Search

Document No. 96370694

  • Date of the hearing: 03/06/2021
  • Date of the decision: 03/06/2021
  • Case №: 991/2471/21
  • Proceeding №: 52021000000000016
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC): Nohachevskyi V.V.

Справа № 991/2471/21

Провадження № 1-кс/991/2517/21

УХВАЛА

14 квітня 2021 рокумісто Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2,

детективів ОСОБА_3, ОСОБА_4,

підозрюваного ОСОБА_5,

його захисників ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3, погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_9, про арешт майна у кримінальному провадженні №52021000000000016 від 14.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.

(1)Короткий виклад змісту поданого клопотання

09.04.2021 Вищим антикорупційним судом отримано зазначене клопотання про арешт майна.

Мотивуючи своє клопотання, детектив зазначає про таке.

Національне антикорупційне бюро України (далі НАБУ) здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №52021000000000016 від 14.01.2021 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України (далі КК України). Розслідування здійснюється за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище.

Як вказується у клопотанні, 06.04.2021 було проведено невідкладний обшук (до постановлення ухвали слідчим суддею) у квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 . Ця квартира на праві власності належить ОСОБА_10 .

Невідкладність проведення обшуку була зумовлена наявністю достатніх підстав вважати, що ОСОБА_5 може бути знищене майно: предмет неправомірної вигоди, комп`ютерну техніку, засоби мобільного зв`язку, пристрої для зберігання даних (жорсткі диски, флеш накопичувачі тощо), що використовувались для реалізації злочинного умислу, інші предмети та документи, що можуть мати значення для встановлення істини у кримінальному провадженні. Крім того, органом досудового розслідування попередньо встановлено, що ОСОБА_5 після отримання від ОСОБА_11 грошових коштів в сумі 90 тис. доларів США, 06.04.2021 прибув у цю квартиру, де залишив частину раніше отриманих коштів.

В ході обшуку за вказаною адресою тимчасово вилучено речі і документи, адже вони є предметом злочину та отримані внаслідок його вчинення. Зокрема, у клопотанні зазначається, що грошові кошти в сумі 80 тис. доларів США та документ на одному аркуші з надрукованим текстом, флеш накопичувач чорного кольору з вставкою червоного кольору Kingston 32 Gb, виявлені у паперовому пакеті, який поміщений у полімерний пакет, є безпосередньо речами, які передані ОСОБА_12 . ОСОБА_11 . Після чого, вони були надані ОСОБА_5 . Вказані речі містять ознаки речових доказів.

Сліди папілярних узорів дозволять ідентифікувати осіб, які перебували у квартирі, в якій проведено обшук, а також особу, яка доторкалась до файлу з аркушом паперу, який знаходився у пакеті, в якому розміщувалися предмет неправомірної вигоди. Вони становлять відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Крім того, у ході обшуку вилучено фотоальбоми з фотокартками, на яких зображено особу, яка візуально схожа на голову Окружного адміністративного суду міста Києва (далі ОАСК) ОСОБА_13, а також рахунки на його ім`я, квитанції Ощадбанку № 365 від 13.06.2019, № 366 від 13.06.2019, № 368 від 13.06.2019, № 221 від 25.05.2019, № 222 від 29.05.2019. Зважаючи на те, що квартира використовувалась ОСОБА_5, то наявність у ній особистих речей його близького родича, підтверджує факт перебування квартири у розпорядженні ОСОБА_5 .

Документи та розписки на ім`я ОСОБА_5 підтверджують факт перебування квартири у розпорядженні ОСОБА_5, наявність у нього доступу до сейфів та їх ним використання. Грошові кошти, золоті злитки, предмети, схожі на антикварний посуд, можуть бути грошима, цінностями та іншими речами, набутими кримінально протиправним шляхом.

У клопотанні вказується на необхідність арешту частини вилученого майна як речових доказів задля забезпечення можливої конфіскації майна як виду покарання. До того ж, грошові кошти, як ті, що були отримані ОСОБА_5 в якості частини неправомірної вигоди, так і інші виявлені під час обшуку, а також золоті злитки, предмети, схожі на антикварний посуд, на переконання органу досудового розслідування, є грошима, цінностями та іншими речами, набутими кримінально протиправним шляхом, отже вони підлягають спеціальній конфіскації.

Детектив у клопотанні також вказує на те, що НАБУ розслідується кримінальне провадження №52021000000000180, зареєстроване 07.04.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 ККУкраїни (зокрема за фактом можливого незаконного збагачення ОСОБА_5 ).

Крім того, детектив за погодженням з прокурором просять провести розгляд клопотання у закритому судовому засіданні, а також не розголошувати під час оприлюднення рішення відомості, які містяться у фабулі кримінального провадження, прізвища особи підозрюваного, а також інформацію, що міститься у додатках до клопотання.

(2) Щодо гласності та відкритості судового процесу

Особами, що подали клопотання, жодним чином не обґрунтовано необхідність проведення судового засідання у закритому режимі, у цій частині клопотання детективи не підтримали. Таким чином, розгляд необхідно проводити у відкритому засіданні.

(3) Позиції учасників провадження

Належним чином повідомлена про дату та час судового засідання власник квартири за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_10 до суду не прибула. Про відкладення судового засідання вона не просила, на противагу, вона вказала, що вирішення питання про арешт може відбуватися без її участі. З урахуванням положень ч.1 ст.172 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК), слідчий суддя вважав за можливе проводити розгляд клопотання за відсутності ОСОБА_10 .

У судовому засіданні детективи підтримали доводи, що містяться у клопотанні, просили його задовольнити. Детектив ОСОБА_3 просив долучити низку копій документів, з якими сторона захисту попередньо ознайомилась. Крім того, детектив ОСОБА_4 просив слідчого суддю також дослідити документи, які становлять таємницю досудового розслідування, не надаючи їх на ознайомлення стороні захисту, адже це може негативно вплинути на хід розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Адвокат ОСОБА_6 вказав, що існує невідповідність між постановою про визнання речовим доказом та клопотанням. Крім того, у протоколі обшуку та постанові про визнання речовим доказом не ідентифіковані грошові кошти, на які просять накласти арешт. На його думку, кожна купюра мала б бути ідентифікована у клопотанні.

Адвокат ОСОБА_7 вказав, що у зв`язку з дослідженням документів, які не знайомі стороні захисту, буде порушено право на захист. Адвокат ОСОБА_8 щодо цього ж питання зазначив, що у разі дослідження таких документів буде порушено принцип змагальності.

