- Presiding judge (HACC): Fedorak L.M.
- Judge (HACC): Kryklyvyi V.V., Strohyi I.L.
Справа № 200/3009/18
1-кп/991/108/19
У Х В А Л А
31 жовтня 2019 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд у складі колегії суддів:
головуюча - Федорак Л.М.
судді - Крикливий В.В., Строгий І.Л,
розглянувши матеріали кримінального провадження № 52017000000000023 стосовно обвинувачення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Дмитрівка Петропалівського району Дніпропетровської області, що зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України,
в с т а н о в и в :
На розгляді у Вищому антикорупційному суді перебувають матеріали кримінального провадження № 52017000000000023 стосовно обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Ухвалою колегії суддів Вищого антикорупційного суду від 28 жовтня 2019 року в справі призначено судовий розгляд та здійснено виклики свідків обвинувачення на 04 листопада 2019 року о 16 год 00 хв.
29 жовтня 2019 року судом отримано клопотання від свідка обвинувачення ОСОБА_2 про проведення судового розгляду, призначеного на 04 листопада 2019 року о 16 год 00 хв, в режимі відеоконференції із Дніпровським апеляційним судом. Клопотання мотивував тим, що фактично проживає у м. Дніпро, та у зв`язку з віддаленістю Вищого антикорупційного суду не може прибути на судовий розгляд в призначені дату та час.
Вирішуючи подане клопотання, колегія суддів виходить із такого.
Згідно з пунктами 1, 4 ч. 1, частинами 2 та 9 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режим відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Зважаючи на те, що свідок обвинувачення ОСОБА_2 постійно проживає у м. Дніпро, а місцезнаходженням Вищого антикорупційного суду є м. Київ, у зв`язку з територіальною віддаленістю та враховуючи, що судовий розгляд призначений у короткі строки, колегія суддів приходить до висновку, що зазначені обставини об`єктивно унеможливлюють з`явлення свідка на виклик до приміщення Вищого антикорупційного суду.
З огляду на зазначене, з метою забезпечення оперативності судового провадження, клопотання свідка про проведення судового розгляду в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 336, 369-372 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання свідка обвинувачення ОСОБА_2 - задовольнити.
Здійснювати дистанційне судове провадження, що відбудеться 04 листопада 2019 року о 16 год 00 хв між Вищим антикорупційним судом та Дніпровським апеляційним судом за участі свідка ОСОБА_2 .
Доручити Дніпровському апеляційному суду проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участі свідка ОСОБА_2 , яке призначене Вищим антикорупційним судом на 04 листопада 2019 року о 16 год 00 хв.
Для організації виконання копію ухвали про участь особи в режимі відеоконференції направити до Дніпровського апеляційного суду та свідку ОСОБА_2 .
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною 1 статті 392 КПК України.
Судді
В.В. Крикливий І.Л. Строгий Л.М. Федорак