конституції України визначається законами України.

Відтак, право на таке ознайомлення не є абсолютним, про що також зазначив Конституційний суд України у рішенні по справі № 1-4/2012 про ознайомлення обвинуваченого та захисника з матеріалами кримінальної справи. Ознайомлення обвинуваченого чи його захисника з матеріалами справи в межах розумних строків відповідає завданням кримінального судочинства, визначеним у ст. 2 КПК України, що з одного боку забезпечує реалізацію прав і свобод людини і громадянина, а з іншого - вимагає від особи відповідальної поведінки, зумовленої законними потребами, інтересами інших осіб (зокрема потерпілого) та суспільства в цілому.

Згідно з ч. 10 ст. 290 КПК України у разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов`язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Критерієм для визначення розумності строків кримінального провадження є: складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачених та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо, поведінка учасників кримінального провадження;

спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

У судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що матеріали досудового розслідування складаються із: 111 томів, двох носіїв інформації (флеш-накопичувач та карта пам`яті) та речових доказів; досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється щодо трьох підозрюваних за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 209КК України, які згідно ч. 6 ст. 12 КК України є особливо тяжкими, що підтверджується витягом з ЄРДР. Ці обставини у сукупності дають підстави для висновку про помірну складність кримінального провадження.

Також встановлено, що період ознайомлення з матеріалами досудового розслідування триває майже 11 місяців (близько 240 робочих днів), підозрювані та більшість захисників на день звернення детектива до слідчого судді із зазначеним клопотанням отримали доступ до матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, що в свою чергу свідчить про достатність часу для вчинення цієї процесуальної дії, та унеможливлює формування думки про порушення прав підозрюваних на захист.

Разом з цим, слідчий суддя враховує і поведінку захисників, щодо яких подано це клопотання, які за час перебування клопотання детектива у провадженні слідчого судді не вжили заходів щодо продовження та завершення з ознайомленням з матеріалами досудового розслідування, окрім захисника Васькіної В.В., яка отримала доступ до носіїв інформації.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про доведеність факту зволікання захисниками Нураліним М.В. , Васькіною В.В. , Єною С.О. та Федитником В.М. при ознайомленні з матеріалами досудового розслідування та наявність підстав визначених п. 10 ст. 290 КПК України для встановлення строку, протягом якого сторона захисту має ознайомитися з матеріалами досудового розслідування.

Визначаючи строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування слідчий суддя враховує такі обставини.

Детектив у клопотанні та у судовому засіданні просив встановити стороні захисту строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування тривалістю 10 днів.

Захисник Нуралін М.В. в судовому засіданні просив встановити більший строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, ніж запропонований детективом посилаючись на обсяг матеріалів досудового розслідування, складність кримінального провадження та необхідність часу окрім ознайомлення з вказаними матеріалами здійснити їх вивчення та аналіз для формування позиції захисту. При цьому певного періоду часу, який, на його думку, є необхідним та достатнім для завершення ознайомлення з матеріалами досудового розслідування не зазначив.

Тому, з урахуванням вимог ч. 1 ст. 113, ч. 5, 6 ст. 114 КПК України, обсягу матеріалів, з якими залишилось ознайомитись стороні захисту, складності кримінального провадження, умов доступу до матеріалів, слідчий суддя вважає достатнім встановити стороні захисту для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування строк 10 робочих днів, тобто до 05.04.2021 включно, який відповідає критерію розумності строків та не порушить збалансованість прав та інтересів, як сторони обвинувачення, так і сторони захисту.

Крім того, для уникнення спірних питань під час виконання процесуальних дій, пов`язаних із ознайомленням сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, враховуючи вимоги ст. 3, 28, 50, 290 КПК України, згідно яких сторона захисту - це підозрюваний та його захисники, які можуть бути залучені на будь-які стадії кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування і іншим захисникам підозрюваних, у випадку надання документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст. 2, 7, 290, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Встановити стороні захисту, а саме: захисникам підозрюваного ОСОБА_3 - адвокатам Федитнику Василю Миколайовичу, Васькіній Вероніці Валеріївні, захиснику підозрюваних ОСОБА_4 та ОСОБА_3 - адвокату Нураліну Микиті В`ячеславовичу, захиснику підозрюваного ОСОБА_5 - адвокату Єні Станіславу Олександровичу, а також іншим захисникам цих підозрюваних, у випадку надання ними документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України, строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12017161500003800 від 25.11.2017, до 05 квітня 2021 року включно, після спливу якого сторона захисту буде вважатись такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження.

У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Н. В. Мовчан