Крім того, адвокат ОСОБА_7 вказав, що клопотання подане із пропущенням строку, передбаченого ч.5 ст.171 КПК, а також його розгляд слідчим суддею здійснюється із порушенням строку, визначеного ч.6 ст.173 КПК. Адвокат вказав, що не розуміє, яке доказове значення має велика частина речей, на які детективи просять накласти арешт, вони не відповідають критеріям речового доказу, визначені ст.98 КПК.

ОСОБА_5 підтримав думку свого адвоката. Зазначив додатково, що частина документів, зазначених у клопотанні, становить собою адвокатську таємницю.

Детектив ОСОБА_3 вказав, що клопотання було подано поштою на наступний день після проведення обшуку у вказаній вище квартирі, тому строк на звернення не був порушений.

(4) Мотиви, з яких виходив слідчий суддя при вирішенні клопотання

У відповідності до підпункту 7 ч. 2 ст. 131 КПК арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження. Статтею 132 КПК встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

-існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

-потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

-може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Стаття 167 КПК визначає правовий статус тимчасово вилученого майна. Згідно з частиною першої цієї статті ним вважається фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.

Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони, серед іншого, підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди (ч.2 ст.167 КПК).

Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду (ч.2 ст.168 КПК).

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК арештом майна є тимчасове позбавлення за ухвалою слідчого судді права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, зокрема, є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, третіх осіб, або ж підлягає можливій конфіскації як вид покарання.

Для збереження речових доказів арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно може бути речовим доказом, а для забезпечення конфіскації майна - на майно підозрюваного, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених КК України, може призначити покарання у виді конфіскації майна (перші абзаци частин 3 та 5 ст.170 КПК). З метою забезпечення спеціальної конфіскації арешт може накладатися на майно підозрюваного, третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених ККУкраїни (абзац перший частини четвертої статті 170 КПК). При цьому, не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно з приписами ч.10 ст.170 КПК арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді визначено необхідність арешту майна.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу (ч.1 ст.173 КПК). До таких ризиків вказаний абзац відносить можливість приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна.

Частина п`ята статті 171 КПК та частина шоста статті 173 КПК визначають строки для звернення особи із клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно та час, впродовж якого воно підлягає вирішенню слідчим суддею.

До того ж, за змістом ч.2 ст.173 КПК при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати, серед іншого:

-правову підставу для арешту майна;

-можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні;

-можливість спеціальної конфіскації майна;

-наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення;

-розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

-наслідки арешту майна для, зокрема, підозрюваного, третіх осіб;

Отже, з аналізу зазначених у попередніх абзацах норм КПК вбачається, що арешт майна можливо застосувати якщо:

1)існує обґрунтована підозра щодо вчинення злочину такої тяжкості, що дозволяє застосування арешту майна;

2)майно, на яке накладається арешт, перебуває у власності осіб, щодо майна яких його дозволено накладати;

3)на зазначене у клопотанні детектива майно може бути накладено арешт;

4)це майно є речовим доказом, підлягає спеціальній конфіскації та/чи воно може підлягати конфіскації як вид покарання;

5)буде досягнуто завдань, для виконання яких слідчий чи прокурор звертається із клопотанням;

6)наслідки арешту майна для осіб, чиї права обмежуються, будуть розумними та співрозмірними із завданнями цього кримінального провадження.

Крім цього, для вирішення поданого клопотання необхідно насамперед встановити статус майна, на яке детектив просить накласти арешт, а також правові підстави його вилучення. Сторона захисту зазначає на порушення строків подання клопотання та його розгляду, що також слід перевірити.

(4.1) Щодо статусу майна, на яке просять накласти арешт, та інших доводів сторони захисту, що впливають на можливість розгляду клопотання по суті

Відповідно до матеріалів клопотання планшет вказані вище речі та документи були вилучені під час проведення обшуку у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 (копія протоколу від 07.04.2021 міститься у матеріалах клопотання).

Крім того, у судовому засіданні детективами було подано копію ухвали слідчого судді від 12.04.2021, якою було надано дозвіл на проведення обшуку у вказаному приміщенні з метою відшукання речей та документів, щодо яких вирішується питання про арешт.

Вказане майно було вилучене під час проведення обшуку, на вилучення такого майна не надавався попередній дозвіл слідчим суддею. Таким чином, з урахуванням вимог статтей 167, 168 КПК, майно вилучене під час обшуку у квартирі, що на праві власності належить ОСОБА_10, має статус тимчасово вилученого.

Крім того, ч.5 ст.171 КПК клопотання про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше воно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. Строк не вважається пропущеним, якщо відповідний процесуальний документ здано до закінчення строку на пошту (ст.116 КПК).

Відповідно до копії накладної, що міститься на упакуванні, у якому було отримано клопотання, останнє було здане на пошту 08.04.2021, не пізніше наступного дня від проведення обшуку. Тобто особою, що звернулась з клопотанням, дотримано вимоги ч.5 ст.171 КПК.

Щодо доводів захисту, що слідчим суддею пропущено строки розгляду клопотання, визначені ч.6 ст.173 КПК (не пізніше 72 годин з моменту надходження клопотання), варто зазначити таке.

Частина перша статті 173 КПК визначає випадки, коли слідчий суддя відмовляє у задоволенні арешту, серед них відсутня підстава закінчення строку, відведеного для вирішення клопотання про арешт тимчасово вилученого майна. Частина 6 ст.173 КПК визначає правовий наслідок нерозгляду клопотання у визначені строки це є підставою для звернення до слідчого із вимогою про повернення майна, тобто орган досудового розслідування позбавляється правових підстав утримувати у себе майно. Однак це не свідчить, що на таке майно не може бути накладено арешт, тим паче коли вирішується доля арешту майна в якості речового доказу, забезпечення спеціальної конфіскації майна. Незважаючи на пропущення строків, значення такого майна для встановлення суттєвих обставин провадження та виконання завдань кримінального провадження не втрачається. Такий висновок також узгоджується зі сталою судовою практикою.

Отже, сплив процесуального строку для постановлення ухвали за результатами розгляду клопотання про арешт тимчасово вилученого майна, не припиняє необхідності виконати обов`язок розглянути клопотання та не тягне за собою припинення повноважень слідчого судді на прийняття відповідного судового рішення.

(4.2) Щодо обґрунтованості підозри

Із матеріалів клопотання вбачається, що досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52021000000000016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України проводиться за фактом можливого надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданої влади, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Крім цього, під час судового засідання детективом було надано постанову про об`єднання матеріалів досудового розслідування від 11.04.2021. Відповідно до неї провадження №52021000000000016 було об`єднано із провадженням № 52021000000000180 від 07.04.2021 за фактом набуття, зокрема, ОСОБА_5, який є особою, уповноваженою на виконання функцій держави, активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи (за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.368-5 КК України). Об`єднаному провадженню присвоєно номер 52021000000000016.

