Search

Document No. 112230737

  • Date of the hearing: 17/07/2023
  • Date of the decision: 17/07/2023
  • Case №: 991/5744/23
  • Proceeding №: 52022000000000057
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC): Tkachenko O.V.

Справа № 991/5744/23

Провадження № 1-кс/991/5765/23

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ВСТУПНА ЧАСТИНА [І].

Дата і місце постановлення [1-1].

17 липня 2023 року, місто Київ.

Назва та склад суду, секретар судового засідання [1-2].

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 (надалі - слідчий суддя).

Найменування (номер) кримінального провадження [1-3].

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР) 22 лютого 2022 року за № 52022000000000057.

Прізвище, ім`я і по батькові підозрюваного, обвинуваченого, рік, місяць і день його народження, місце народження і місце проживання [1?4].

Підозрюваний ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (інша інформація в клопотанні відсутня).

Закон України про кримінальну відповідальність, що передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа [1-5].

Кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України.

Сторони кримінального провадження та інші учасники судового провадження [1-6].

Захисник ОСОБА_3

МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА [ІІ].

Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається [2-1].

Вирішується питання за клопотанням захисника ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу в частині скасування раніше покладеного додаткового обов`язку у порядку ст. 201 КПК України

Встановлені слідчим суддею обставини із посиланням на докази, а також мотиви неврахування окремих доказів [2-2].

Слідчий суддя встановив.

До слідчого судді надійшло клопотання захисника ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу в частині скасування раніше покладеного додаткового обов`язку у порядку ст. 201 КПК України, у кримінальному провадженні № 52022000000000057 від 22 лютого 2022 року.

Захисник ОСОБА_3 звернулася з клопотанням до слідчого судді Вищого антикорупційного суду, у якому просить змінити обраний до підозрюваної ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 запобіжний захід у виді застави, скасувавши при цьому раніше покладений на підозрювану відповідно до ст.194 ч.5 КПК України обов`язок: «Здати на зберігання детективам Національного бюро свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну», а дію інших покладених обов`язків продовжити.

Разом з тим, 17 липня 2023 року на адресу Вищого антикорупційного суду від захисника ОСОБА_3 надійшла заява про залишення без розгляду вищезазначеного клопотання, у зв`язку з тим, що строк дії покладених на підозрювану ОСОБА_2 закінчився.

Слідчим суддею досліджені матеріали клопотання та заяви про залишення його без розгляду.

Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали, і положення закону, яким він керувався [2-3].

Слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання підлягає залишенню без розгляду, з огляду на таке.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 7 КПК України, зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення КПК України не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 КПК України.

Відповідно до вимог ч. 1-2 ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК України. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених КПК України.

Відповідно до вимог ч. 1 і 3 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень КПК України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 201 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - до Вищого антикорупційного суду, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу та покладених на нього слідчим суддею, судом, чи про зміну способу їх виконання.

Враховуючи заяву захисника ОСОБА_3 про залишення раніше поданого клопотання без розгляду, слідчий суддя дійшов висновку, що ініційоване адвокатом питання втратило свою актуальність, а тому це клопотання необхідно залишити без розгляду.

Разом з тим, слідчий суддя зазначає, що у разі залишення клопотання без розгляду - права, свободи та інтереси осіб у цьому кримінальному провадженні будь-яким чином порушені не будуть.

Слідчий суддя, з огляду на викладене, керуючись положеннями ст. ст. 3, 7, 9, 26, 372 КПК України дійшов висновку про залишення без розгляду клопотання захисника ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу в частині скасування раніше покладеного додаткового обов`язку у порядку ст. 201 КПК України

РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА [ІІІ].

Висновки слідчого судді [3-1].

Слідчий суддя постановив.

Клопотання захисника ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу в частині скасування раніше покладеного додаткового обов`язку у порядку ст. 201 КПК України - залишити без розгляду.

Строк і порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження [3?2].

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1