- Presiding judge (HACC) : Oliinyk O.V.
- Lawyer : Lahomina A.A.
- Prosecutor : Semak I.A.
Справа № 991/4844/21
Провадження1-кс/991/4918/21
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
22 липня 2021 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олійник О.В., розглянувши заяву адвоката Лагоміна Артура Анатолійовича - захисника підозрюваного ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції щодо розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Семака І.А. про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52017000000000636 від 26.09.2017,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні слідчого судді Вищого антикорупційного суду перебуває зазначене клопотання прокурора.
Судове засідання у справі призначено на 23.07.2021 на 10 год. 30 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, зал судових засідань №6.
22.07.2021 від адвоката Лагоміна А.А. надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Суворовським районним судом міста Одеси. Захисник обґрунтовує клопотання тим, що підозрюваний ОСОБА_1 мешкає в Одеській області, за адресою, за якою йому було застосовано запобіжний захід, тому зважаючи на триваючий на території України карантин, що введений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, адвокат просить провести судове засідання в режимі відеоконференції із судом який найбільш територіально наближений до місця проживання підозрюваного.
Дослідивши клопотання та подані адвокатом матеріали заяви про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, слідчий суддя вважає, що доводи захисника Лагоміна А.А. в обґрунтування необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції, є поважними.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.
13.04.2020 був прийнятий Закон України «Про внесення зміни до пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно з абзацом 7 пункту 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України, розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою) за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд не має права прийняти рішення про проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою у режимі відеоконференції, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний (обвинувачений), якщо він проти цього заперечує. Проведення судового засідання у режимі відеоконференції здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою-дев`ятою статті 336 КПК України (абзац 8 пункту 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, зі змінами, продовжено введений на території України карантин, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, на період до 31.08.2021.
З огляду на наведене, слідчий суддя дійшла висновку про обґрунтованість доводів захисника підозрюваного щодо необхідності проведення судового засідання з розгляду даного клопотання в режимі відеоконференції з Суворовським районним судом міста Одеси, що найбільш територіально наближений до місця проживання підозрюваного ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 336, 309, 290 КПК України, пунктом 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Провести судове засідання з розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Семака І.А. про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52017000000000636 в режимі відеоконференції о 10 год. 30 хв. 23.07.2021 в приміщенні Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, зал судових засідань №6.
Організацію проведення відеоконференції із підозрюваним ОСОБА_1 доручити Суворовському районному суду міста Одеси (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 68).
Доручити Суворовському районному суду міста Одеси забезпечити вручення судовим розпорядником або секретарем судового засідання цього суду підозрюваному ОСОБА_1 пам`ятку про його процесуальні права, перевірку документів, що посвідчують його особу, та перебування поряд з ними до закінчення судового засідання.
Копію ухвали про участь особи в режимі відеоконференції направити Суворовському районному суду міста Одеси для організації її виконання та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В. Олійник