07.04.2021 ОСОБА_11 та ОСОБА_5, кожному окремо, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.

Згідно з приміткою до ст. 364-1 КК України у статті 369 цього Кодексу під неправомірною вигодою слід розуміти грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які пропонують, обіцяють, надають або одержують без законних на те підстав.

Відповідно до п. 2 примітки до ст. 368 КК України службовими особами, які займають відповідальне становище, у статті 369 цього Кодексу є, зокрема, судді.

Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення (ч. 2 ст. 28 КК України).

Стаття 368-5 КК України передбачає відповідальність за незаконне збагаченням, набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи.

Особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є, серед інших, державні службовці (пункт в) ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»).

Шляхом сукупного аналізу документів, які додані до клопотання, та з урахуванням пояснень сторін, слідчий суддя робить висновок, що могло бути вчинене кримінальне правопорушення, про яке зазначається у клопотанні.

Такий висновок ґрунтується на підставі сукупності досліджених у судовому засіданні документів, зокрема: копії заяви ОСОБА_12 від 14.01.2021 та копії протоколу допиту його як свідка від 06.04.2021; копії документів в адміністративній справі №640/32334/20; копії протоколу огляду від 05.04.2021; копії протоколів огляду та вручення грошових коштів від 25.03.2021 та 05.04.2021; копії протоколів обшуку від 06.04.2021 та 07.04.2021; копії протоколів огляду речей від 07.04.2021 та 08.04.2021; роздруківки щодо відомостей про доходи ОСОБА_10, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_5, ОСОБА_13, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_11, ОСОБА_30 та ін., копії матеріалів за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме копії відповідних протоколів від 22.03.2021, 23.03.2021, 29.03.2021, 02.04.2021, 06.04.2021, 10.04.2021; копії протоколу огляду речей та документів від 07.08.2021, 08.04.2021, 10.04.2021, повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії актових записів про шлюб; копії інших матеріалів кримінального провадження в їх сукупності.

В контексті обґрунтованості підозри слідчий суддя бере до уваги також надані детективами оригінали документів, які становлять таємницю досудового розслідування, зокрема протоколи оглядів відеозаписів.

Таким чином, описані вище обставини дають можливість зробити висновок, що наразі існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінальних правопорушень, що підпадають під ознаки діянь, передбачених ст. 368-5 та ч.4 ст.27 ч.3 ст.369 КК України. Вони носять такий ступінь тяжкості, що дає слідчому судді підстави для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту.

Необхідно також зауважити, що на цьому етапі досудового розслідування слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, наявність складу злочину, винуватість чи невинуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення та ступінь її вини.

(4.3) Щодо власника майна

Детектив у своєму клопотанні зазначає три правові підстави для накладення арешту: збереження речових доказів, необхідність забезпечення конфіскації майна як виду покарання та спеціальної конфіскації.

Арешт у першому випадку може накладатися на майно будь-якої фізичної чи юридичної особи, у другому - на майно, серед інших, підозрюваного, у третьому на майно, що перебуває у власності, зокрема, підозрюваного, третьої особи.

Майно, на яке просить накласти арешт детектив, було вилучене у квартирі, що на праві власності належить ОСОБА_10, під час проведення обшуку (відповідно до протоколу затримання від 07.04.2021). Відтак, можна визначити, що замкові механізми належать саме їй.

У вказаному приміщенні було, серед іншого, знайдено кошти, які надавались ОСОБА_12 . ОСОБА_11 за вирішення, за версією слідства, адміністративної справи, та пізніше були передані ОСОБА_5 . У ході обшуку приміщення було також виявлено та вилучено значну кількість особистих речей та документів, які мають безпосереднє відношення до ОСОБА_5 та його брата голови ОАСК ОСОБА_13 . Під час судового засідання ОСОБА_5 не заперечував, що частина вилучених речей належить саме йому. Тому у слідчого судді є достатньо підстав вважати, що такі речі та документи належать саме ОСОБА_5 .

Стосовно приналежності грошових коштів, злитків золота та дорогоцінних речей, які були знайдені у зазначеній вище квартирі та на які сторона обвинувачення просить накласти арешт з метою збереження речового доказу та забезпечення майбутньої спеціальної конфіскації, варто зазначити таке. Слідчий суддя вважає доведеним, що ці грошові кошти та інші речі належать саме ОСОБА_5 .

Так, відповідно до інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна квартира загальною площею 56 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 (рішення про перейменування назви вулиці на ОСОБА_31 від 04.04.2019 № 512/7168) на праві приватної власності зареєстровано за ОСОБА_10, яка здійснює індивідуальну адвокатську діяльність (свідоцтво № 3672/10 видане 22.05.2008).

Однак, з часу проведення обшуку до моменту постановлення цієї ухвали ОСОБА_10 не вказала, що вилучене майно належить їй. Зокрема, згідно з протоколом обшуку від 07.04.2021 о 11 год. 50 хв. детективами по телефону повідомлено власника приміщення про проведення у ньому невідкладного обшуку, однак ОСОБА_10 повідомила, що перетелефонує після зустрічі. Крім того, під час виклику ОСОБА_10 для участі у судовому засіданні, у якому вирішувалось питання про арешт вилученого у квартирі майна, остання вказала, що не бажає прибувати. Надані відомості про її доходи, також підтверджують відсутність у неї таких коштів. Така пасивність та безініціативність власника квартири ОСОБА_10 при вирішенні питання про арешт майна (частина з якого становить значні суми грошових коштів) свідчить про те, що вилучене майно їй не належить. Крім того, детективами доведено, що у вказаній квартирі бував підозрюваний ОСОБА_5, зокрема й 06.04.2021. Вказане підтверджено протоколом за результатами проведення спостереження за річчю від 06.04.2021. У квартирі знайдено особисті речі ОСОБА_5, частину грошових коштів, які були передані ОСОБА_12 . ОСОБА_11 у якості, як стверджують детективи, неправомірної вигоди. Крім цього, підтверджень тому, що певне вилучене майно належить іншій особі, сторона захисту у ході розгляду клопотання не надала.

Відтак, враховуючи те, що у квартирі по вулиці Джона Маккейна бував ОСОБА_5, там були знайдені його особисті речі, беручи до уваги пасивність власника квартири щодо вирішення питання про арешт, можна стверджувати, що вилучені у ході проведення обшуку грошові кошти та інше дорогоцінне майно належать саме ОСОБА_5 .

ОСОБА_5 відповідно до статті 42 КПК та долученої до клопотання копії повідомлення про підозру від 07.04.2021 за ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, має статус підозрюваного.

