Search

Document No. 108825840

  • Date of the hearing: 07/02/2023
  • Date of the decision: 07/02/2023
  • Case №: 991/502/23
  • Proceeding №: 52019000000000862
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC): Movchan N.V.

Справа № 991/502/23

Провадження 1-р/991/8/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2023 року м.Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2, у порядку підготовки до розгляду заяви захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про роз`яснення судового рішення,

установив:

До Вищого антикорупційного суду надійшла вказана заява про роз`яснення ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 30.01.2023, якою продовжено строк досудового розслідування кримінального провадження № 52019000000000862 від 03.10.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, до п`яти місяців, тобто до 07.04.2023.

Розгляд клопотання призначено в судовому засіданні на 08.02.2023 о 10 год 00 хв.

Відповідно до ч. 2 ст. 380 КПК України суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення протягом десяти днів з повідомленням особи, яка звернулася із заявою про роз`яснення судового рішення, та учасників судового провадження.

Згідно із ч. 1, 2 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.

Повідомлення учасників кримінального провадження з приводу вчинення процесуальних дій здійснюється у випадку, якщо участь цих осіб у таких діях не є обов`язковою.

Тобто, враховуючи вимоги ст. 111, 380 КПК України, участь особи, яка звернулася із заявою про роз`яснення судового рішення, та учасників кримінального провадження у судовому засіданні по розгляду заяви про роз`яснення судового рішення не є обов`язковою.

На даний час підозрювані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 утримуються в ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Частинами 1, 2 ст. 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Відповідно до ч. 4, 6 цієї статті якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, обов`язок вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання покладаються на службову особу такої установи.

З огляду на зазначені положення закону, враховуючи введений в Україні воєнний стан, постійну наявність загрози нанесення масованого ракетного удару по території України, з метою забезпечення участі підозрюваних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у судовому засіданні Вищого антикорупційного суду та їх безпеки, а також забезпечення виконання вимог кримінального процесуального законодавства щодо розгляду заяви у строк, визначений ч. 2 ст. 380 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне судове засідання із розгляду заяви про роз`яснення судового рішення здійснювати у режимі відеоконференції з приміщення ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Керуючись ст. 2, 7, 336, 372, 380 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Повідомити підозрюваних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про те, що на 08 лютого 2023 року о 10 год 00 хв призначено розгляд заяви захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про роз`яснення судового рішення.

Провести судове засідання, призначене на 08 лютого 2023 року о 10 год 00 хв, а також всі наступні судові засідання з розгляду заяви про роз`яснення судового рішення, у залі судових засідань Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, у режимі відеоконференції.

За умови наявності бажання підозрюваних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 прийняти участь у судовому засіданні: доручити ДУ «Київський слідчий ізолятор» забезпечити проведення відеоконференції з Вищим антикорупційним судом; зобов`язати уповноважену службову особу ДУ «Київський слідчий ізолятор» вручити підозрюваним ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пам`ятку про процесуальні права та обов`язки, встановити їх особу та перебувати поряд з ними до закінчення судового засідання.

Копію ухвали про розгляд клопотання в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити до ДУ «Київський слідчий ізолятор» для виконання та підозрюваним ОСОБА_5 та ОСОБА_6 - до відома.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1