Search

Document No. 123659002

  • Date of the hearing: 10/12/2024
  • Date of the decision: 10/12/2024
  • Case №: 991/4164/23
  • Proceeding №: 61-16244ск24
  • Instance: CCC (civil)
  • Judicial form: Civil

УХВАЛА

10 грудня 2024 року

м. Київ

справа № 991/4164/23

провадження № 61-16244ск24

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коротенка Є. В. розглянувши питання про відкриття провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вищого антикорупційного суду від 19 січня 2024 рокута постанову Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 рокуу справі за позовом Держави в особі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_2, про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держав,

ВСТАНОВИВ:

05 грудня 2024 року ОСОБА_1 подав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Вищого антикорупційного суду від 19 січня 2024 рокута постанову Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 року, сформовану в системі «Електронний суд», в якій просить скасувати оскаржувані судові рішення і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 заявив клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень з посиланням на те, що повний текст постанови Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 року він отримав 05 листопада 2024 року. На підтвердження викладених обставин надав скріншот електронного кабінету у підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Відповідно до частини першої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі - Реєстр) не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про доступ до судових рішень» суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Реєстру.

Відомості про дату складення повного тексту постанови Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 року відсутні. Апеляційна палата Вищого антикорупційного судунадіслала вказану постанову до Реєстру для оприлюднення- 05 листопада 2024 року, забезпечено надання загального доступу - 06 листопада 2024 року. Заявник отримав повний текст оскаржуваної постанови 05 листопада 2024 року, після чого протягом тридцяти днів звернувся з касаційною скаргою на вказане судове рішення.

Аналіз касаційної скарги та доданих до неї матеріалів свідчить, що строк на касаційне оскарження пропущений з поважних причин. Тому суд, на підставі статті 390 ЦПК України, поновлює його.

Проте касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження з огляду на наступне.

Вимоги щодо форми і змісту касаційної скарги передбачені у статті 392 ЦПК України.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 392 ЦПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).

У порушення пункту 3 частини другої статті 392 ЦПК України у касаційній скарзі не вказано усіх учасників справи, їх ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) та місце проживання чи перебування, зокрема третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_2 .

Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

За таких обставин, ОСОБА_1 необхідно надіслати на адресу суду нову редакцію касаційної скарги, яку викласти з урахуванням вимог цієї ухвали, та надати докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

У разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддя постановляє відповідну ухвалу (частина друга статті 393 ЦПК України).

Виходячи з наведеного, касаційну скаргу належить залишити без руху, а заявникові надати строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 року.

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вищого антикорупційного суду від 19 січня 2024 року та постанову Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 31 жовтня 2024 року залишити без руху.

Надати для усунення зазначених недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є. В. Коротенко