(4.4) Щодо можливості накладення арешту на вказане майно

Детектив за погодженням із прокурором у своєму клопотанні просять накласти арешт на полімерний пакет, прозорий файл, документи, флеш накопичувач, паперовий пакет, грошові кошти, сліди папілярних узорів, речі, які можуть мати історичну цінність, фотоальбоми, золоті злитки, замкові механізми. На усе вказане майно, в силу вимог ч.10 ст.170 КПК, може бути накладено арешт.

(4.5) Щодо мети арешту

На вказане у клопотанні детектива майно необхідно накласти арешт задля збереження речових доказів. Крім того, арешт вилучених грошових коштів, золотих злитків та інших дорогоцінних речей необхідний задля забезпечення здійснення можливої конфіскації майна як виду покарання, спеціальної конфіскації.

1. Відповідно до п.1 ч. 2 ст.170 КПК арешт на майно може бути накладено з метою збереження речових доказів. У цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК.

Відповідно до частини першої зазначеної статті речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті (ч.2 ст.98 КПК).

08.04.2021 постановою детектива НАБУ вказане у клопотанні майно було визнано речовими доказами.

На думку слідчого судді, таке майно відповідає критеріям речового доказу.

Так, грошові кошти в сумі 80 тис. доларів США є грошами, що набуті кримінально протиправним шляхом. Вказані грошові кошти можуть бути предметом злочину, а саме - частиною неправомірної вигоди, яку за версією слідства 05.04.2021 ОСОБА_5 передав ОСОБА_11 . В подальшому, ОСОБА_5 привіз ці кошти та залишив їх у квартирі по АДРЕСА_2 . Вказане майно необхідне для встановлення ознак складу злочину та кола осіб, що можуть бути залученими до його вчинення, відтак воно відповідає критеріям речового доказу.

Вказані грошові кошти, відповідно до протоколу обшуку від 07.04.2021, виявлені у паперовому пакеті з візерунком у вигляді вишиванки, полімерному пакеті білого кольору з емблемою «Аптека копійка». Крім того, разом із грошима у вказаному пакуванні знаходились документ та флеш накопичувач. Такі речі мають вагоме значення для встановлення причетності певних осіб до вчиненого кримінального правопорушення, могли зберегти сліди вчинення кримінального правопорушення. Вилучений документ та флеш носій можуть містити інформацію щодо вирішення адміністративної справи №640/32334/20 в ОАСК. Тобто вказані речі та документи відповідають критеріям речового доказу.

Сліди папілярних узорів, замкові механізми є необхідною умовою ідентифікувати осіб, що можуть бути причетними до вчинення зазначеного вище кримінального правопорушення, визначити, зокрема, тих осіб, які мали доступ до квартири по АДРЕСА_2 . Вони також є необхідною умовою проведення експертного дослідження у кримінальному провадженні, а відтак відповідають критеріям речового доказу.

Фотоальбоми, рахунки, квитанції, документи та розписки на ім`я ОСОБА_5 мають значення для встановлення зв`язків між особами, що могли бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, а також пов`язаність інших осіб із даною квартирою та виявленим у ній майном. Крім того, такі речі та документи мають вагоме значення для встановлення того, що ОСОБА_5 перебував неодноразово у квартирі по АДРЕСА_2, вони можуть свідчити також про наявність спілкування між ОСОБА_5 та його братом. Отже, вони відповідають критеріям речового доказу.

Крім того, у ході проведення обшуку було вилучено значні суми грошових коштів, золоті злитки, предмети, схожі на антикварний посуд. На переконання слідчого судді, такі речі теж відповідають ознакам речового доказу, вони могли бути набуті ОСОБА_5 кримінально протиправним шляхом. При цьому, слідчий суддя насамперед враховує те, що наразі провадження під №52021000000000016 та під №52021000000000180 об`єднані в одне, у якому розслідується, серед іншого, можливі факти незаконного збагачення ОСОБА_5 . Доходи останнього та членів його родини не вказують про наявність у них такого майна. Під час судового засідання ОСОБА_5 також не надав підтверджень щодо походження цього майна. У зв`язку з цим, слідчий суддя вважає, що вилучені під час проведення обшуку грошові кошти, золоті злитки, дорогоцінне майно є грошами, цінностями, які набуті кримінально противоправним шляхом. Вилучені золоті злитки, грошові кошти в банківських упаковках, антикваріат містять на собі ідентифікуючі дані, зокрема, ваги, серійних номерів купюр, банківських стрічок, злитків, рік виготовлення тощо, які дозволять встановити, коли, ким та за яких умов вони були набуті, що є суттєвим для повного та всебічного з`ясування обставин справи.

Таким чином, вказане у клопотанні майно відповідає критеріям речових доказів, що визначені у ст.98КПК. Отже, на них необхідно накласти арешт з метою забезпечення збереження речового доказу.

2. Крім цього, арешт на вилучені у ході обшуку грошові кошти, золоті злитки, предмети, схожі на антикварний посуд, необхідно накласти також з метою забезпечення можливої конфіскації майна як виду покарання, зважаючи на таке.

Для забезпечення конфіскації майна як виду покарання арешт накладається на майно підозрюваного за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може, зокрема, призначити покарання у виді конфіскації майна (ч. 5 ст. 170 КПК).

Покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого. Конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу (ч. 1, 2 ст. 59 КК України).

Під час встановлення правової підстави, що зумовлює арешт майна слідчий суддя виходить насамперед з того, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. Такий злочин, відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України, відноситься до тяжких.

Тому арешт грошових коштів, золотих злитків, інших речей, які схожі на антикварний посуд, вилучених у ході проведення обшуку, обумовлюється можливим застосуванням до підозрюваного покарання у виді конфіскації майна. При цьому слідчий суддя зважає на альтернативність такого виду покарання, однак на цей час позбавлений повноважень вирішувати питання доцільності чи недоцільності застосування покарання у майбутньому, а лише зважає на мету накладення арешту забезпечення збереження цього майна до того часу поки відповідне рішення за результатами розгляду провадження не буде прийнято компетентним суб`єктом.

Варто також вказати, що обставину наявності грошових коштів, золотих злитків та інших цінностей, які особа, яка, зокрема, зобов`язана подавати щорічну декларацію на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не задекларувала, а також зберігаються у певному приміщенні, доступ до якого обмежений, неможливо встановити шляхом вжиття слідчим, прокурором заходів, передбачених частиною першою статті 170 КПК, в тому числі їх неможливо відслідкувати шляхом надсилання різноманітних запитів до органів та установ.

