- Presiding judge (HACC): Movchan N.V.
Справа № 991/5/23
Провадження 1-кс/991/6/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2023 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2, розглянувши клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
установив:
У провадженні слідчого судді перебуває клопотання старшого детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_5 про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016040010000006 від 11.01.2016. Розгляд клопотання призначено на 09.01.2023 о 13 год 00 хв.
06.01.2023 засобами електронної пошти на адресу суду від захисника ОСОБА_4 надійшло клопотання, у якому останній просить провести судове засідання, яке призначене на 09.01.2023 об 13-00 год у режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення (системи) EasyCon, обліковий запис - ІНФОРМАЦІЯ_1 та з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.
Дослідивши клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
За змістом пунктів 4, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частина 2 цієї статті передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
У клопотанні зазначено про використання захисником ОСОБА_4 платформи EasyCon. При цьому на обґрунтування клопотання захисник посилається на положення «Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду», затвердженого наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020, який відповідно до наказу № 196 від 23.04.2022 втратив чинність. Окрім цього, зазначене адвокатом положення не регулювало порядок проведення відеоконференцзв`язку під час судового засідання в кримінальному процесі.
Тобто, підстави для задоволення клопотання захисника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів - програми EasyCon, відсутні.
Водночас, слідчий суддя звертає увагу, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 35 КПК України у суді функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує, зокрема, участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку (ч. 2 ст. 35 КПК України).
Із доданих до клопотання матеріалів встановлено, що захисник ОСОБА_4 здійснює адвокатську діяльність у м. Дніпро, Дніпропетровської області.
З огляду на зазначені положення закону, а також з урахуванням віддаленості робочого місця захисника ОСОБА_4 з метою забезпечення проведення судового засідання у строки, визначені ч. 10 ст. 290 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку, що наявні достатні підстави для проведення судового засідання у режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Керуючись ст. 2, 7, 35, 107, 290, 336, 372 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Задовольнити частково клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Провести судове засідання із розгляду клопотання старшого детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_5 про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016040010000006 від 11.01.2016, призначене на 09.01.2023 о 13 год 00 хв та подальші судові засідання щодо розгляду цього клопотання, за участю захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 у режимі відеоконференції через особистий кабінет в Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з логіном: ІНФОРМАЦІЯ_1
Зобов`язати захисника ОСОБА_4 до початку судового засідання направити засобами електронної пошти до Вищого антикорупційного суду копії документів, що посвідчують особу учасника кримінального провадження, засвідчених електронним цифровим підписом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1