- Presiding judge (HACC): Shyroka K.Yu.
Справа № 991/2077/21
Провадження1-кс/991/2119/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2021 року м.Київ
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю
ВСТАНОВИЛА:
Клопотання було заявлене в кримінальному провадженні № 12020000000000081 від 31.01.2020
26 березня 2021 адвокат ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_4 звернувся із клопотанням про доступ до речей і документів до Вищого антикорупційного суду у зазначеному провадженні.
Це клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів подається для отримання доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю
До призначення клопотання до розгляду слідчою суддею, через канцелярію Вищого антикорупційного суду надійшла заява (ЕП 3393/21 від 01.04.2021) від адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про відкликання клопотання.
Відповідно до статті 22КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання сторонами їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених КПК України.
Відповідно до ст. 26 КПК Українисторони кримінальногопровадження євільними увикористанні своїхправ у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідча суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Частиною 6 ст.9КПК України визначено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу. Виходячи із засад змагальності та диспозитивності кримінального процесу, оскільки особа, яка подала клопотання, не підтримує її, у слідчої судді відсутні підстави для розгляду цього клопотання по суті.
Враховуючи заявуадвоката ОСОБА_3 в інтересахпідозрюваного ОСОБА_4 про відкликанняклопотання,якою він фактично, відмовився від реалізації та використання свого права на підтримання такого клопотання, виходячи із засад змагальності та диспозитивності кримінального провадження, слідча суддя вважає, що вказане клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів необхідно залишити без розгляду.
Тому, керуючись статтями 22, 26,27, 107, 131, 159 КПК України, слідча суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю
залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1 .