3. Слідчий суддя також вважає обґрунтованим можливість арешту грошових коштів, золотих злитків, інших предметів, схожих на антикварний посуд, з метою забезпечення їх можливої спеціальної конфіскації.

Спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, зокрема, за умови вчинення умисного злочину, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі (ч.1 ст. 96-1 КК України).

З метою забезпечення спеціальної конфіскації арешт накладається на майно, серед інших, підозрюваного, третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за ціною, вищою чи нижчою за ринкову вартість, і знала або повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій з ознак, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 96-2 КК України (ч.4 ст. 170 КПК).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 96-2 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно, серед іншого, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення чи були предметом кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави.

Із клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що кримінальне провадження №52021000000000016 здійснюється за ознаками злочинів, передбачених 368-5, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.

При цьому, стаття 368-5 КК України передбачає основне покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, а частина 3 статті 369 КК України - позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років. Діяння, передбачені вказаними статтями, відповідно до ч.5 ст.12 КК України є тяжкими. Крім цього, вони є умисними.

Як уже було описано у попередніх пунктах, грошові кошти у сумі 80 тис. доларів США були одержані ОСОБА_5 внаслідок вчинення вірогідного кримінального правопорушення, вони були предметом кримінально протиправних дій (виступали у якості можливої неправомірної вигоди за прийняття суддею ОАСК ОСОБА_32 судового рішення в інтересах ТДВ«Страхова компанія «Акс Кепітал»).

При цьому, інші грошові кошти, золоті злитки, вилучені предмети, схожі на антикварний посуд, досить вірогідно можуть бути предметом кримінального правопорушення, передбаченого ст.368-5 КК України (незаконне збагачення).

Варто також вказати, що ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27 ч.3 ст.369 КК України, тобто на його майно (грошові кошти у сумі 80 тис. доларів США) може накладатися арешт задля забезпечення можливої спеціальної конфіскації майна. При цьому, у матеріалах клопотання відсутні відомості щодо повідомлення будь-якій особі про підозру за ст.368-5 КК України. Відтак, при вирішенні питання про накладення арешту на майно за ст.368-5 КК України ОСОБА_5 носить статус третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт. При цьому останнім не доведено способу отримання вилучених коштів та цінностей.

Відповідно до ч.4 ст. 170 КПК арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона, зокрема, набула його безоплатно, і знала або повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій з ознак, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 96-2 КК України. Процесуальний статус третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, визначений у ст.64-2 КПК. Нею може бути фізична або юридична особа.

(4.6) Щодо виконання завдань арешту

Завданнями арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

У випадку ненакладення арешту на майно слідчий суддя вважає обґрунтованою можливість знищення, приховування, псування майна, його відчуження. Такі ризики є реальними та випливають насамперед із можливої особистої зацікавленості ОСОБА_5, як підозрюваного, у результатах кримінального провадження.

(4.7) Щодо наслідків арешту для власника та інших осіб

Наслідки арешту майна для осіб, чиї права обмежуються, будуть розумними та співрозмірними із завданнями цього кримінального провадження.

Критерії розумності та співрозмірності є оціночними поняттями та визначаються на розсуд слідчого судді. При цьому, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися, зокрема, на умовах, передбачених законом. Обмеження права власності має переслідувати законну мету за допомогою засобів, які є їй пропорційними. Водночас, будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи.

КПК у частині четвертій статті 173 визначає, що у разі задоволення клопотання слідчий суддя застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

При цьому, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна (ч.11 ст.170 КПК).

На думку слідчого судді, накладення арешту на вилучене майно є розумним та співрозмірним завданням кримінального провадження. При цьому суд враховує, серед іншого, суспільну небезпеку можливого кримінального правопорушення, його специфіку, тяжкість, значні суми грошових коштів, дорогоцінні предмети, золоті злитки, що були вилучені під час проведення обшуку у квартирі по АДРЕСА_2 .

Також, слідчий суддя вважає обґрунтованим вимогу детектива застосувати заборону користування та розпорядження майном, зважаючи на встановлені ризики можливого знищення, приховування, псування майна, його відчуження. Надмірних негативних наслідків арешту майна для інших осіб слідчим суддею не встановлено. У судовому засіданні ОСОБА_5 та його захисники теж не вказали про певні негативні наслідки можливого арешту. Посилання ОСОБА_5 на ту обставину, що частина вилученого майна становить професійну інформацію, захищену законом, слідчий суддя вважає необґрунтованим. Адже у своєму клопотанні детективи не просять накласти арешт на певні документи, що можуть містити таку інформацію, а лише на речі та документи, що можуть мати відношення до вчинених кримінальних правопорушень. З урахуванням зазначеного, слідчий суддя переконаний, що накладення арешту у цьому випадку є пропорційним та співрозмірним завданням кримінального провадження та переслідує легітимну мету.

Варто також зазначити, що накладення арешту на майно не є припиненням або позбавленням права власності на нього. Такий захід є лише тимчасовим обмеженням права власності. При цьому, такі обмеження власності на майно не перешкоджають здійсненню звичайної господарської діяльності.

На підставі викладеного, слідчий суддя постановив:

1)клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3, погодженого прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_9, про арешт майна задовольнити;

2)накласти арешт (у виді позбавлення права на користування, розпорядження та відчуження) на вилучені 06-07.04.2021 під час обшуку у квартирі за адресою: АДРЕСА_1, речі і документи, а саме:

- полімерний пакет білого кольору з емблемою «Аптека копійка» з малюнком у вигляді дерева та написами;

- документ на одному аркуші з надрукованим текстом, а також флеш накопичувач чорного кольору з вставкою червоного кольору Kingston 32 Gb з маркувальними позначеннями на ньому: DT106/32GB, 07129-384.B00LF 5V, KF 8507271, CHINA;

- паперовий пакет з візерунком у вигляді вишиванки, виконаної у вигляді квіток червоно-чорного кольору по нижній та верхній частині пакету вказаний пакет з ручками коричневого кольору та на момент виявлення перев`язаний гумкою для коштів жовтого кольору з грошовими коштами, складеними у вісім пачок купюрами номіналом по 100 доларів США по сто купюр у кожній пачці, на суму 10 000 доларів США у кожній пачці, на загальну суму 80 000 доларів США з наступними серіями та номерами:

