- Presiding judge (HACC): Movchan N.V.
- Secretary : Chebotarenka A.P.
- Lawyer : Boika S.H.
Справа № 760/24486/19
Провадження1-кс/910/670/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2019 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В., за участю секретаря судового засідання Чеботаренка А.П., адвоката Бойка С.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Вищого антикорупційного суду клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - адвоката Бойка Сергія Григоровича про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42018000000002019 від 17.08.2018,
установив:
В провадженні слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В. перебуває вказане клопотання, в якому захисник підозрюваного ОСОБА_1 адвокат Бойко С.Г. просить надати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні Державної фіскальної служби України.
В судовому засіданні, перед початком розгляду справи по суті, адвокат Бойко С.Г. заявив про відкликання поданого ним клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Заслухавши думку захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Частиною 6 статті 9 КПК України визначено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Так, положеннями чинного Кримінального процесуального кодексу України не передбачена можливість «відкликання» клопотання чи залишення його без розгляду.
Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 7 КПК України та ч. 1 ст. 26 КПК України, однією із загальних засад кримінального провадження є диспозитивність, яка полягає у вільному використанні сторонами кримінального провадження своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи принципи змагальності та диспозитивності кримінального процесу, визначених ст.ст. 7, 22, 26 КПК України, а також те, що адвокатом Бойком С.Г. в судовому засіданні заявлено про відкликання клопотання про надання тимчасового доступу до документів, тому у слідчого судді відсутні підстави для розгляду даного клопотання по суті.
Разом з цим, оскільки положеннями КПК України відкликання клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів не передбачено, слідчий суддя вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 163-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
постановив:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Повний текст ухвали складено 08 жовтня 2019 року.
Слідчий суддя Н. В. Мовчан