- Presiding judge (HACC) : Bitsiuk A.V.
Справа № 991/6536/22
Провадження 1-кс/991/6564/22
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2022 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2, захисника ОСОБА_3 при розгляді клопотання захисника ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів
ВСТАНОВИВ:
До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1, в рамках кримінального провадження №42022000000000182 від 02.02.2022 року (далі Кримінальне провадження).
В ході судового розгляду було встановлено, що досудове розслідування у Кримінальному провадженні завершено, до Вищого антикорупційного суду направлено обвинувальний акт, складений у Кримінальному провадженні, що стороною захисту в судовому засіданні не заперечувалося. У зв`язку із зазначеним перед учасниками Кримінального провадження винесено на розгляд питання щодо можливості розгляду Клопотання по суті слідчим суддею на даній стадії Кримінального провадження.
Особа, яка подала клопотання, - адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні зазначив, що вважає можливим здійснення слідчим суддею розгляду Клопотання по суті, оскільки стадія судового розгляду за обвинувальним актом ще не розпочалася, Клопотання подане під час досудового розслідування.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлявся належним чином про час, дату та місце судового засідання, однак до суду не з`явився, причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку особи, що звернулась із клопотанням, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно положень ч. 1 ст. 160 КПК України Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Виходячи з положень ч. 1 ст. 160 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя, а під час судового провадження - суд, який його здійснює.
Слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні (п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України).
Кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України).
Досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності (п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України).
Судове провадження - кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами (п. 24 ч. 1 ст. 3 КПК України).
З огляду на викладені положення вбачається, що слідчий суддя наділений повноваженнями здійснювати судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, зокрема, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, лише на такій стадії кримінального провадження як досудове розслідування, яка закінчується, зокрема, направленням до суду обвинувального акта.
В ході судового розгляду встановлено, що досудове розслідування у Кримінальному провадженні, в рамках якого подане Клопотання, завершено, до Вищого антикорупційного суду направлено обвинувальний акт, складений у Кримінальному провадженні, який надійшов до суду, що стороною захисту не заперечувалося.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність у нього повноважень на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, поданого у Кримінальному провадженні, у зв`язку із тим, що стадія Досудового розслідування у Кримінальному провадженні закінчилася направленням до суду обвинувального акта.
Враховуючи наведене, слідчий суддя дійшов до висновку, що оскільки з урахуванням положень п. 5, 18 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 160 КПК України слідчий суддя на даній стадії Кримінального провадження неуповноважений розглядати клопотання сторони захисту про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках Кримінального провадження, то провадження за Клопотанням підлягає закриттю.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 3, ч. 1 ст. 160, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження за клопотанням захисника ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів - закрити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1