- Presiding judge (HACC) : Bilous I.O.
- Judge (HACC) : Kravchuk O.O., Kruk Ye.V.
Справа № 349/508/16-к
Провадження1-кп/910/61/19
УХВАЛА
27 листопада 2020 року м.Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі головуючої судді Білоус І. О., суддів Кравчука О. О. та Крука Є. В., розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 52016000000000025 від 27 січня 2016 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки смт Козова Козівського району Тернопільської області, проживає на АДРЕСА_1 ,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України,
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця с. Хоростець Козівського району Тернопільської області, проживає на АДРЕСА_2 ,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
1.Історія провадження
З 18.12.2019 року Вищим антикорупційним судом здійснюється судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України на підставі ухвали про призначення справи до судового розгляду.
Чергове судове засідання у вказаному кримінальному провадженні призначене на 09 год 00 хв. 01.12.2020 року.
Відповідно до встановленого судом порядку та обсягу дослідження доказів на вказану дату заплановано допит свідків.
27.11.2020 року до Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання прокурора Щура І.В. про здійснення судового виклику свідків, в якому він зазначає про необхідність допиту свідка ОСОБА_3 в судовому засіданні, яке відбудеться 01.12.2020 року та просить викликати вказаного свідка для допиту в режимі відеоконференції з будь-яким судом м. Тернополя ,з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
2. Релевантне законодавство
Згідно зі ст. 318 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку. Судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У ч. 1 ст. 336 КПК України передбачено можливість здійснення судового провадження в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин.
Відповідно до ч. 3 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на всій території України встановлений карантин на період з 01.08.2020 року до 31.12.2020 року.
Відповідно до абз. 6 пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» КПК, тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), встановлено особливості судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому законом.
3. Оцінка та мотиви суду
Враховуючи запроваджений Урядом України карантин та встановлені ним відповідні обмежувальні заходи, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, обмеженістю транспортного сполучення, а також беручи до уваги той факт, що заявлений прокурором свідок є мешканцем м. Тернопіль, суд вважає за необхідне здійснювати дистанційне судове провадження у цьому кримінальному провадженні в режимі відеоконференції між Вищим антикорупційним судом та Тернопільським апеляційним судом.
Суд також, із урахуванням п. 20-5 розділу XI «Перехідні положення» КПК, вважає за можливе вирішити питання призначення відеоконференції за відсутності учасників.
Керуючись ст. 318, 336, п. 20-5 розділу XI «Перехідні положення» КПК, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провести судове засідання, яке призначене на 01 грудня 2020 року о 09 год. 00 хв. у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 січня 2016 року за № 52016000000000025 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України в приміщенні Вищого антикорупційного суду, за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 41, із урахуванням карантинних заходів, у режимі дистанційного судового провадження (відеоконференції) під час трансляції із Тернопільського апеляційного суду за участю свідка ОСОБА_3 .
2.Доручити судовому розпоряднику або секретарю судового засідання Тернопільського апеляційного суду вручити свідку пам`ятку про їх процесуальні права, перевірити його документи, що посвідчують особу та перебувати поруч з ним до закінчення судового засідання.
3.Копію ухвали про розгляд справи у режимі відеоконференції негайно направити в Тернопільський апеляційний суд для організації її виконання, та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Головуюча суддя: Білоус І. О.
Судді: Кравчук О. О.
Крук Є. В.