Search

Document No. 102453898

  • Date of the hearing: 10/01/2022
  • Date of the decision: 10/01/2022
  • Case №: 991/88/22
  • Proceeding №: 52021000000000080
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Decision type: Decision on the implementation of remote court proceedings
  • Presiding judge (HACC): Kryklyvyi V.V.

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 991/88/22

Провадження № 1-кс/991/89/22

У Х В А Л А

10 січня 2022 рокумісто Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Крикливий В.В., перевіривши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора, що полягає у нездійсненні процесуальних дій,

в с т а н о в и в :

10.01.2022 до Вищого антикорупційного суду надійшла скарга ОСОБА_1 на бездіяльність детектива Національного антикорупційного бюро України (далі - НАБУ), що полягає у нездійсненні процесуальних дій.

Зі скарги вбачається, що 22.12.2021 ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку направила до Прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора в межах кримінального провадження № 52021000000000080 від 09.02.2021 клопотання про закриття провадження у зв`язку із закінчення строків досудового розслідування, однак таке клопотання не було розглянуто в строк, визначений Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПК України).

Ухвалою від 10.01.2022 за вказаною скаргою відкрито провадження у справі.

Зі змісту скарги вбачається, що ОСОБА_1 прохає про розгляд справи у режимі відеоконференції з Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області, мотивоване територіальною віддаленістю Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до п. п. 1, 4 ч. 1, ч. 2 та ч. 9 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.

З огляду на викладене та приймаючи до уваги, що заявник знаходиться у Дніпропетровській області, з метою забезпечення права особи на участь в судовому засіданні та оперативності судового провадження, клопотання про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 336 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Здійснювати дистанційне судове провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора, що полягає у нездійсненні процесуальних дій, між Вищим антикорупційним судом та Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Теплична, 7).

Доручити Дніпропетровському районному суду Дніпропетровської області (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Теплична, 7) проведення всіх судових засідань в даній справі в режимі відеоконференції за участі ОСОБА_1 .

Дату і час проведення судових засідань повідомляти учасникам судового розгляду та Дніпропетровському районному суду Дніпропетровської області.

Копію ухвали направити учасникам судового провадження для відома.

Копію ухвали направити до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Теплична, 7) для організації виконання.

Роз`яснити учасникам судового провадження, що здійснення дистанційного провадження не є перешкодою для їх прибуття до Вищого антикорупційного суду для участі у судовому засіданні.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення й оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.В. Крикливий