Пачка 1

PD63427201A PD63427226A PD63427251A PD63427276A

PD63427202A PD63427227A PD63427252A PD63427277A

PD63427203A PD63427228A PD63427253A PD63427278A

PD63427204A PD63427229A PD63427254A PD63427279A

PD63427205A PD63427230A PD63427255A PD63427280A

PD63427206A PD63427231A PD63427256A PD63427281A

PD63427207A PD63427232A PD63427257A PD63427282A

PD63427208A PD63427233A PD63427258A PD63427283A

PD63427209A PD63427234A PD63427259A PD63427284A

PD63427210A PD63427235A PD63427260A PD63427285A

PD63427211A PD63427236A PD63427261A PD63427286A

PD63427212A PD63427237A PD63427262A PD63427287A

PD63427213A PD63427238A PD63427263A PD63427288A

PD63427214A PD63427239A PD63427264A PD63427289A

PD63427215A PD63427240A PD63427265A PD63427290A

PD63427216A PD63427241A PD63427266A PD63427291A

PD63427217A PD63427242A PD63427267A PD63427292A

PD63427218A PD63427243A PD63427268A PD63427293A

PD63427219A PD63427244A PD63427269A PD63427294A

PD63427220A PD63427245A PD63427270A PD63427295A

PD63427221A PD63427246A PD63427271A PD63427296A

PD63427222A PD63427247A PD63427272A PD63427297A

PD63427223A PD63427248A PD63427273A PD63427298A

PD63427224A PD63427249A PD63427274A PD63427299A

PD63427225A PD63427250A PD63427275A PD63427300A

Пачка 2

PD63427301A PD63427326A PD63427351A PD63427376A

PD63427302A PD63427327A PD63427352A PD63427377A

PD63427303A PD63427328A PD63427353A PD63427378A

PD63427304A PD63427329A PD63427354A PD63427379A

PD63427305A PD63427330A PD63427355A PD63427380A

PD63427306A PD63427331A PD63427356A PD63427381A

PD63427307A PD63427332A PD63427357A PD63427382A

PD63427308A PD63427333A PD63427358A PD63427383A

PD63427309A PD63427334A PD63427359A PD63427384A

PD63427310A PD63427335A PD63427360A PD63427385A

PD63427311A PD63427336A PD63427361A PD63427386A

PD63427312A PD63427337A PD63427362A PD63427387A

PD63427313A PD63427338A PD63427363A PD63427388A

PD63427314A PD63427339A PD63427364A PD63427389A

PD63427315A PD63427340A PD63427365A PD63427390A

PD63427316A PD63427341A PD63427366A PD63427391A

PD63427317A PD63427342A PD63427367A PD63427392A

PD63427318A PD63427343A PD63427368A PD63427393A

PD63427319A PD63427344A PD63427369A PD63427394A

PD63427320A PD63427345A PD63427370A PD63427395A

PD63427321A PD63427346A PD63427371A PD63427396A

PD63427322A PD63427347A PD63427372A PD63427397A

PD63427323A PD63427348A PD63427373A PD63427398A

PD63427324A PD63427349A PD63427374A PD63427399A

PD63427325A PD63427350A PD63427375A PD63427400A

Пачка 3

PL24658749C PL24658750C PL24658748C PL24658701C

PL24658702C PL24658703C PL24658704C PL24658705C

PL24658706C PL24658707C PL24658708C PL24658709C

PL24658710C PL24658711C PL24658712C PL24658713C

PL24658714C PL24658715C PL24658716C PL24658717C

PL24658718C PL24658719C PL24658720C PL24658721C

PL24658722C PL24658723C PL24658724C PL24658725C

PL24658726C PL24658727C PL24658728C PL24658729C

PL24658730C PL24658731C PL24658732C PL24658733C

PL24658734C PL24658735C PL24658736C PL24658737C

PL24658738C PL24658739C PL24658740C PL24658741C

PL24658742C PL24658743C PL24658744C PL24658745C

PL24658746C PL24658747C PL24658754C PL24658752C

PL24658753C PL24658751C PL24658755C PL24658756C

PL24658757C PL24658758C PL24658759C PL24658760C

PL24658761C PL24658762C PL24658763C PL24658764C

PL24658765C PL24658766C PL24658767C PL24658768C

PL24658769C PL24658770C PL24658771C PL24658772C

PL24658773C PL24658774C PL24658775C PL24658776C

PL24658777C PL24658778C PL24658779C PL24658780C

PL24658781C PL24658782C PL24658783C PL24658784C

PL24658785C PL24658786C PL24658787C PL24658790C

PL24658789C PL24658788C PL24658791C PL24658792C

PL24658793C PL24658794C PL24658795C PL24658796C

PL24658797C PL24658798C PL24658799C PL24658800C

Пачка 4

PD63427801A PD63427802A PD63427803A PD63427804A

PD63427805A PD63427806A PD63427807A PD63427808A

PD63427809A PD63427810A PD63427811A PD63427812A

PD63427813A PD63427814A PD63427815A PD63427816A

PD63427817A PD63427818A PD63427819A PD63427820A

PD63427821A PD63427822A PD63427823A PD63427824A

PD63427825A PD63427826A PD63427827A PD63427828A

PD63427829A PD63427830A PD63427831A PD63427832A

PD63427833A PD63427834A PD63427835A PD63427836A

PD63427837A PD63427838A PD63427839A PD63427840A

PD63427841A PD63427842A PD63427843A PD63427844A

PD63427845A PD63427846A PD63427847A PD63427848A

PD63427849A PD63427850A PD63427851A PD63427852A

PD63427853A PD63427854A PD63427855A PD63427856A

PD63427857A PD63427858A PD63427859A PD63427860A

PD63427861A PD63427862A PD63427863A PD63427864A

PD63427865A PD63427866A PD63427867A PD63427868A

PD63427869A PD63427870A PD63427871A PD63427872A

PD63427873A PD63427874A PD63427875A PD63427876A

PD63427877A PD63427878A PD63427879A PD63427880A

PD63427881A PD63427882A PD63427883A PD63427884A

PD63427885A PD63427886A PD63427887A PD63427888A

PD63427889A PD63427890A PD63427891A PD63427892A

PD63427893A PD63427894A PD63427895A PD63427896A

PD63427897A PD63427898A PD63427899A PD63427900A

Пачка 5

PD63427541A PD63427592A PD63427597A PD63427598A

PD63427543A PD63427544A PD63427545A PD63427553A

PD63427568A PD63427579A PD63427708A PD63427707A

PD63427706A PD63427705A PD63427704A PD63427703A

PD63427702A PD63427701A PD63427797A PD63427798A

PD63427511A PD63427512A PD63427514A PD63427516A

PD63427518A PD63427526A PD63427532A PD63427533A

PD63427538A PD63427539A PD63427502A PD63427501A

PD63427506A PD63427507A PD63427508A PD63427505A

PD63427504A PD63427503A PD63427510A PD63427509A

