Суд скасував штраф Стефанішиної за неявку на засідання

Суд скасував штраф Стефанішиної за неявку на засідання
Суд скасував штраф Стефанішиної за неявку на  засідання

20 листопада ВАКС задовольнив клопотання захисту та скасував штраф в розмірі 3028 грн, який раніше наклали на обвинувачену за неявку до суду.

Захисник Стефанішиної обґрунтував скасування штрафу тим, що:

  • судові засідання відкладалися не через Стефанішину, а через неявку численних захисників та обвинувачених, які затягують процес;

  • обвинувачена була у службових відрядженнях (захистом разом з клопотанням надано докази на підтвердження даного факту);

  • обвинувачена поважає судовий процес та активно працює над євроінтеграцією України.

Також на засіданні захисник Стефанішиної подав клопотання про виділення матеріалів стосовно неї в окреме провадження. Обвинувачений Іващенко емоційно висловив незгоду з такою можливістю через зайнятість віцепрем'єрки, вступивши в суперечку з суддею Круком та допустивши некоректні висловлювання на адресу суду.

Нагадаємо, що міністерка юстиції та віцепремʼєрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина є обвинуваченою у справі щодо розтрати понад 2,5 млн грн на дослідження щодо  адаптації українського законодавства до стандартів ЄС. Йдеться про події 2013-2014 років, коли Мінʼюст очолювала Олена Лукаш.