- Presiding judge (HACC) : Oliinyk O.V.
- Lawyer : Yanchenko S.P.
- Prosecutor : Semak I.A.
Справа № 991/4586/21
Провадження1-кс/991/4649/21
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
08 липня 2021 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олійник О.В., розглянувши заяву адвоката Янченка Сергія Петровича - захисника підозрюваного ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції щодо розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Семака І.А. про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.09.2017 за №52017000000000636,
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Семака І.А. про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.09.2017 за №52017000000000636.
Судове засідання по зазначеному клопотанню призначено на 09.07.2021 на 10 год. 00 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, зал судових засідань №7.
08.07.2021 від адвоката Янченка С.П. надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Київським районним судом м. Одеси. Адвокат обґрунтовує клопотання тим, що ОСОБА_1 постійно проживає у м. Одесі, а тому, зважаючи на оголошення ВООЗ стану пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 та вжиті Кабінетом Міністрів України заходи щодо введення адаптивного карантину, вважає за доцільне проведення дистанційного судового засідання з розгляду зазначеного вище клопотання прокурора із судом який найбільш територіально наближений до місця проживання підозрюваного.
Дослідивши клопотання та подані адвокатом матеріали клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, слідчий суддя вважає, що доводи адвоката Янченка С.П. в обґрунтування необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції, є поважними.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.
13.04.2020 був прийнятий Закон України «Про внесення зміни до пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Згідно з абзацом 7 пункту 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України, розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою) за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд не має права прийняти рішення про проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою у режимі відеоконференції, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний (обвинувачений), якщо він проти цього заперечує.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, зі змінами, продовжено введений на території України карантин, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, до 31 серпня 2021 року.
Проведення судового засідання у режимі відеоконференції, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.
З огляду на наведене, слідчий суддя дійшла висновку, що найбільш ефективним судовий розгляд даного клопотання буде в режимі відеоконференції з Київським районним судом м. Одеси, що найбільш територіально наближений до місця проживання підозрюваного ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Янченка С.П.
Керуючись ст. 336, 309, 290 КПК України, пунктом 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Провести судове засідання з розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Семака І.А. про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.09.2017 за №52017000000000636 в режимі відеоконференції о 10 год. 00 хв. 09.07.2021 в приміщенні Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, зал судових засідань №7.
Організацію проведення відеоконференції із підозрюваним ОСОБА_1 та його захисником - адвокатом Янченком Сергієм Петровичем доручити Київському районному суду м. Одеса (65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3-Б).
Доручити Київському районному суду м. Одеси забезпечити вручення судовим розпорядником або секретарем судового засідання цього суду підозрюваному ОСОБА_1 та його захиснику - адвокату Янченку Сергію Петровичу пам`ятку про їхні процесуальні права, перевірку їхніх документів, що посвідчують особу, та перебування поряд з ними до закінчення судового засідання.
Копію ухвали про участь осіб в режимі відеоконференції направити Київському районному суду м. Одеси для організації її виконання та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В. Олійник