PD63427513A PD63427525A PD63427524A PD63427523A

PD63427522A PD63427521A PD63427520A PD63427519A

PD63427517A PD63427515A PD63427527A PD63427528A

PD63427529A PD63427530A PD63427540A PD63427537A

PD63427536A PD63427535A PD63427534A PD63427531A

PD63427587A PD63427586A PD63427585A PD63427584A

PD63427583A PD63427582A PD63427581A PD63427580A

PD63427578A PD63427577A PD63427576A PD63427575A

PD63427574A PD63427573A PD63427572A PD63427571A

PD63427570A PD63427569A PD63427567A PD63427566A

PD63427565A PD63427564A PD63427563A PD63427562A

PD63427561A PD63427560A PD63427559A PD63427558A

PD63427557A PD63427556A PD63427555A PD63427554A

PD63427552A PD63427551A PD63427550A PD63427549A

PD63427548A PD63427547A PD63427546A PD63427542A

Пачка 6

PD63427904A PD63427905A PD63427913A PD63427912A

PD63427911A PD63427910A PD63427909A PD63427908A

PD63427907A PD63427906A PD63427931A PD63427932A

PD63427933A PD63427934A PD63427935A PD63427936A

PD63427937A PD63427938A PD63427939A PD63427940A

PD63427941A PD63427952A PD63427951A PD63427954A

PD63427953A PD63427956A PD63427955A PD63427958A

PD63427957A PD63427960A PD63427959A PD63427950A

PD63427949A PD63427948A PD63427947A PD63427946A

PD63427945A PD63427944A PD63427943A PD63427942A

PD63427902A PD63427903A PD63427921A PD63427920A

PD63427919A PD63427918A PD63427917A PD63427916A

PD63427915A PD63427914A PD63427901A PD63427930A

PD63427929A PD63427928A PD63427927A PD63427926A

PD63427925A PD63427924A PD63427923A PD63427922A

PD63427993A PD63427992A PD63427991A PD63428000A

PD63427999A PD63427998A PD63427997A PD63427996A

PD63427995A PD63427994A PD63427981A PD63427990A

PD63427989A PD63427988A PD63427987A PD63427986A

PD63427985A PD63427984A PD63427983A PD63427982A

PD63427971A PD63427980A PD63427979A PD63427978A

PD63427977A PD63427976A PD63427975A PD63427974A

PD63427973A PD63427972A PD63427961A PD63427962A

PD63427963A PD63427964A PD63427965A PD63427966A

PD63427967A PD63427968A PD63427969A PD63427970A

Пачка 7

PD63427430A PD63427429A PD63427428A PD63427427A

PD63427426A PD63427425A PD63427424A PD63427423A

PD63427422A PD63427421A PD63427411A PD63427412A

PD63427420A PD63427419A PD63427418A PD63427417A

PD63427416A PD63427415A PD63427414A PD63427413A

PD63427440A PD63427439A PD63427438A PD63427437A

PD63427436A PD63427435A PD63427434A PD63427433A

PD63427432A PD63427431A PD63427449A PD63427450A

PD63427448A PD63427447A PD63427446A PD63427445A

PD63427444A PD63427443A PD63427442A PD63427441A

PD63427463A PD63427462A PD63427461A PD63427460A

PD63427459A PD63427458A PD63427454A PD63427453A

PD63427452A PD63427451A PD63427410A PD63427409A

PD63427408A PD63427407A PD63427406A PD63427405A

PD63427404A PD63427403A PD63427402A PD63427401A

PD63427464A PD63427473A PD63427472A PD63427471A

PD63427470A PD63427469A PD63427468A PD63427467A

PD63427466A PD63427465A PD63427483A PD63427482A

PD63427481A PD63427480A PD63427479A PD63427478A

PD63427477A PD63427476A PD63427475A PD63427474A

PD63427493A PD63427492A PD63427491A PD63427490A

PD63427489A PD63427488A PD63427487A PD63427486A

PD63427485A PD63427484A PD63427457A PD63427455A

PD63427456A PD63427500A PD63427499A PD63427498A

PD63427497A PD63427496A PD63427495A PD63427494A

Пачка 8

PD63427718A PD63427717A PD63427716A PD63427715A

PD63427714A PD63427713A PD63427712A PD63427711A

PD63427710A PD63427709A PD63427721A PD63427720A

PD63427719A PD63427728A PD63427727 A PD63427726A

PD63427725A PD63427724A PD63427723A PD63427722A

PD63427730A PD63427729A PD63427732A PD63427731A

PD63427738A PD63427737A PD63427736A PD63427735A

PD63427734A PD63427733A PD63427740A PD63427739A

PD63427748A PD63427747A PD63427746A PD63427745A

PD63427744A PD63427743A PD63427742A PD63427741A

PD63427763A PD63427757A PD63427756A PD63427755A

PD63427754A PD63427753A PD63427752A PD63427751A

PD63427750A PD63427749A PD63427762A PD63427761A

PD63427760A PD63427759A PD63427758A PD63427774A

PD63427767A PD63427766A PD63427765A PD63427764A

PD63427773A PD63427772A PD63427771A PD63427770A

PD63427769A PD63427768A PD63427778A PD63427777A

PD63427776A PD63427775A PD63427782A PD63427781A

PD63427780A PD63427779A PD63427788A PD63427787A

PD63427786A PD63427785A PD63427784A PD63427783A

PD63427800A PD63427799A PD63427796A PD63427795A

PD63427794A PD63427793A PD63427792A PD63427791A

PD63427790A PD63427789A PD63427588A

ОСОБА_33

сліди папілярних узорів:

- один слід з дерев`яної ключниці;

- двох слідів з прозорого файлу, у якому знаходився аркуш паперу з друкованим текстом, що виявлений у паперовому пакеті з візерунком у вигляді вишиванки, який виявлено за диваном у приміщенні кімнати № 1;

- один слід з пластикової пляшки з-під води виявленої під мийкою у кімнаті №2;

- предмети схожі на речі, які мають історичну цінність:

- металевий предмет овальної форми, металевий предмет сріблястого кольору у вигляді чайника з написом імовірно року «1912», металевий предмет у вигляді ємкості для вершків із знімною верхньою частиною, металевий предмет жовтого кольору, схожий на портсигар із зображенням комахи та гілочки та вкрапленнями камінчиків зеленого та червоного кольорів, шість ложок з металу жовтого кольору із відтиском на них імовірно року та цифр «84»;

- чотири металеві предмети сріблястого кольору схожі на тарілки;

- металевий предмет у вигляді шкатулки на ніжках з висувною шухлядкою;

- металевий предмет округлої форми на ніжках з кришкою та скляною чашою всередині;

- металевий предмет, схожий на кухоль з ручкою та кришкою, на якій є відбиток «800», аналогічний відбиток міститься і на дні предмету;

- металевий предмет схожий на самовар з кришкою та металевим з`ємним предметом у нижній його частині (має пошкодження однієї з ручок);

- три фотоальбоми з фотокартками, на яких зображено особу, яка візуально схожа на голову ОАСК - ОСОБА_13, а також рахунки за електроенергію, споживачем у яких зазначено особу ОСОБА_13 у кількості 7 штук: від 04.10.2016, 03.11.2016, 03.12.2016, 05.06.2019, 07.05.2019, 05.07.2019, 09.04.2019; квитанції Ощадбанку, споживачем у яких зазначено особу « ОСОБА_13 »: № 365 від 13.06.2019, № 366 від 13.06.2019, № 368 від 13.06.2019, № 221 від 25.05.2019, № 222 від 29.05.2019;

документи:

- копію паспорта ОСОБА_5 серія МК290938 на 3 аркушах;

- автобіографію ОСОБА_5 на 2 арк.;

- додаток до особової картки № п-2дс на 17 арк.;

- аркуш паперу з назвою Договір позики з друкованим текстом на 1 аркуші;

- оригінал розписки ОСОБА_34 від 23.04.2019 на 1 арк.;

- нотаріально посвідчену копію договору купівлі-продажу нежилих приміщень від 24.01.2019 на 2 арк;

- оригінал договору купівлі-продажу автомобіля № 00602 від 27.02.2014 на 6 арк.;

- квитанцію № пн181к від 27.02.2014 на 1 арк.;

- квитанцію № пн104к від 28.02.2014 на 1 арк.;

- рахунок № 00000019806 від 27.02.2014 на 1 арк.;

- рахунок № 00000019806 від 27.02.2014 на 1 арк.;

- видаткову накладну № 56 від 06.03.2014 на 1 арк;

- квитанцію № пн 65 к від 06.03.2014 на 1 арк;

- рахунок № 00000019035 від 06.03.2014 на 1 арк.;

- акт виконаних робіт № АВ-К-000000000014242 від 06.03.2014 на 1 арк.;

- акт приймання-передачі автомобіля від 06.03.2014 на 1 арк.;

- оригінал розписки ОСОБА_35 від 16.08.2019 на 1 арк.

- грошові кошти в сумі 248160 доларів США, 1550 Євро, 100 Шекелів, 216000грн.;

- три золотих злитки (Umicore 50 g Feingold 999,9 № 712428, Umicore 50 g Feingold 999,9 № 712423, Switzerland 50 g Feingold 999,9 № 147581);

- грошові кошти в сумі 4500 доларів США, 45000 Євро, 10000 Англійських фунтів, 26000 грн;

- грошові коши у сумі 2 000 000 (два мільйони) доларів США, які упаковані у 20 банківських упакувань по 100 000 (сто тисяч) доларів США у кожному упакуванні з наступними реквізитами зазначеними на упакуваннях:

NEW YORK 100BRLB00296 V

SERIES09A LB01180001 V

NEW YORK 100BRLB12226 M

SERIES09A LB48903001 M

NEW YORK 100BRLB05522 Q

SERIES09A LB22084001 Q

NEW YORK 100BRLB12226 M

SERIES09A LB48902001 M

NEW YORK 100BRLB10788 V

SERIES09A LB43149001 V

NEW YORK 100BRLB12621 R

SERIES09A LB50480001 R

NEW YORK 100BRLB04667 U

SERIES09A LB18667001 U

NEW YORK 100BRLB00294 V

SERIES09A LB01173001 V

NEW YORK 100BRLB05522 Q

SERIES09A LB22087001 Q

NEW YORK 100BRLB10787 V

SERIES09A LB43147001 V

NEW YORK 100BRLB05522 Q

SERIES09A LB22085001 Q

NEW YORK 100BRLB02422 U

SERIES09A LB09684001 U

NEW YORK 100BRLB12226 M

SERIES09A LB48901001 M

NEW YORK 100BRLB00294 V

SERIES09A LB01174001 V

NEW YORK 100BRLB05330 Q

SERIES09A LB21317001 Q

NEW YORK 100BRLB05522 Q

SERIES09A LB22086001 Q

NEW YORK 100BRLB04667 U

SERIES09A LB18664001 U

NEW YORK 100BRLB10785 V

SERIES09A LB43136001 V

NEW YORK 100BRLB10787 V

SERIES09A LB43145001 V

NEW YORK 100BRLB00294 V

SERIES09A LB01172001 V

-грошові кошти у сумі 1 300 000 (один мільйон триста тисяч) доларів США, які упаковано у 13 банківських упакувань по 100 000 (сто тисяч) доларів США у кожному упакуванні з наступними реквізитами зазначеними на упакуваннях:

NEW YORK 100BRLB12226 M

SERIES09A LB48900001 M

DALLAS 100BRLK23775 E

SERIES09A LK95097001 E

DALLAS 100BRLK23775 E

SERIES09A LK95099001 E

SAN FRAN 100BRLL01935 G

SERIES09A LL07736001 G

SAN FRAN 100BRLL01935 G

SERIES09A LL07738001 G

ATLANTA 100BRLF11834 K

SERIES09A LF47332001 K

ATLANTA 100BRLF12529 J

SERIES09A LF50115001 J

ATLANTA 100BRLF11834 K

SERIES09A LF47335001 K

ATLANTA 100BRLF11833 K

SERIES09A LF47331001 K

ATLANTA 100BRLF11835 K

SERIES09A LF47339001 K

ATLANTA 100BRLF11834 K

SERIES09A LF47334001 K

ATLANTA 100BRLF12169 J

SERIES09A LF48674001 J

ATLANTA 100BRLF12169 J

SERIES09A LF48672001 J,

-чотири пачки грошових коштів по 50 000 доларів США у кожній, на загальну суму 200 000 доларів США, без банківської упаковки;

-грошові кошти у сумі 440 000 (чотириста сорок тисяч) Євро;

-грошові кошти у сумі 360 000 (триста шістдесят тисяч) Євро та 10 000 (десять тисяч) англійських фунтів;

-механізмів з дерев`яних дверей на вході до приміщення квартири та з дерев`яних дверей, що ведуть до приміщення кімнати № 1;

3)майно, на яке накладений арешт, залишити на зберіганні в Національному антикорупційному бюро України.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Копію цієї ухвали вручити учасникам, присутнім у залі судового засідання, негайно та невідкладно надіслати ОСОБА_10 .

Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна у порядку, передбаченому частиною 1 статті 174 КПК.

На ухвалу слідчого судді протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга подається до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п`ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1